Strona glowna

Wtorek, 15 czerwca 2021, Do końca roku 199 dni Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Wiadomosci

Porównywarka OC - jaką wybrać, by nie przepłacić?

Dodane: red Data: 2021-06-08 14:34:25 (czytane: 1129)  Wersja do druku

Ubezpieczenie samochodu to obowiązek wszystkich kierowców. Przed odebraniem dowodu rejestracyjnego i tablic dla nowego pojazdu, trzeba okazać aktualną polisę OC. Za brak ubezpieczenia grożą bardzo wysokie kary, które egzekwowane są już za jednodniowe opóźnienie.

Z tego powodu ubezpieczenie najlepiej wykupić od razu. Często jednak ubezpieczenie opiewa na bardzo wysokie kwoty, przekraczające możliwości - dotyczy to zwłaszcza młodzi kierowców. Co jeszcze, poza stażem kierowcy, ma wpływ na kwotę polisy? Między innymi wiek samochodu - im starsze auto, tym warunki stają się mniej atrakcyjne. Dodatkowo istotne są szkody spowodowane w przeszłości, miejsce zamieszkania, a także marka i wariant pojazdu. Jeśli zastanawiasz się, czym jest ubezpieczenie OC i jak szukać najtańszej polisy, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu temat ubezpieczenia OC, który jest tak istotny dla wszystkich kierowców, nie będzie miał przed Tobą tajemnic.

1. Czym jest ubezpieczenie OC?

2. Jak szukać najtańszego ubezpieczenia OC?

3. W jakich sytuacjach jest wyłączenie ubezpieczenia OC?

Czym jest ubezpieczenie OC?

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie, czym tak właściwie jest ubezpieczenie OC. Tego rodzaju polisa to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to najważniejsza polisa dla każdego właściciela pojazdu. Obowiązek jej posiadania reguluje ustawa z 2003, która mówi o tym, że posiadanie ochrony OC jest konieczne dla każdego pojazdu, który został dopuszczony do ruchu, czyli posiada dowód rejestracyjny. Co daje w praktyce posiadanie ubezpieczenia OC? Przede wszystkim w przypadku spowodowania szkody, przenosi finansową odpowiedzialność z kierowcy, na towarzystwo ubezpieczeniowe. Co to dokładnie oznacza? Jeśli przydarzy Ci się spowodowanie kolizji lub wypadku drogowego, to ubezpieczyciel jest odpowiedzialny na pokrycie wyrządzonych szkód i wypłatę kwot odszkodowawczych osobom, które zostały poszkodowane w wyniku tego zdarzenia.

ubezpieczenie_pojazdu.jpg

Jak szukać najtańszego ubezpieczenia OC?

Skoro polisa OC jest obowiązkowa, zastanawiasz się z pewnością, jak wykupić ją możliwie najtaniej. To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. Różnice w ofertach proponowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe często bardzo się od siebie różnią. Niektóre z nich są naprawdę znaczące wyższe od innych. Rozwiązaniem takiej sytuacji jest internetowa porównywarka, którą znajdziesz na przykład na stronie najtansze-oc-ac.pl. Jest to doskonałe narzędzie, które w przejrzysty i czytelny sposób prezentuje w formie rankingu oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu w łatwy sposób możesz wybrać ofertę, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Dodatkowo porównywarka OC jest niezwykle łatwa w obsłudze i bardzo intuicyjna. Warunki ubezpieczenia określane są ustawy, a więc oferty poszczególnych towarzystw różni tylko cena. Skoro można ubezpieczyć samochód taniej, to po co przepłacać?

W jakich sytuacjach jest wyłączenie ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie OC zapewnia ochronę kierowcy podczas prawie wszystkich zdarzeń drogowych. Jednak istnieje kilka sytuacji, kiedy ochrona OC nie obowiązuje. Zastanawiasz się, jakich szkód nie obejmuje polisa OC? Należą do nich między innymi zdarzenia, do których dochodzi pomiędzy pojazdami należącymi do tego samego właściciela, nawet, jeśli za powstanie szkody odpowiada osoba, której samochód został udostępniony do użytku przez posiadacza. Szkody, które dotyczą przedmiotów przeważonych za opłatę również nie są objęte polisą OC, podobnie na te, które polegają na uszkodzeniu gotówki, biżuterii lub innych cennych przedmiotów i zbiorów kolekcjonerskich. Z ochrony OC wyłączone są również zdarzenia związane z zanieczyszczeniem lub skażeniem środowiska.

*Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również:
Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd w polskie góry? (2021-06-15 14:41:35) - Komentarzy:(0)
II miejsce dla uczennicy ZSZiO (2021-06-15 11:55:21) - Komentarzy:(0)
Młodzi mistrzowie w karate (2021-06-15 09:00:47) - Komentarzy:(0)
Klaruje się koncepcja rozbudowy i modernizacji szpitala powiatowego w Biłgoraju (2021-06-14 18:38:03) - Komentarzy:(13)
Wiosenny Rajd Rowerowy (2021-06-14 13:39:39) - Komentarzy:(0)
Biłgoraj broni swojego lasu na Garażówce (2021-06-14 10:01:23) - Komentarzy:(6)
Uśmiechnięta buzia świata (2021-06-14 09:49:04) - Komentarzy:(1)
Torby do golfa - jakie kupić? (2021-06-14 09:03:03) - Komentarzy:(0)
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego LEON (2021-06-14 08:53:09) - Komentarzy:(0)
Rajd krwiodawców (2021-06-13 12:45:00) - Komentarzy:(4)


  Komentarze (0)
     

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl