Warto wiedzieć doradztwo edukacyjno - zawodowe
2020-04-23 10:00:16

Jesteś w liceum/technikum i zastanawiasz się, co dalej? A może w tym roku zdajesz maturę? Obserwujesz to, co dzieje się na świecie i nie wiesz, jaki kierunek wybrać, żeby nawet w czasach kryzysu mieć dobrą i pewną pracę?


Zachęcamy do udziału w wydarzeniu wspierającym w wyborze zawodu, kierunku studiów i uczelni wyższej, które będzie prowadzone 23 kwietnia w Internecie na żywo. Mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa możesz więc w nim aktywnie uczestniczyć. Organizatorem wydarzenia są Perspektywy Women in Tech. Rejestracja odbywa się na stronie:  http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/online/#rejestracja

Czym są kierunki „wirusoodporne”? Jak wyjaśniają organizatorzy wydarzenia, są to takie kierunki, które w przyszłości pozwalają na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki. Kierunek jest „wirusoodporny” jeśli daje możliwość pracy zdalnej, rozwija kompetencje przyszłości oraz pozwala zdobyć twardą wiedzę i praktyczne umiejętności. 23 kwietnia 2020 (czwartek) w godzinach 14:00 - 17:30 możesz zobaczyć przykłady kierunków „wirusoodpornych” i zapoznać się z tym, jak w praktyce wyglądają te studia i co można po nich robić. Wydarzenie będzie prowadzone w Internecie na żywo.

dziwczyny_na_politechnice.jpg

Po wcześniejszym zarejestrowaniu się możesz brać w nim udział zostając w domu. W programie:
- krótkie debaty i interaktywne wystąpienia - organizatorzy wydarzenia, w ciekawy
i przystępny sposób, razem ze studentkami, uczelniami z całej Polski
i przedstawicielami dużych technologicznych firm, opiszą przyszłościowe kierunki studiów oraz powiedzą, co konkretnie możesz po nich robić.
- prosto o kierunkach - na konkretnych przykładach zostaną wyjaśnione skomplikowane nazwy kierunków, o co w nich chodzi i dlaczego są „wirusoodporne”.
- wirtualne stoiska online - uczelnie z całej Polski będą prowadzić konsultacje oraz odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i różnych kierunków.

Więcej szczegółów tj. program wydarzenia i nazwy uczelni wyższych przygotowujących wirtualne stoiska, dostępnych na stronie: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/online/#rejestracja.
Organizator wydarzenia - Perspektywy Women in Tech – jest częścią Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. To organizacja pozarządowa non-profit, specjalizująca się we wspieraniu młodych ludzi w podejmowaniu najważniejszych decyzji, takich jak wybór zawodu, szkoły i uczelni oraz w budowaniu jakości polskiego szkolnictwa średniego i wyższego. Natomiast kampania „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” jest projektem promującym kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet.

/Psycholog, Magdalena Szwed/






http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=24691