Strona glowna

Środa, 21 października 2020, Do końca roku 71 dni Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Strona glówna > Katalog Firm >

Kategorie: Rady Osiedla /

Rady Osiedli w Biłgoraju


23-400 Biłgoraj
tel.
Powiat: biłgorajski

Jednostkami pomocniczymi Rady Miasta Biłgoraj są Rady Osiedli. Organem uchwałodawczym osiedla jest Rada Osiedla licząca 15 członków. Organem wykonawczym jest Zarząd Osiedla w składzie Przewodniczący, Zastępca Przewodniczącego, Skarbnik, Sekretarz
i Członek Zarządu.

Miasto Biłgoraj zostało podzielone na 12 osiedli, tj.

- Osiedle „Bojary": ul. Stanisława Moniuszki od Gromady do skrzyżowania z ul. Przemysłową, Radzięcka, Mieczysława Romanowskiego, Bojarska, Rolna, Łubiarska, Dworcowa, Targowa w przedłużeniu do rzeki Biała Łada.
Siedziba: Przemysłowa 23 (ZSZiO- Internat); przewodniczący: Piotr Rapa.

- Osiedle „Roztocze": ul. Żabia, Łąkowa, Wierzbowa, Borowa, Krótka, Michała Pękalskiego, Roztocze, Akacjowa, Piękna, Kasztanowa, Torfowa, Słoneczna, Al. Młodości, Zamojska od skrzyżowania z ul. Przemysłową do ul. Szwajcarskiej.
Siedziba: Przemysłowa 23 (ZSZiO- Internat); przewodniczący: Marek Ćwikła.

- Osiedle „Rapy": ul.Szwajcarska, Zamojska od ul. Szwajcarskiej do granic miasta Biłgoraj, „Studenta" Henryka  Żelezika, Gronczewskiego „Przepiórki", Droga Straceń.
Siedziba: Zamojska 96 (Nadleśnictwo Państwowe); przewodniczący: Jarosław Bondyra.

- Osiedle „Sitarska - Kępy": ul Grzybowa, Pogodna, Sitarska, Wschodnia, Leśna, Adama Gorajskiego, Myśliwska, Zwierzyniecka, Wrzosowa, Jodłowa, Sosnowa, Modrzewiowa, Chłodna, Harcerska, 11 - Listopada, Poniatowskiego, Armii Ludowej, Ładna, Jasna, Herbowa, Marcina Borelowskiego „Lelewela", Ułańska, Elizy Orzeszkowej, Jarosława Iwaszkiewicza, Wiklinowa, Wąska, Brzozowa, Kajetana Cieszkowskiego „Ćwieka", Oskara Kolberga, Janusza Kusocińskiego, Haliny Konopackiej, Stanisławy Walasiewiczówny, Sportowa, Wandy Rutkiewicz, Stanisława Marusarza, Al. 400 - Lecia do ul. Kochanowskiego, Wschodnia strona ul. Długiej od ul. Kochanowskiego do ul. Zamojskiej, Wąska.
Siedziba: Aleja 400-lecia 54 (Przedszkole Nr 2); przewodniczący: Andrzej Pieczykolan.

- Osiedle „Ogrody": ul. Wschodnia strona ul. Długiej od ul. Kochanowskiego do ul. Partyzantów, Kochanowskiego od ul. Długiej w kierunku wschodnim, Narutowicza, Józefa Piłsudskiego od ul. Długiej w kierunku wschodnim, Cegielniana, Partyzantów, Al. 400 - Lecia od ul. Kochanowskiego do ul. Długiej, Józefa Steglińskiego "Corda".
Siedziba: Cegielniana (świetlica osiedlowa); przewodniczący: Marek Łoński.

- Osiedle „Piaski": ul. Cicha, Godebskiego, Różnówka Stawy, Romana Gesinga, Melchiora Wańkowicza, Gen. Okulickiego, Gen. Komorowskiego, Bolesława Prusa, Haliny Konopnickiej, Antoniego Radzika „Orkisza", Gen. Maczka, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bohaterów Monte Cassino na odcinku od ul Cichej do ul. „Wira" Bartoszewskiego, Juliusza Słowackiego, Mickiewicza od ul. Bolesława Prusa w kier. wschodnim, Lazurowa, Błękitna, Południowa.
Siedziba: Komorowskiego 20 (Dom Pomocy Społecznej); przewodniczący: Janusz Mazurek.

