Strona glowna

Czwartek, 05 sierpnia 2021, Do końca roku 148 dni Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Wiadomosci

Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd w polskie góry?

Dodane: red Data: 2021-06-15 14:41:35 (czytane: 809)  Wersja do druku

Czy ubezpieczenie podróżne przydaje się w górach? Jak wybrać polisę na tego typu wyjazd?

Ubezpieczenie podróżne - czy jest potrzebne w góry?
W ostatnich latach coraz więcej ludzi wyjeżdża w góry. Południe kraju staje się popularne już nie tylko w czasie letnich wakacji czy ferii zimowych, ale i długich weekendów. Niejednokrotnie na szlakach można spotkać ludzi nawet w środku tygodnia, a o kolejkach na Giewont czy Kasprowy Wierch słyszał niemal każdy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że choć Tatry dla wielu są najpiękniejsze, to jednak w naszym kraju jest wiele innych interesujących miejsc w górach, które z pewnością warto odwiedzić.

Odpowiadając jednak na powyższe pytanie - jak najbardziej, ubezpieczenie podróżne podczas wyjazdu w górach jest jak najbardziej wskazane. Nawet jeśli Twoi znajomi uważają inaczej, pamiętaj, że w każdych górach czyha na Ciebie wiele zagrożeń – i to niezależnie od wysokości. Oczywiście nie znaczy to, że najlepiej zostać w domu i w góry nie jechać. Po prostu koniecznie przyłóż się do odpowiedniego przygotowania przed wyjazdem i nie zapomnij wykupić polisy ubezpieczeniowej.

Warto w tym miejscu dodać, że Polska jest jedynym krajem w Europie, gdzie ratownictwo górskie w ramach TOPR i GOPR jest realizowane całkowicie bezpłatnie. Nie jest to jednak argument ku temu, aby ubezpieczenia nie kupować. Przecież Twoja polisa może obejmować różnorodne wypadki i zdarzenia w górach, a po wielu z nich możesz wymagać dalszej opieki zdrowotnej lub rehabilitacji, co również może być zawarte w Twojej polisie. Poza tym jeśli wybierasz się w góry poza Polskę, koszt akcji ratunkowych nie jest tam zwykle opłacany z budżetu państwa, w związku z czym w razie konieczności jej przeprowadzenia zostaniesz pociągnięty do bardzo dużych kosztów.

 

ubezpieczenie_gory.jpg

W kwestii wspomnianych niebezpieczeństw, w górach najczęstszymi przypadkami, w których przydatna (lub nawet niezbędna) jest polisa ubezpieczeniowa, są:
- akcja poszukiwawcza w wyniku zagubienia drogi,
- urazy takie jak skręcenia czy złamania kończyn (również konieczność przeprowadzenia akcji ratunkowej),
- akcja ratunkowa z powodu osłabienia bądź wyziębienia organizmu,
- specjalistyczny transport śmigłowcem.

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne w góry?
Ubezpieczenie podróżne w góry na terenie kraju zwykle obejmuje też tereny przygraniczne. Jeżeli więc w czasie swojej wędrówki okazyjnie przekroczysz granicę i znajdziesz się na terytorium Słowacji czy Czech, nadal będziesz objęty określoną ochroną – nie musisz zatem wykupywać dodatkowej polisy. Bardzo istotne jest to, aby ubezpieczenie podróżne nie zostało ograniczone do EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczeń Zdrowotnych). Zamiast tego powinieneś zdecydować się na odpowiednio dobraną polisę w góry.

Zadbaj o to, aby sumy gwarantowanych kosztów leczenia były nie tylko wysokie, ale i dostosowane do realiów danego kraju, o ile wybierasz się poza granice Polski. W Twoją polisę musi wpisywać się koszt ratownictwa medycznego. Kolejny obowiązkowy punkt to ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Im wyższa będzie jego suma, tym wyższe otrzymasz świadczenie w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Ponadto bardzo przydatne jest ubezpieczenie od sportów ekstremalnych, szczególnie jeżeli planujesz np. poruszać się poza szlakami czy wspinaczkę. Wyjazd w góry to ogrom radości i emocji, nie zapomnij jednak o polisie ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie podróżne może okazać się nieocenioną pomocą przy wielu nieprzyjemnych zdarzeniach.

*Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również:
Chcesz zostać specjalistą UX? Koniecznie przeczytaj! (2021-08-05 08:33:30) - Komentarzy:(0)
Tour de Konstytucja w Biłgoraju (FOTO, AUDIO) (2021-08-04 21:50:44) - Komentarzy:(13)
Pielgrzymi wyruszyli z Biłgoraja (FOTO) (2021-08-04 11:47:34) - Komentarzy:(0)
Przyciągamy coraz więcej pracowników zza granicy (2021-08-04 10:22:38) - Komentarzy:(0)
Pielgrzymi dotarli do Biłgoraja. Pątnicy z Hrubieszowa są częścią 39. Pieszej Pielgrzymki Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę (FOTO) (2021-08-03 19:55:37) - Komentarzy:(0)
Oświadczenie burmistrza Miasta Biłgoraja (2021-08-03 18:56:33) - Komentarzy:(17)
Stanowisko Zarząd ŚZŻAK Okręg Zamość Rejon Biłgoraj w sprawie fałszowania historii (2021-08-03 14:06:11) - Komentarzy:(13)
Były poseł i były pracownik Starostwa Powiatowego skazani (2021-08-03 10:06:35) - Komentarzy:(15)
Misja Ziemia i Książki. Wakacje w aleksandrowskiej bibliotece (2021-08-03 08:55:00) - Komentarzy:(0)
Bluzy damskie z kapturem w jasnych kolorach - idealne na letnie wieczorne wyjścia (2021-08-03 08:06:27) - Komentarzy:(0)


  Komentarze (0)
     

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl