Odpust ku czci Patronki Biłgoraja (FOTO)
2021-07-23 13:42:43

22 lipca br., w Biłgoraju odbyły się główne uroczystości ku czci św. Marii Magdaleny, Patronki Biłgoraja. Wydarzeniu przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej ks. dr Grzegorz Suchodolski. Dopełnieniem uroczystości był wieczór uwielbienia.


Uroczystości odpustowe odbyły się w biłgorajskim sanktuarium św. Marii Magdaleny. Zgromadzonych parafian i gości powitał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki. -Gromadzimy się w tej świątyni by się pokłonić i oddać cześć równiej Apostołom Apostołce Apostołów. Przychodzimy by za przyczyną św. Marii Magdaleny wypraszać łaski u Boga dla nas, dla naszych rodzin. Trwamy w dziękczynieniu za to już otrzymaliśmy. Naszą obecnością i modlitwą wyrażamy także wdzięczność Bożej Opatrzności, że na miejsce objawień wybrała to wzgórze w Puszczy Solskiej. Niech każdy z obecnych na dzisiejszych uroczystościach czuje się powitany i wspólnie zanośmy do Boga nasze modlitwy - mówił kapłan.

odpust_sw_maria_magdalena_1.JPG

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i i wygłosił Słowo Boże biskup pomocniczy diecezji siedleckiej ks. bp dr Grzegorz Suchodolski. -Zachęcam, aby na wzór św. Marii Magdaleny wyjść do świata i głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu. Ona tak jak i inni Apostołowie była świadkiem męki i śmierci Chrystusa. Jedna z pierwszych była u Jego grobu. W swym ziemskim życiu słuchała nauczania Mistrza i doświadczyła Bożego Miłosierdzia. Ona usłyszała Dobrą Nowinę i od tej chwili nią żyła. Jak prześledźmy doniesienia Pisma świętego na Jej temat widzimy, że od czasu poznania Jezusa cały czas szła za Nim. Naśladujmy ją i idźmy za Jezusem, a dostąpimy zbawienia - podkreślał biskup Suchodolski.

odpust_sw_maria_magdalena_2.JPG

Uroczystości odpustowe zakończyła Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny połączona z nowenną i ucałowaniem relikwii Świętej oraz specjalny wieczór uwielbienia.

/bilgoraj.com.pl/


http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=27567