Policjanci znakowali rowery
2022-07-06 15:18:57

Wczoraj w godzinach 9:00 - 14:00 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” policjanci znakowali rowery i rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze.


Wczoraj policjanci w budynku Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju znakowali jednoślady i rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie na drodze. Celem policjantów, którzy przez cały rok angażują się w szereg działań profilaktycznych było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo rowerzystów oraz uczulenie ich na fakt, że jako uczestnicy ruchu drogowego są oni zobowiązani do przestrzegania przepisów prawa, zarówno w stosunku do kierujących pojazdami jak i pieszych. Podczas wczorajszej policjanci oznakowali 23 rowery i jedną hulajnogę.

znakowanie_rowerow.jpg

Przypominamy, aby:
Nie zostawiać rowerów bez uprzedniego zabezpieczenia. Najlepiej używać dobrych zapięć rowerowych, których przecięcie jest trudniejsze i bardziej czasochłonne. Zostawiając rower warto wybierać miejsca objęte systemem monitoringu miejskiego lub kamer przemysłowych. Odchodząc od roweru warto zdjąć z niego ruchome elementy takie jak licznik, dodatkowe oświetlenie, bidony czy sakwy. I najważniejsze - dobrze jest oznakować rower, aby zmniejszyć ryzyko kradzieży.

/red./


http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=29898