Strona glowna

Czwartek, 23 września 2021, Do końca roku 99 dni Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wiadomosci

Były poseł i były pracownik Starostwa Powiatowego skazani

Dodane: red Data: 2021-08-03 10:06:35 (czytane: 2916)  Wersja do druku

Wyroki w zawieszeniu otrzymali były poseł związany z Prawem i Sprawiedliwością Piotr O. oraz były pracownik Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Krzysztof L. Pod koniec lipca br., Sąd Rejonowy w Biłgoraju skazał ich w związku ze sprawa udzielenia korzyści majątkowej, kupna prawa jazdy i posługiwania się nielegalnie zdobytym dokumentem oraz poświadczenia nieprawdy.

Po ponad 2 latach zakończył się proces w którym oskarżony był były poseł PiS i jedne z byłych inspektorów Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Sprawa rozpoczęła się jeszcze w 2017 roku. Wówczas to pojawiły się informacje, że ówczesny poseł PiS kupił prawo jazdy na motocykl i samochody ciężarowe o masie powyżej 3,5 tony. Zakup dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami kat. A i C, były już dziś poseł miał kupić jeszcze przed tym, gdy wybrany został do polskiego sejmu.

sad_rejonowy_w_bilgoraju.JPG

Sprawa związana jest z załatwianiem prawo jazdy. Z procederem w Biłgoraju związany był były inspektor Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Krzysztof L. Śledztwo prowadziła zamojska Prokuratura. W jego wyniku do Sądu skierowany został akt oskarżenia przeciw O. oraz L. W 2018 roku były poseł usłyszał cztery zarzuty dotyczące m. in. udzielenia korzyści majątkowych w zamian za poświadczenie nieprawdy dotyczącej uzyskania prawa jazdy kat. A i C. Piotr O. nie przyznał się do winy, pod koniec lipca br., Sąd skazał go na rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz grzywnę i pokrycie kosztów sądowych na łączną kwotę ponad 12 tys. zł. Krzysztof L. skazany został na 2 lata w zawieszeniu na na 4 lata oraz koszty sądowe (ponad 6,5 tys. zł).

/bilgoraj.com.pl/

Przeczytaj również:
Terenowa akcja poboru krwi. Krwiobus zaparkowała przy Starostwie Powiatowym (2021-09-23 15:57:32) - Komentarzy:(2)
Maty na balkon - jak zapewnić sobie dyskrecję (2021-09-23 14:32:12) - Komentarzy:(0)
Pizza na Dzień Lenia (2021-09-11 13:46:26) - Komentarzy:(0)
Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych (2021-09-23 11:24:20) - Komentarzy:(0)
Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia (2021-09-23 08:14:16) - Komentarzy:(0)
Zmiana regulaminu i wysokości opłat za parking przy Pocztowej (2021-09-23 08:07:48) - Komentarzy:(1)
Chciała odebrać zysk z kryptowaluty, w którą nigdy nie inwestowała. Straciła prawie 50 tys. zł (2021-09-22 08:21:51) - Komentarzy:(5)
Dzwoni nieznany numer - co zrobić i gdzie sprawdzić właściciela? (2021-09-21 08:59:25) - Komentarzy:(1)
Uczeń z Biłgoraja laureatem wojewódzkiego konkursu (2021-09-21 08:37:35) - Komentarzy:(0)
Biłgorajanie zmieniają źródła ciepła (2021-09-20 13:36:35) - Komentarzy:(6)


  Komentarze (15)
     

2021-08-05 08:41:37
Porąbaniec ,,KOPIUJ-WKLEJ,, znowu w akcji. A tak naprawdę wkleja i nie rozumie tego co robi.

2021-08-04 13:03:15
Ordynacja wyborcza fatalna , te preferowane czołowe miejsca na listach i potem liczenie głosów wg niesprawiedliwej metody, często przegrywają ci, mimo że dużo więcej wyborców na nich głosowało. Ten cyrk z ordynacją sprzyja wyborom osób , które nie zasługują , żeby być we władzach. Kandydaci do władz powinni być osobami wykształconymi, o odpowiednim poziomie inteligencji, kulturalne , a tymczasem niejednokrotnie do parlamentu trafiają m.in. miernoty. Każdy komitet wyborczy powinien unikać bylejakości, a nie wystawiać m.in. prostackich pieniaczy.

2021-08-04 13:01:27
Ordynacja wyborcza fatalna , te preferowane czołowe miejsca na listach i potem liczenie głosów wg niesprawiedliwej metody, często przegrywają ci, mimo że dużo więcej wyborców na nich głosowało. Ten cyrk z ordynacją sprzyja wyborom osób , które nie zasługują , żeby być we władzach. Kandydaci do władz powinni być osobami wykształconymi, o odpowiednim poziomie inteligencji, kulturalne , a tymczasem niejednokrotnie do parlamentu trafiają m.in. miernoty. Każdy komitet wyborczy powinien unikać bylejakości, a nie wystawiać m.in. prostackich pieniaczy.

2021-08-04 11:11:13
oby się nawrócili. Piotr O. zawsze był bydlakiem i ze słomą w butach. Łagoźźny za to powinien odpowiedzieć bo krył psubrata

2021-08-04 09:21:25
„Sprawa jest śmiertelnie poważna”. Grozi nam utrata niepodległości

Grozi nam utrata niepodległości i mówię to całkiem poważnie – powiedział prof. Ryszard Legutko.

W połowie lipca Komisja Europejska wszczęła przeciwko Polsce procedurę o naruszenie unijnego prawa w związku z tzw. strefami wolnymi od LGBT. Procedura o naruszenie unijnego prawa została także wszczęta wobec Węgier. W przypadku tego kraju chodzi o ustawę zakazującą promocji homoseksualizmu w telewizji. Komisja Europejska skierowała list do marszałków czterech województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego i podkarpackiego. To właśnie te samorządy przyjęły uchwały ustanawiające tzw. strefy wolne od LGBT.

„Oni chcą upokorzyć”W poniedziałek wicemarszałek Małopolski z Porozumienia Tomasz Urynowicz zadeklarował w rozmowie z Radiem Kraków, że jest zwolennikiem unieważnienia deklaracji sejmiku dot. LGBT.

O tę sprawę zapytany został przez portal wPolityce.pl prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS. – Niestety tutaj trzeba będzie podjąć decyzje w jedną, albo w drugą stronę. Albo nie będziemy się „kopać z koniem”, bo tak jak słusznie pani powiedziała, to jest kompletne bezprawie – nawet nie możemy udać się do sądu, czy rozstrzygać to prawnie, ponieważ to bezprawie jest we wszystkich instytucjach europejskich. Albo mówimy: nie damy się upokorzyć, bo rzeczywiście oni chcą upokorzyć tych, którzy tę uchwałę podjęli. Upokorzenie, że nie można nawet bronić rodziny, ponieważ to jest karalne – rodziny opartej na związku kobiety i mężczyzny – powiedział europoseł.

Przypominając o wyroku ws. ks. Dariusza Oko, prof. Legutko podkreślił, że obecnie obcujemy z taką rzeczywistością, która chce Polskę i Polaków upokorzyć i „zabrać nam duszę”. – Podobnie, jak system sowiecki. Musimy zatem podjąć decyzję, co będziemy robić. Konflikt musi być bardzo wyraźnie zarysowany – dodał.

„Grozi nam utrata niepodległości”

Odnosząc się do całokształtu ostatnich działań Brukseli wobec naszego kraju, w tym tych dotyczących praworządności, e

urodeputowany podkreślił, że stoimy przed sytuacją możliwej niemal całkowitej utraty niepodległości. – Ponieważ tak działa system europejski i zmiany, jakie są planowane, jeszcze bardziej to pogłębią. Wszelkie decyzje będą podejmowane poza nami, a nasza rola będzie tylko taka, żeby to popierać. Tak jak kiedyś polski rząd popierał wszystko – wyjaśnił.

W ocenie prof. Legutki, teraz sytuacja się zaostrzyła, bo „przez rozszerzanie tej kompetencji, ten system się tak wzmocni, że właściwie nic nie będzie można zrobić”. – Grozi nam więc tak naprawdę utrata niepodległości i mówię to całkiem poważnie – wskazał.

Rozmówca wPolityce stwierdził, że problem dotyczy tego, iż mniej więcej połowa Polaków jest za tą utratą niepodległości. – To jest stara tradycja, żeby się „oddać pod opiekę” jakiegoś mocnego, silniejszego protektora: króla Prus, imperatorowej, czy Napoleona, i sekundować całkowitej utracie suwerenności – powiedział. Polityk mówił też o tej „drugiej Polsce”, która niepodległości broni.

– Jeżeli w UE przejdzie na przykład system większościowy, wszystkie decyzje w Radzie będą podejmowane przez większość, to praktycznie jest koniec – nie jesteśmy w stanie niczego zrobić bez zgody silnych podmiotów, bez zgody instytucji unijnych i najsilniejszych państw. Tak to w praktyce wygląda. I niech nikt nie bajdurzy o tym, że można wynegocjować jakąś większość, żeby się przeciwstawić, bo nie da się takiej większości wynegocjować w obecnym układzie sił, w tym staniej, jaki jest. Sprawa jest śmiertelnie poważna – oświadczył Ryszard Legutko.

***

Źródło: wpolityce.pl

2021-08-04 08:10:40
Co tam u Michała F. ? Temu to udało się. Skazany tylko za zdjęcia ślubne.

Śmiech na sali
2021-08-04 07:14:28
Partia swoich nie skrzywdzi. Michał F ma się dobrze, prowadzi mimo wyroku szkółkę piłkarską, Piotr O I Piotr Sz też się śmieją i włos im z głowy nie spadnie. ***** ***

2021-08-03 21:42:31
pytanie czy w każdej sprawie sąd wydał sprawiedliwe wyroki? może znawca odpowie? widział akta czytał ?

2021-08-03 20:24:48
Panowie związani z Pis : Piotr O, Piotr Sz. Michał F. - wszyscy mieli problemy. To wstyd dla Biłgoraja.

2021-08-03 20:20:34
Ale ,,JAJA,,

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl