Strona glowna

Czwartek, 23 września 2021, Do końca roku 99 dni Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wiadomosci

Zlot kapel podwórkowych i 30-te urodziny biłgorajskich Wygibusów

Dodane: red Data: 2021-07-18 19:35:20 (czytane: 2049)  Wersja do druku

Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy” świętowała swoje 30 urodziny. Przyjęcie urodzinowe odbyło się 18 lipca br., na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury, podczas Zlotu Kapel Podwórkowych. W trakcie koncertu na scenie BCK zaprezentowały się także kapela „Swojacy" z Kraśnika, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, Kapela „Stah” z Werbkowic oraz Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy”.

Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy” gra nieprzerwanie od 30 lat. Obecnie kapelę „Wygibusy” tworzy szóstka utalentowanych muzycznie osobowości, którzy dzielą się swoją twórczością i talentem grając dla różnej publiczności na różnych scenach. Z pierwszego składu kapeli do dziś pozostał jej lider Jan Szymaniak, który był też jej założycielem i jedynym Wygibusem, który nie opuścił ani jednego występu kapeli. Przez cały okres wspólnego muzykowania „Wygibusów” przewinęło się ponad 50 osób. W tej chwili Janowi Szymaniakowi towarzyszą Katarzyna Kufera - solistka, Sławomir Niemiec - skrzypce, Tomasz Zięba - gitara basowa, Andrzej Nizio - klarnet i Robert Sarecki - banjo gitarowe, śpiew.

Kapela w ciągu 30 lat działalności zagrała ponad tysiąc koncertów w kraju rozsławiając Biłgoraj oraz popularyzując tradycje i kulturę ziemi biłgorajskiej za co w 2011 roku otrzymała specjalne wyróżnienie w XVII edycji Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta. Występowała w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Toruniu, Piotrkowie Trybunalskim, Przemyślu, Chełmie Zamościu Białej Podlaskiej, Skoczowie, Krasnymstawie, Kraśniku, Bychawie, Parczewie, Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim oraz wielu innych miejscowościach. 21 razy koncertowali także za granicami Polski. Odwiedzili Słowację, Węgry, Niemcy, Czechy, Litwę i Ukrainę.

wygibusy.JPG

O pasji ale także klasie zespołu świadczą nagrody, a tych „Wygibusom” nie brakuje. Na swoim koncie mają ich naprawdę sporo. Do najważniejszych sukcesów kapeli należą:
- zdobycie III miejsca oraz Złotego Mandolinisty dla Jana Szymaniaka w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu (1994)
- zdobycie I miejsca i nagrody publiczności na Festiwal Kapel Podwórkowych w Skoczowie (1995)
- zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu (1996)
- zdobycie I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Biłgoraju (1996)
- zdobycie I miejsca podczas Chmielakowego Przeglądu Kapel Podwórkowych w Krasnymstawie (1997)
- zdobycie II miejsca w XXI Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych w Przemyślu (1999)
- zdobycie Grand Prix na IV Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Biłgoraju (1999)
- zdobycie I nagrody podczas VII Wojewódzkiego Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Werbkowicach (2015)
- zdobycie I nagrody XI Wojewódzkim Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Werbkowicach (2021)

„Wygibusy” występowały na żywo w programach telewizyjnych - znalazły się na liście przebojów podwórkowych „Śpiewamy ze Stasiem Wielankiem”. Program 2 TVP nakręcił z „Wygibusami” film podczas pobytu na Festiwalu w Przemyślu oraz na krasnostawskich Chmielakach. Repertuar „Wygibusów” jest bardzo szeroki, są to piosenki warszawskiej i lwowskiej ulicy, stare przeboje, piosenki żołnierskie, partyzanckie, zakazane piosenki powstania warszawskiego. Obecnie w swoim repertuarze Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy” posiada także piosenki cygańskie, które uwielbia jej aktualna solistka Krystyna Kufera. W wykonaniu kapeli można także usłyszeć żartobliwe piosenki żydowskie, czeskie, greckie.

/red./

Przeczytaj również:
Terenowa akcja poboru krwi. Krwiobus zaparkowała przy Starostwie Powiatowym (2021-09-23 15:57:32) - Komentarzy:(2)
Maty na balkon - jak zapewnić sobie dyskrecję (2021-09-23 14:32:12) - Komentarzy:(0)
Pizza na Dzień Lenia (2021-09-11 13:46:26) - Komentarzy:(0)
Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych (2021-09-23 11:24:20) - Komentarzy:(0)
Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia (2021-09-23 08:14:16) - Komentarzy:(0)
Zmiana regulaminu i wysokości opłat za parking przy Pocztowej (2021-09-23 08:07:48) - Komentarzy:(1)
Chciała odebrać zysk z kryptowaluty, w którą nigdy nie inwestowała. Straciła prawie 50 tys. zł (2021-09-22 08:21:51) - Komentarzy:(5)
Dzwoni nieznany numer - co zrobić i gdzie sprawdzić właściciela? (2021-09-21 08:59:25) - Komentarzy:(1)
Uczeń z Biłgoraja laureatem wojewódzkiego konkursu (2021-09-21 08:37:35) - Komentarzy:(0)
Biłgorajanie zmieniają źródła ciepła (2021-09-20 13:36:35) - Komentarzy:(6)


  Komentarze (10)
     

Krystyna Kufera
2021-08-02 17:49:50
AQ czy @ nie ma różnicy --Jak Cię widzą, tak Cię piszą piszesz. AQ masz rację. Tylko jeszcze zanim się coś o kimś napisze złośliwie, czy nieprawdę, to trzeba dobrze znać te osoby i mieć twarde dowody opluwając kogoś. To trzeba udowodnić wtedy jest uznawane wasze szkalowanie i opluwanie innych za --PRAWDĘ. Inaczej sami siebie oczerniacie i ukazujecie się kim wy to jesteście. Pomimo anonimowych wypowiedzi wiemy kto szkaluje, sam siebie hahaa.
Kocham pisać, bo kocham rozmowy z ludzmi wtedy dobrze poznaje się ludzi na co ich stać gdy nie mogą być takimi jak inni, Ci z Bożą miłością w sercach nawet do tych złośliwych. Czy to nie piękny dar od Pana Boga? Pozdrawiam serdecznie @ i AQ jednocześnie.

Krystyna Kufera
2021-08-02 17:24:00
Z miłą przyjemnością odpowiem anonimowej osobie @ na pytanie. Kapelę Wygibusy także komentują w innych mediach, napisałam to ogólnie o złośliwym komentowaniu Kapeli przez mieszkańca Biłgoraja. Szanowny Panie(i) nie mam się z czego tłumaczyć. Piszę długie teksty bo krótkie zdania do złośliwych osób nie docierają, piszę po to by zrozumiały o czym dokładnie piszę. Piszesz tak--Co za baran takie litanie wypisuje? Wiesz kto to pisze bo jestem odważną osobą, a nie tchórzem by się ukrywać pisząc coś w kierunku innych osób. Piszę z wielką kulturą słowa nigdy nikomu nie ubliżam ani nie wyzywam od baranów czy fałszywych. Podaję zawsze swoje nazwisko a Wy mnie opluwajcie i upokarzajcie proszę. To mnie nie boli tylko jedynie mogę współczuć jak bardzo się męczą te osoby z nienawiścią w sercach i z zazdrością. Potrafię bardzo spokojnie i z uśmiechem na twarzy, przyjmować ludzkie złośliwości kierowane w moją stronę, za to tylko że żyję i chodzę swoimi drogami, nie krzywdząc nikogo nigdy. Dlatego że nie mieszka w moim sercu nienawiść i zazdrość, tylko szacunek dla człowieka. Osobę pod oznaczeniem @ też szanuję i życzę życzliwości, bo ciężko żyć z bagażem nienawiści w sercach do ludzi niczemu Wam winnych. Widocznie jestem coś warta gdy tylko skupiliście sie na oczernianiu i poniżaniu mnie. Czy innych nie widać w Kapeli, nie rzucają się w oczy Wam? Dziwne to bardzo że ten ktoś @--Kto tytułuje mnie najpierw Baranem, potem pisze rzekomej Pani K.K. To kim wreszcie jestem? Baranem czy Panią K.K.--bo to jest wielka różnica hahahaa. Dodam Barany nigdy nie piszą, tylko ludzie piszą, bo Baran jest zwierzęciem szanownyPanie(i) @. Każdy człowiek ma swoje zamiłowanie do czegoś i ma do tego prawo. Ja kocham grzecznie pisać i odp na komentarze wasze, a wy kochacie oczerniać, opluwać i poniżać ludzi, niczemu wam winnych. Tym się żywicie i pozostaje mi Wam współczuć bo ten pokarm Wasz jest bardzo niesmaczny i prowadzi do niczego. Pozdrawiam serdecznie z wielkim szacunkiem i z uśmiechem na twarzy.

@
2021-07-22 21:39:11
Nikt tu nie komentuje kapeli jak widać . A komentarze rzekomej Pani K.K. Są tłumaczeniem, czy czym? Winny się tłumaczy. Co za baran takie litanie wypisuje…

AQ
2021-07-22 09:33:04
Jak cię widzą tak cię piszą .

Krystyna Kufera
2021-07-21 20:08:07
Mała korekta powyższego mojego komentarza. Przepraszam bo pomyliłam komentarz Pani Fuks o nazwaniu mnie FAŁSZYWĄ z daleka, i odniosłam się w odpowiedzi na ten komentarz Pani Fuks w stronę Pani Anety. Sorry Pani Aneto. Dodam że co chodzi o Kapelę Wygibusy to jest normalne że identycznych osób już nie będzie gdy ktoś odejdzie. Ile ludzi tyle talentów i charakterów drogie Panie. Jedne lubią żywić się ludzkim cierpieniem , ubliżając im, a drudzy kochają radość ludzką i ja mam tą drugą zaletę piękną. Cieszy mnie gdy inni są szczęśliwi i radośni, i tym ich częstuję. Muzyka i śpiew daje ludziom radość. Piękne to prawda? widzieć uśmiech na ludzkich twarzach. Dlatego nigdy nikt mi swoim egoistycznym zachowaniem i złośliwością swoją nie odbierze uśmiechu z twarzy. Pozdrawiam serdecznie.

Krystyna Kufera
2021-07-21 19:40:48
Drogie i szanowne Panie, komentujące złośliwie Kapelę Wygibusy i mnie. Pani Aneto i Pani Fuks z miłą chęcią odpowiem Wam na komentarze wasze. Tak to nie ta Kapela już bo nie ma ludzi niezastąpionych. Pani Wiesia Sz-świętej pamięci, była cudowną i z wielką kulturą wychowania kobietą. Miała piękny głos i cudowną urodę. Nikomu niczego nie zazdrościła i nikomu nie ubliżała nazywając ich fałszywymi Pani Aneto. Przykro mi że Pani ze swoją zazdrością w sercu tak się męczy. Zazdrością kierowaną w moją stronę za to tylko że nie potrafi Pani nic dobrego zrobić, krzywdzi i upokarza Pani tylko siebie. Mogę jedynie tylko współczuć Pani i z wielkim szacunkiem życzyć Pani zdrówka i życzliwości w sercu. Także życzę odwagi podpisać się prawdziwym nazwiskiem tak jak ja to zawsze robię. Prawda i uczciwość w ludzkich sercach, nie boi się i nie wstydzi tego co pisze w kierunku innych osób. Odwagi życzę i życzliwości dla ludzi bo to jest najpiękniejsza zaleta w ludzkich sercach. Pozdrawiam serdecznie Pani Aneto i Pani Fuks także z wielkim szacunkiem zawsze dla Pań. Dodam także Pani Aneto by pisała Pani spokojnie bez stresu, czy to komentarz szkalujący kogoś czy życzliwy bo po dwa razy wysłała Pani to samo. Ja przyjmuję wszystkie komentarze ze stoickim spokojem, bo kocham i szanuję każdego człowieka. Jeszcze zdanie do Pani Fuks dodam-Mam na imię Krystyna, ale przyjmuję Pani złośliwość także spokojnie i BABA też jest OK. Życzę Pani by nigdy nikt nie oceniał Pani od fałszywych nie znając Pani osoby. Ja Pani tylko jedynie zazdroszczę tak wspaniałego wzroku, że widzi Pani z daleka we mnie fałszywą osobę. Musi Pani mieć cudowny dar -Widzenia i rozpoznawania fałszywych ludzi. Pozdrawiam serdecznie Pani Fuks także z wielką życzliwością dla Pani i dodam że wiem kto to pisał i mnie tak sprawiedliwie ocenia od fałszywych. Szanuję Was drogie Panie po mimo waszej złośliwości kierowanej do mnie kiedyś przyjdzie czas i ja właśnie ja śmiało i odważnie zawsze spojrzę wam w oczy. Gdy będziecie kiedyś potrzebowały pomocy to także podam wam swoją pomocną dłoń. Dziękuję serdecznie za wasze komentarze skierowane w moją stronę i pozdrawiam. Warto poznawać ludzi i zawsze to mnie cieszy że nigdy nikomu nogi nie podstawiam z zazdrości, bo w sercu moim mieszka Boża miłość i szacunek dla każdego człowieka, bo KARMA zawsze wraca ta dobra i ta zła, kierowana w stronę niczemu winnych osób.Fuks
2021-07-21 13:09:01
No ta baba co śpiewa wyglada jak Cyganka. Fałszywa z daleka.

Aneta
2021-07-20 16:47:33
No niestety ale to już nie ta kapela nikt nie zastąpi pani Wiesi

Aneta
2021-07-20 16:47:09
No niestety ale to już nie ta kapela nikt nie zastąpi pani Wiesi

Kot
2021-07-20 08:35:27
To w końcu podwórkowa czy cagańska

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl