Strona glowna

Środa, 27 października 2021, Do końca roku 65 dni Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Wiadomosci

Chciała odebrać zysk z kryptowaluty, w którą nigdy nie inwestowała. Straciła prawie 50 tys. zł

Dodane: red Data: 2021-09-22 08:21:51 (czytane: 1112)  Wersja do druku

53-latka dała się nabrać fałszywemu ekspertowi zajmującemu się kryptowalutami. Rozmówca tak ją zmanipulował, że zainstalowała na komputerze aplikację do zdalnego pulpitu. Dodatkowo jeszcze osobiście poszła do banku i zaciągnęła kredyt. W efekcie straciła prawie 50 tys. zł. Policjanci poszukują oszusta i ponownie apelują o zdrowy rozsądek.

policja_bilgoraj__8_.jpgWczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 53-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana. -Z relacji kobiety wynikało, że pod koniec czerwca na jej numer komórkowy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik firmy zajmującej się kryptowalutami. Powiedział kobiecie, która nigdy nie inwestowała w kryptowalutę, że ma zarobione pieniądze w kwocie 140 tys. zł, ale żeby mogła je odebrać, musi włożyć wkład własny. Miał on wynieść prawie 50 tys. zł - informuje młodszy aspirant Joanna Klimek.

Kiedy 53-latka powiedziała, że nie ma takiej sumy, rozmówca zachęcił ją do zaciągnięcia pożyczki. Następnie powiedział, żeby podała mu swój adres mailowy, na który on wyśle link do aplikacji, która usprawni cały proces. Kobieta ściągnęła zatem na swój komputer podesłaną aplikację, dzięki której mężczyzna zyskał zdalny dostęp do jej urządzenia. Polecił jej również, żeby zalogowała się do swojego banku.

53-latka widziała na ekranie jak mężczyzna wykonuje różne czynności, między innymi składa wnioski w jej imieniu o kredyt, których jednak tą drogą nie uzyskał. Wtedy polecił jej żeby poszła do banku osobiście i zaciągnęła pożyczkę nie mówiąc pracownikowi banku na jaki cel mają być przeznaczone pieniądze. Kobieta wykonała polecenie i poszła do banku, gdzie wzięła kredyt w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. O zaciągnięciu pożyczki poinformowała mężczyznę wysyłając mu SMS. Ten w odpowiedzi zadzwonił i polecił jej włączyć komputer. 53-latka posłuchała i widziała jak rozmówca wykonuje różne operacje bankowe na jej koncie. -Następnie, poinformował ją, że obiecane pieniądze będą dostępne na jej koncie za kilka godzin. Kiedy kobieta po umówionym czasie sprawdziła stan swojego konta, okazało się, że nie ma na nim ani obiecanych pieniędzy, ani pożyczki którą zaciągnęła a w banku - informuje młodszy aspirant Joanna Klimek.

Przeczytaj również:
Zarzuty za porwanie żony (2021-10-27 21:32:23) - Komentarzy:(0)
Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej (FOTO, WYNIKI) (2021-10-27 16:13:19) - Komentarzy:(0)
Miliony z Polskiego Ładu na inwestycje w dwóch biłgorajskich podstawówkach (2021-10-27 10:27:53) - Komentarzy:(1)
Trzy nagrody dla wychowanków Tęczowej Malarni (2021-10-27 08:22:44) - Komentarzy:(0)
RCEZ szóste w kraju (2021-10-27 07:56:21) - Komentarzy:(0)
15 mln zł bezzwrotnego dofinansowania dla powiatu biłgorajskiego na Autodrom z Rządowego Fundusz Polski Ład (2021-10-27 07:38:50) - Komentarzy:(4)
Jesienne porządki w ogrodzie - jak wybrać skuteczną dmuchawę do liści? (2021-10-26 12:53:38) - Komentarzy:(0)
Leśnicy będą karać za kradzież gałęzi drzew iglastych w Lasach Państwowych (2021-10-26 12:24:26) - Komentarzy:(6)
Jak nie należy przygotowywać naleśników? (2021-10-26 08:31:24) - Komentarzy:(0)
Biłgorajskie śniadanie senioralne (2021-10-26 09:07:55) - Komentarzy:(3)


  Komentarze (5)
     

2021-09-22 18:38:28
Były komisarz amerykańskiej Agencji ds. Leków i Żywności (FDA), dr Scott Gottlieb, w wywiadzie dla stacji CBS przyznał, że obowiązująca w czasie pandemii norma zachowywania odległości, wyznaczona w Stanach Zjednoczonych na 6 stóp (1,83 metra) była ustanowiona „arbitralnie i samorzutnie”, i że „nikt nie wie skąd wzięła się”.

Dr Gottlied dodał, że „jedynym powodem zamknięcia szkół [w USA] było to, że CDC powiedziało, że dzieci muszą zachować dystans 6 stóp. … Jeśli CDC powiedziałoby, że należy zachować 3 stopy, to wiele szkół pozostałoby otwartych.”

Początkowo, CDC przedstawiło Białemu Domowi rekomendacje wprowadzenia dystansu 10 stóp, ale powiedziano, że jest to niemożliwe i strony poszły na kompromis. Wyjaśniając różnice opinii po obu stronach, dr Gottlieb podsumował, że „Oto jak cała sprawa wygląda: na arbitralną i nie popartą naukowo.”

Listę nonsensów można zacząć od bezskuteczności masek, przyłbic, rękawic, żelów, pleksiglasowych szyb, przez fałszywe i nieprzydatne do zastosowanych celów testy PCR, przez zupełnie nieskuteczne – i groźne dla zdrowia indywidualnego i całych populacji – tzw. szczepionki, aż po wspomniane utrzymywanie dystansu.

Tzw. dystans społeczny, wprowadzony najpierw w Stanach Zjednoczonych, a później skopiowany na całym świecie, stał się nową normą obowiązującą nawet do dzisiaj w wielu miejscach (lotniska, urzędy) jakkolwiek nie ma najmniejszej podbudowy medycznej czy naukowej. Jest natomiast skutecznym narzędziem dezintegracji społecznej, budowania wrogości, nieufności i zrywania kontaktów socjalnych, czyli tym o co zabiegają budowniczowie Nowego Porządku Światowego, wraz z lokalnymi Nowymi Ładami.

Cała tzw. pandemia zbudowana została na kłamstwie, a jej celem nie jest nawet wyszczepienie ludzkości – aczkolwiek wskazanym etapem, podczas którego bogaci stają się jeszcze bogatsi, firmy farmaceutyczne mają jeszcze większy wpływ na polityków oraz możliwa jest korekcja liczebności populacji – ale wprowadzenie całkowitej kontroli, m.in. poprzez tzw. paszporty kowidowe, a w przyszłości wszczepiane mikroczipy.

2021-09-22 18:33:40
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Puławach zażądał od dyrektorów żłobków, przedszkoli oraz szkół, zebrania danych dotyczących szczepień uczniów, nauczycieli i pracowników placówek ze wskazaniem nazwy preparatu, serii oraz daty szczepienia.

Informacje o zaszczepieniu są danymi dotyczącymi zdrowia, a zatem stanowią szczególną kategorię danych osobowych. Zgoda na ujawnienie informacji o szczepieniu musi być dobrowolna, świadoma, konkretna – wyrażona w formie jednoznacznego okazania woli i możliwa do odwołania w każdym czasie. Nie wolno zatem nikogo zmuszać do ujawnienia faktu zaszczepienia się bądź niezaszczepienia przeciw COVID-19.

Oprócz próby pozyskania informacji o zaszczepionych uczniach oraz dzieciach uczęszczających do żłobków i przedszkoli, pojawia się kwestia nacisku na dyrektorów jako pracodawców, do pozyskiwania informacji tajnych od swoich pracowników.

Art. 221 § 1 „Kodeksu pracy” zawiera zamknięty katalog danych, jakie pracodawca ma prawo pozyskiwać od pracowników. Nie ma w nim informacji na temat przebytych szczepień. Zgodnie z ustawą z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, wszelkie dane medyczne (poza badaniami wstępnymi i okresowymi) są objęte tajemnicą lekarską. Rozdział 4 niniejszej ustawy jasno określa, że ujawnienie wszelkich informacji medycznych, może odbywać się jedynie za wyraźną zgodą pacjenta.

Pan Inspektor dostał szansę, by wycofać się z tych bezprawnych działań. Poseł Jakub Kulesza dowiedział się o całej sprawie i natychmiast interweniował, wystosowując pismo, w którym wyznaczył termin na odwołanie żądań pana Inspektora. Zapewnił także wszelką możliwą pomoc prawną dyrektorom placówek, nauczycielom i pracownikom, a także rodzicom dzieci uczęszczających do tych placówek, w celu ochrony przysługujących im praw.

Efekt? Już następnego dnia Sanepid wycofał się z nielegalnego procederu!

2021-09-22 18:11:30
Cena łatwowierności wysoka. Ludzie w różne oszustwa wierzą i niepoważne bzdury. W ostatnim czasie autorami bredni są antyszczepionkowcy, ale też niektóre osoby boją się spisu powszechnego, co może ich kosztować wysoką karę grzywny po 30 września.

zdziwiony
2021-09-22 12:33:33
i jeszcze takie głupie baby chodzą po tym świecie !?

przykre
2021-09-22 10:37:04
aby inwestować w krypto wystarczy mieć odpowiednie konto do wpłat i wypłat. a nie aplikacje od oszusta

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl