Wiemy, kto będzie przewodnikiem grupy Ziemi Biłgorajskiej na Jasną Górę
2022-07-05 16:53:24

2 sierpnia., czyli za 28 dni, wyruszy jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka Zamojsko - Lubaczowska na Jasną Górę. Po czasie pandemii i pielgrzymce w formie sztafetowej, znów na pątniczy szlak ruszą grupy pielgrzymów. Wśród nich będzie grupa Ziemi Biłgorajskiej. Wiem kiedy wyruszy i kto będzie jej przewodnikiem.


Piesza Pielgrzymka Zamojsko - Lubaczowska na Jasną Górę, w tym roku będzie przebiegać pod hasłem "Idźmy w pokoju Chrystusa". Pątnicy w dniach 2 - 14 sierpnia przejdą trasę ponad 350 km, by w dniu Wniebowzięcia NMP pokłonić się Królowej Polski.

ks_mateusz_januszewski.JPG
Ks. Mateusz Januszewski

Pielgrzymi do Biłgoraja dotrą wieczorem 3 sierpnia. 4 sierpnia do pątników dołączy grupa Ziemi Biłgorajskiej, której patronuje bł. Jerzy. Przewodnikiem biłgorajskich pielgrzymów będzie ks. Mateusz Januszewski, wikariusz sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Ks. Januszewski jest katechetą w regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju i opiekunem Przyjaciół Oblubieńca w parafii św. Marii Magdaleny, organizatorem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz przedsięwzięć angażujących młodzież.

http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=29894