Strona glowna

Sobota, 15 sierpnia 2020, Do końca roku 138 dni Imieniny: Marii, Napoleona, Stelli

Wiadomosci

OC i inne ubezpieczenia samochodowe. Mieszkańcy Biłgoraja płacą za nie od 412 zł, podczas gdy w Polsce kosztuje ono średnio 866 zł

Dodane: red Data: 2019-08-23 18:23:23 (czytane: 4166)  Wersja do druku

Jednym z czynników, jaki wpływa na cenę OC jest wielkość miasta, w którym mieszka kierowca. Im mniejsza miejscowość i zaludnienie, tym mniejsze ryzyko kolizji, a co za tym idzie, niższa składka ubezpieczeniowa. To dlatego mieszkańcy Biłgoraja, w którym żyje 27 tysięcy ludności, mogą liczyć na bardziej przystępne ceny ubezpieczeń komunikacyjnych niż chociażby lublinianie.

Przeanalizujmy ceny ubezpieczeń samochodowych na przykładzie pana Krzysztofa, 35-letniego mieszkańca Biłgoraja, który od 5 lat jeździ Fordem Mondeo z 2014 roku. To jednak nie jest jego pierwszy samochód, bo prawo jazdy otrzymał w 2004 roku i od tamtej pory zdołał wypracować atrakcyjne zniżki za bezszkodową jazdę. Dziś codziennie bezpiecznie odwozi do przedszkola swojego 5-letniego syna. W nocy samochód zostawia we wspólnym garażu, gdzie nie zagraża mu wiatr, deszcz ani grad.

ubezpieczenie_samochodu_001.jpg

Ceny ubezpieczenia OC w Biłgoraju
-Posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkiem każdego właściciela zarejestrowanego samochodu. Nawet tanie OC chroni zarówno sprawcę wypadku, jak i poszkodowanego, bo niebezpiecznych zdarzeń na polskich drogach nie brakuje. Z raportu Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku w województwie lubelskim doszło do ponad 1200 wypadków. Posiadanie tej polisy jest zatem obowiązkowe nie bez powodu - komentuje ekspert porównywarki ubezpieczeń na https://mubi.pl.

Sprawdźmy w porównywarce ubezpieczeń na https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/, jakie składki TU przygotowały dla naszego bohatera.

Ubezpieczenie ograniczające ochronę tylko do OC oferuje panu Krzysztofowi MTU24. Za taką polisę zapłaci on zaledwie 466 zł. To ubezpieczenie wystarczy, gdy korzystasz z auta na terenie Polski. Podczas wyjazdu za granicę przydatna może okazać się Zielona Karta, za wystawienie której ubezpieczyciel ten ustala dodatkową opłatę. Ta jednak kosztuje zwykle około kilkunastu złotych.

OC to jednak nie wszystko.

Ceny OC+ASS w Biłgoraju
Za podobną cenę pan Krzysztof może nabyć OC uzupełnione chociażby o pomoc assistance. Zdarza się, że taki pakiet jest dostępny nawet w niższej cenie niż samo ubezpieczenie chroniące odpowiedzialność cywilną.

oc_asssitance_bilgoraj.jpg

Ceny OC+NNW w Biłgoraju
Bezpieczeństwo przede wszystkim. Dlatego oprócz OC chroniącego kieszeń właściciela auta, ubezpieczyciele oferują w pakiecie NNW, które zrekompensuje uszczerbek na zdrowiu kierowcy i pasażerów po wypadku drogowym.

oc_nnw_bilgoraj.jpg

W obu pakietach ochroną ubezpieczeniową jest objęty zarówno kierowca, jak i jego pasażerowie.

W przypadku szkód majątkowych, czyli chociażby uszkodzonego samochodu, odszkodowanie możesz uzyskać tylko z jednego tytułu, np. z OC sprawcy lub z własnego autocasco. Z kolei jeśli w wyniku wypadku drogowego doznasz uszkodzeń ciała, możesz ubiegać się o więcej niż jedną rekompensatę. Gdy do zdarzenia dojdzie z winy innego kierowcy, za obrażenia otrzymasz odszkodowanie z jego OC, a jeśli przezornie wykupiłeś wcześniej NNW, również z tego tytułu.

Ceny OC+NNW+ASS w Biłgoraju

Im szersze ubezpieczenie, tym lepsze. Pod warunkiem, że rzeczywiście takiej ochrony potrzebujesz. Dla biłgorajskich kierowców towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały atrakcyjne cenowo oferty, co widać na przykładzie pana Krzysztofa.

oc_nnw_assistance_bilgoraj.jpg

Ceny OC+NNW+ASS+AC w Biłgoraju
Spowodowanie wypadku, awaria samochodu, kradzież czy zniszczenie pojazdu. Ubezpieczenie all risks, czyli przed wszelkimi możliwymi niebezpieczeństwami zapewnia pełną ochronę i daje poczucie bezpieczeństwa. Przeważnie im szersza ochrona, tym wyższa składka ubezpieczeniowa, dlatego różnica w kosztach poprzednich pakietów i tych najszerszych jest widoczna. Ile zapłaci za taki pakiet pan Krzysztof i co otrzyma w jego ramach?

oc_ac_nnw_asssitance_bilgoraj.jpg

Każdy kierowca otrzyma inną wycenę - porównaj oferty przygotowane dla Ciebie
Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych ustala się indywidualnie dla każdego kierowcy i każdego samochodu, dlatego powyższe oferty są poglądowe. Czy korzystasz z usług agenta, czy wyliczasz składkę w porównywarce ubezpieczeń, musisz podać swoje dane osobowe, informacje o pojeździe  oraz doświadczeniu na drodze. To na ich podstawie ubezpieczyciele przygotowują oferty. Poza miejscem zamieszkania TU biorą pod uwagę m.in.:
- historię jazdy,
- wiek kierowcy,
- markę samochodu,
- pojemność silnika,
- zakres ubezpieczenia.

* Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również:
Matka Wywyższona (2020-08-14 22:40:44) - Komentarzy:(0)
Pątnicy dotarli do Królowej Polski. Zakończyła się 38. Piesza Pielgrzymka Zamojsko - Lubaczowska na Jasną Górę (AUDIO) (2020-08-14 13:44:42) - Komentarzy:(1)
Kolejne ogniska ASF. Wybitych w naszym regionie zostanie około 800 sztuk świń (2020-08-14 12:32:27) - Komentarzy:(0)
Powiatowy Konkurs na Wolontariusza 2020 roku (2020-08-12 12:47:32) - Komentarzy:(0)
63% polskich rowerzystów chce rozbudowy infrastruktury dla poprawy bezpieczeństwa (2020-08-11 13:50:56) - Komentarzy:(0)
Apel do mieszkańców miasta Biłgoraja o prawidłowe postępowanie z odpadami (2020-08-11 13:30:36) - Komentarzy:(10)
Wstępne informacje o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie głównym - województwo lubelskie (2020-08-11 13:04:34) - Komentarzy:(0)
Pozycjonowanie w Google - 5 kroków do efektywnego SEO (2020-08-09 17:37:56) - Komentarzy:(0)
Dlaczego młodzi kierowcy płacą tak dużo za ubezpieczenie? (2020-08-10 13:23:52) - Komentarzy:(0)
Awaria na oczyszczalni ścieków. Oświadczanie Zarządu PGK (2020-08-09 22:18:55) - Komentarzy:(4)


  Komentarze (0)
     

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl