Miasto Biłgoraj chce budować bloki
2022-07-07 09:19:19

W czerwcu br., Gmina Miasto Biłgoraj, zawarła z Bankiem Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie dwie umowy o udzielenie finansowego wsparcia ze środków funduszu Dopłat na realizację budowy budynków wielorodzinnych.


Łącznie chodzi o 88 lokalni mieszkalnych, któe mają powstać przy ul. ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju. Chodzi o budowę przez TBS Sp. z o. o. budynku mieszkalnego wielorodzinnego nr 1 przy ul. ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju, w którym powstaną 44 lokalne mieszkalne na wynajem najemcom wskazanym przez Gminę Miasto Biłgoraj. Jak wynika z dokumentów wysokość wsparcia nie może przekroczyć 9,7 mln zł lub 80% faktycznie poniesionych kosztów przedsięwzięcia.

miasto_buduje_domy.JPG

-Chcemy także przy tej samej ulicy wybudować budynek wielorodzinny nr 2, w którym także zostaną utworzone 44 lokale mieszkalne na wynajem. W tym przypadku wysokość wsparcia wyniesie nie więcej niż około, 3,5 mln zł. Kwota ta ma stanowić wsparcie nie przekraczające 25% faktycznie poniesionych kosztów przedsięwzięcia; przewidywane koszty wynoszą nieco ponad 12,5 mln zł - informuje burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan.http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=29902