Piątek, 26 kwietnia 2024, Do końca roku 249 dni Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Wiadomosci

Podział punktów z Tomasovią

Dodane: red Data: 2017-05-22 10:26:47 (czytane: 2508)  Wersja do druku

Wynikiem 1:1 zakończył się derbowy mecz Łady Biłgoraj z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Jeden punkt dla naszej drużyny uratował Michał Mielniczek. Niedzielny mecz Łady z Tomasovią miał dwa oblicza. W pierwszej połowie na boisku niepodzielnie rządzili goście - po zmianie stron więcej do powiedzenia mieli piłkarze Łady.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Bartosza Kapłona z Zamościa było wiadomo, że obejrzymy dziś mecz szczególny. Goście, po środowym pucharowym starciu z Hetmanem Zamość nie mieli zbyt wiele czasu na regenerację i liczyli się z tym, że może zabraknąć im dziś świeżości. Trener Ireneusz Zarczuk też miał powody do zmartwień – kontuzje wyeliminowały z gry Damiana Rataja, Pawła Sobótkę i Marka Pydę, za żółte kartki pauzował Dariusz Kuliński, z przyczyn rodzinnych nie mógł wystąpić Bartek Myszak, a przeziębiony Patryk Dorosz co prawda zagrał 45. minut, ale było widać gołym okiem, że brakuje mu sił.

Przez większą część pierwszej połowy nasi piłkarze nie potrafili przeciwstawić się rywalom. Pokonać Łukasza Szawarę próbowali m.in. Karol Karólak i Krzysztof Zawiślak. Bramkarz Łady był dziś jednak dobrze dysponowany. Dobrze na lewej obronie radził sobie też Michał Mielniczek, który skutecznie uniemożliwiał rywalom przedarcie się pod bramkę. Niestety, w 25 minucie nasi defensorzy popełnili błąd, który bezlitośnie wykorzystał Nazar Melnichuk. Ukraiński napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Szawarą i posłał piłkę do siatki. Później goście mieli jeszcze co najmniej 4 okazje do podwyższenia wyniku, z których najgroźniejszą oglądaliśmy w 43. minucie - piłka po strzale z dystansu jednego z piłkarzy Tomasovii obiła słupek bramki Łady, a potem przy bardzo silnej dobitce przegrała pojedynek z poprzeczką.

Po zmianie stron obraz gry uległ znaczącej zmianie. Teraz to Łada była stroną dominującą, a tomaszowianie jakby opadli z sił. Na drugą połowę za Patryka Dorosza na boisko wybiegł Dawid Konopka, który pokazał się z dobrej strony. Popularny „Dziekan” w 50. minucie zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka minęła słupek bramki Tomasovii. Minutę później strzelał Dominik Skubisz - również bez efektu.

W 75. minucie meczu Łada wreszcie dopięła swego. Na strzał z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Arku Czoku zdecydował się Jurij Perin. Bramkarz gości zdołał sparować to uderzenie, ale piłka trafiła pod nogi Michała Mielniczka, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Nasz zespół mógł pójść za ciosem. Dokładnej centry Perina w pole karne nie wykorzystał Dominik Skubisz, który bardzo ładnie złożył się do strzału głową, ale posłał piłkę obok bramki rywali.