Strona glowna

Wtorek, 15 czerwca 2021, Do końca roku 199 dni Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Wiadomosci

Igrzyska dzieci i młodzieży w SP Nr 1 (FOTO)

Dodane: red Data: 2021-06-11 16:16:49 (czytane: 1415)  Wersja do druku

Blisko tysiąc uczniów wzięło udział w zawodach sportowo - rekreacyjnych, w ramach organizowanych od 27 lat w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju Szkolnych Igrzysk Olimpijskich. Wydarzenie rozpoczęło się od kolorowej parady pocztów sztandarowych reprezentujących blisko 50 światowych państw.

Z racji pandemii i ograniczeń wydarzenie podzielone było na kilka części, a w poszczególnych jego odsłonach uczestniczyła określona grupa uczniów i nauczycieli. Zanim młodzi ludzie przystąpili do sportowo - rekreacyjnych zmagań, nastąpiło otwarcie imprezy. Przed zebranymi przeszły delegacje reprezentujące poszczególne państwa. Uczniowie przygotowali stroje oraz eksponaty charakterystyczne dla poszczególnych regionów świata, poznali także historię kulturę i osiągnięcia sportowe poszczególnych krajów.

igrzyska_bilgoraj.JPG

-To pierwsze tak duże wydarzenie pod okresie pandemii. Wiemy jak ważny jest sport i sportowa rywalizacja w życiu dzieci i młodzieży, jaki ma wpływ na wychowanie i zdrowy rozwój. Wiemy także, po okresie przymusowego pozostanie w domach i ograniczenia kontaktu z rówieśnikami, jest potrzeba odbudowania więzi i zagospodarowania energii. Stąd podjęliśmy się organizacji tego wydarzenia. Chcemy pokazać, że sport uczy zdrowej rywalizacji, szacunku do przeciwnika, pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny i psychiczny oraz jest platformą do sprawdzenia siebie - podkreśla Marian Kurzyna, dyrektor Szkoły podstawowej Nr 1 im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.

Przeczytaj również:
Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd w polskie góry? (2021-06-15 14:41:35) - Komentarzy:(0)
II miejsce dla uczennicy ZSZiO (2021-06-15 11:55:21) - Komentarzy:(0)
Młodzi mistrzowie w karate (2021-06-15 09:00:47) - Komentarzy:(0)
Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju (2021-06-14 18:38:03) - Komentarzy:(13)
Wiosenny Rajd Rowerowy (2021-06-14 13:39:39) - Komentarzy:(0)
Biłgoraj broni swojego lasu na Garażówce (2021-06-14 10:01:23) - Komentarzy:(6)
Uśmiechnięta buzia świata (2021-06-14 09:49:04) - Komentarzy:(1)
Torby do golfa - jakie kupić? (2021-06-14 09:03:03) - Komentarzy:(0)
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON (2021-06-14 08:53:09) - Komentarzy:(0)
Rajd krwiodawców (2021-06-13 12:45:00) - Komentarzy:(4)


  Komentarze (1)
     

2021-06-12 17:50:13
Co wiemy na pewno, a co wynika z badań naukowych: białko koronawirusa SARS-CoV-2 uszkadza barierę krew- mózg. To samo białko, które jest produkowane przez mRNA szczepionek także uszkadza barierę krew- mózg. Zatem ja się pytam: po jasną cholerę szczepimy dzieci, które nawet tej bariery jeszcze nie posiadają? Rezultatem uszkodzenia wyżej wspomnianej bariery są choroby autoimmunologiczne, zapalenie mózgu, oraz liczne schorzenia neuronowe. Reasumując, szczepionka mRNA, nie tylko zagraża osobom dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom.

I teraz, w Polsce wiele osób już przebudzonych i świadomych dosłownie przeciera oczy ze zdumienia, kiedy czyta, że coraz to młodsze roczniki dzieci będą szczepione, tym preparatem genetycznym mRNA. To jednak jeszcze nic, dziś napiszemy wam, co planuje Joe Biden oraz Anthony Fauci na kolejnym etapie paranoi pandemii i wyszczepiania. Napiszemy o tym, ponieważ już niebawem i nasze pseudo polskie władze, także będą chciały wprowadzić coś podobnego.

Pfizer prowadzi badania kliniczne fazy 2/3, dla małych dzieci w niższych dawkach niż szczepionki dla osób dorosłych, ogłosiła we wtorek (8-06-2021) firma farmaceutyczna. Szanowni Państwo, jak dotąd dzieci były grupą najmniej dotkniętą bioinżynieryjnym projektem globalnym, związanym z koronawirusem SARS-CoV-2, który został uwolniony z laboratorium w Wuhan w Chinach w 2019 roku, gdzie de facto został stworzony przy współpracy badaczy głównie chińskich i amerykańskich.

Nawet w szczytowym momencie pseudo pandemii (bo z taką mamy do czynienia), liczba dzieci dotkniętych wirusem była najniższa ze wszystkich grup. Dlaczego więc teraz, kiedy wirus w naturalny sposób zaczyna słabnąć i ustępować, jest cała nagonka medialna i polityczna, aby wyszczepić szczepionką (która notabene bardziej przypomina truciznę) dzieci w wieku 2 lat? Takie pomysły, pojawiają się w USA. My jednak wiemy, że Wiecie, dlaczego tak się dzieje.

Odwiecznym marzeniem Billa Gatesa było zaszczepienie każdej osoby na ziemi, zwłaszcza dzieci, a teraz wszyscy codziennie obserwujemy, jak ten dystopijny koszmar spełnia się. Ja osobiście nie jestem przeciwny szczepionkom, ale jestem zdecydowanie przeciwny preparatowi genetycznemu przeciwko SARS-CoV-2, zwanego dla zmylenia społeczeństwa: szczepionką. Biorąc pod uwagę wszystko, czego dowiaduję się o szczepionce mRNA, z jej przerażającymi skutkami ubocznymi i śmiertelnością włącznie, wiem, że nie zmienię zdania w najbliższym czasie.

ABC News donosi, że w oparciu o dane dotyczące bezpieczeństwa, skuteczności i tolerancji z badania fazy 1/3 firmy Pfizer, wynika, że ostatecznie firma zastosuje 10 mikrogramów każdej dawki szczepionki dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat w badaniach fazy 2/3, oraz 3 mikrogramy każdej dawki dla dzieci 5 lat i młodszych. Osoby w wieku 12 lat i starsze otrzymywały 30 mikrogramów w każdej dawce. Według firmy Pfizer badanie obejmie do 4500 uczestników ze Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Polski i Hiszpanii.

„Dzisiejszy dzień oznacza ważny kolejny krok w naszych wysiłkach na rzecz zrozumienia bezpieczeństwa i odpowiedzi immunologicznej naszej szczepionki przeciw COVID-19.” Powiedział dr Bill Gruber, starszy wiceprezes do spraw badań klinicznych i rozwoju w firmie Pfizer. Według Grubera w nadchodzących tygodniach rozpoczną się badania fazy 2/3 dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, a także dzieci w wieku zaledwie sześciu miesięcy.

Firma Pfizer przewiduje, że wstępne wyniki badań fazy 2/3 będą dostępne we wrześniu 2021 roku, dla grupy w wieku od 5 do 11 lat. Z kolei wyniki dla dzieci w wieku 2 i 5 lat spodziewane są wkrótce potem. Według rzecznika firmy Pfizer, wyniki dla dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 2 lat spodziewane są w październiku lub listopadzie 2021 roku. Sądzę, że nazwać ten proces diabelską eugeniką to stanowczo za mało.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl