Jest rządowe wsparcie dla Biłgoraja. Chodzi o wielomilionową inwestycję przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju
2021-07-22 15:38:38

Ogładzony został wyniki głównego naboru do programu „Sportowa Polska” w trzech kategoriach: inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych oraz te ogólnodostępne. W tym roku mamy rząd przeznaczył na inwestycje w te obszary rekordową sumę 567 mln zł, z czego prawie 400 mln zł zostanie przeznaczone na lokalną infrastrukturę sportową. Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 374 mln zł otrzyma 260 inwestycji sportowych. W tym miasto Biłgoraj.


Chodzi o wsparcie inwestycji, którą władze miasta planują zrealizować przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. -Biłgoraj otrzyma wsparcie 3,2 mln zł na "budowę Centrum Rehabilitacyjno -Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju - poinformował radny Rady Miasta Biłgoraj, Łukasz Pracoń. -Do tej pory pan burmistrz narzekał, jaki to rząd jest zły, jaka to opozycja jest zła bo wypomina i punktuje niedociągnięcia jego rządów. Skarżył się w ogólnopolskich i lokalnych mediach, że miasto jest pomijane. Niestety nie każdy złożony wniosek otrzymuje wsparcie finansowe, więc trzeba cały czas próbować i składać kolejne, a nie obrażać się i stawiać zarzuty. Dziś mogę poinformować, że Biłgoraj otrzyma wsparcie na wyczekiwana i potrzebną inwestycję przy Szkole Podstawowej Nr 1. Jestem przekonany tak jak i reszta radnych oraz mieszkańców Biłgoraja, że realizacja tego zadania jest konieczna i potrzebna - zaznacza.

Radości nie kryje także poseł Beata Strzałka. -To bardzo dobra informacja dla całej społeczności mojego rodzinnego miasta. To szczególnie dobra informacja dla dzieci i młodzieży, nie tylko uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 ale i tych wszystkich z myślą o których ten obiekt będzie realizowany Pochodzę z Biłgoraja i sprawy mojego rodzinnego miasta są i będą mi zawsze bardzo bliskie. Zarzucanie mi, że nie interesuję się tym, co się dzieje w Biłgoraju, a także przekazami insynuującymi, że dla Biłgoraja nic nie robię, uważam za bardzo krzywdzący wobec mojej osoby. Rozmowy w Warszawie i prowadzenie rożnego rodzaju zabiegów to bardzo delikatne sprawy. Mi dobro Biłgoraja zawsze leży na sercu i chciałabym apelować by sprzeczać się, by dyskutować ale by ta dyskusja była merytoryczna i na argumenty i prowadzona była we własnym gronie. Nie wywlekajmy naszych różnic na zewnątrz, to nikomu nie służy. Razem winniśmy występować jako monolit, mimo, że dzielić nas mogą różnice poglądów i zdań. Tutaj zawsze winno chodzić o rozwój miasta i dobro jego mieszkańców - podkreśla poseł Strzałka. -Liczę teraz na gest ze strony pana Burmistrza i jakieś przepraszam, dziękuję, zapewnienie: działajmy razem - dodaje Pracoń.

CSC_3407.JPG

Z naszego powiatu wsparcie otrzymała jeszcze gmina Tarnogród. Ponad 380 tys. zł to dotacja na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim i budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Woli Różanieckiej.

Wsparcie dla naszych samorządów pochodzi z programu „Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Z uwagi na ogólny charakter Programu, rodzaje zadań inwestycyjnych, o dofinansowanie których można starać się w ramach niniejszego Programu, zostały podzielone na trzy grupy. Pierwszą grupę stanowią zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej jednocześnie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również - w miarę możliwości - umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Drugą grupą zadań są zadania, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców, w tym przeciwdziałanie procesom utraty wartości użytkowej obiektów sportowych, znajdujących się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym, służących przede wszystkim uprawianiu sportów olimpijskich, jak również obiektów umożliwiających szerokie upowszechnianie sportu. Trzecią grupą zadań, są zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej, dającej możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowiącej ważny element profilaktyki zdrowotnej oraz umożliwiającej współzawodnictwo sportowe.

/bilgoraj.com.pl/
http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=27560