- Osiedle „Puszcza Solska": ul. Stanisława Nowakowskiego od skrzyżowania z terenem byłej kolejki wąskotorowej w kierunku południowym, Krzeszowska, Al. Jana Pawła II na odcinku od mostu w kierunku południowym, Gen. Sikorskiego, Gen. Komorowskiego od ul. T. Kościuszki do ul. Bohaterów Monte Cassino, „Wira" Bartoszewskiego od ul. T. Kościuszki do ul. Bolesława Prusa, Szopena, I Armii Wojska Polskiego, Mickiewicza do ul. Bolesława Prusa, Wiejska, Puszcza Solska, Motorowa, Spokojna, T. Kościuszki od ul. Gen. Sikorskiego w kierunku południowym, Bohaterów Monte Cassino od ul. Kochanowskiego w kierunku południowym, Kombatantów, Stefan Żeromskiego, Aleksandra Puszkina, Armii Kraków, Sienkiewicza, Piaskowa, Dr. St. Pojaska, Marii Skłodowskiej, Tarnogrodzka.
Siedziba: Sienkiewicza 6 (Miejski Zespół Szkół); przewodniczący: Zygmunt Majewski.

- Osiedle „Różnówka": ul. Wincentego Witosa, Kornela Makuszyńskiego, Jana Sobieskiego, Wawrzyńca Dyrki, Bolesława Leśmiana, Cypriana Norwida, Jana Matejki, Mikołaja Reja, Gabrieli Zapolskiej, Jana Brzechwy, Parkowa, Polna, Włosiankarska, Janusza Korczaka, Wesoła, Krzywa, Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Leopolda Staffa, Stanisława Nowakowskiego od skrzyżowania z terenem byłej kolejki wąskotorowej w kierunku północnym, Słowicza, Makowa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Aleksandra Fredry, Hansa Christiana Andersena, Zielona do skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, Macieja Rataja, Kossaków, Krucza, K.K. Baczyńskiego, Kazimierza Ludwika, Graniczna, południowa strona ul. Stefana Batorego, Al. Jana Pawła II od ul. Stefana Batorego do byłej kolejki wąskotorowej.
Siedziba: Plac Wolności 16 (Urząd Miasta); przewodniczący: Tomasz Grabias.

- Osiedle „Bagienna": ul. Zacisze, Al. Jana Pawła II od ul. Lubelskiej w kierunku północnym, północna strona ul. Lubelskiej od mostu na rzece Biała Łada do skrzyżowania z Al. Jana Pawła II, Janowska, Kolejowa, Zarzeczna, Miła, Północna, Bagienna, Energetyczna, Stanisława Moniuszki - posesje w sąsiedztwie skrzyżowania przy Gromadzie, północna strona ul. Stefana Batorego.
Siedziba: Plac Wolności 16 (Urząd Miasta); przewodniczący: Krzysztof Pecka.

- Osiedle „Śródmieście": ul. Przemysłowa, Stanisława Moniuszki od ul. Przemysłowej w kierunku północnym, zachodnia strona ul. Długiej, Nowa, Szewska, Widok, Różana, Bajkowa, Zamojska od ul. T. Kościuszki do ul. Przemysłowej, Plac Wolności, T. Kościuszki do ul. Gen. Komorowskiego, 3 - Maja, Mikołaja Kopernika, Bankowa, Lubelska od rzeki Biała Łada, „Wacek" Wasilewskiej, Targowa, Ogrodowa, Gen. Henryka Dąbrowskiego, Czerwonego Krzyża, Poprzeczna, Księdza Jana Samoleja, I.. Paderewskiego, Bohaterów Monte Cassino do ul. Gen. Komorowskiego, Kochanowskiego od ul. Długiej w kierunku zachodnim, Józefa Piłsudskiego od ul. Długiej w kierunku zachodnim.
Siedziba: Plac Wolności 16 (Urząd Miasta); przewodniczący: Grzegorz Michalski.

- Osiedle „Nadstawna": ul. Nadstawna, Stawisko, Nadrzeczna, Strażacka, Stefana Knappa, Apteczna.
Siedziba: Kościuszki 28; przwodniczący: Krystyna Różaniecka.

- Osiedle „Batorego": ul. Południowa strona ul. Lubelskiej od skrzyżowania z Al. Jana Pawła II do mostu na rzece Biała Łada, Władysława Łokietka, Dąbrówki, Królowej Jadwigi, Królowej Bony, Władysława Jagiełły, Zielona od ul. Lubelskiej do Al. Jana Pawła II, Kazimierza Wielkiego, Bolesława Chrobrego, Mieszka I.
Siedziba: Plac Wolności 16 (Urząd Miasta); przewodniczący: Bogdan Kręt.


Odsłon: 6006

Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl


ssssss