Strona glowna

Wtorek, 18 maja 2021, Do końca roku 227 dni Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Wiadomosci

Powiat biłgorajski: Podsumowanie kwietnia w kontekście epidemii Covid-19

Dodane: red Data: 2021-04-30 11:15:00 (czytane: 15608)  Wersja do druku

Kolejny miesiąc życia w epidemii. Covid-19 nie odpuszcza. Trwa narodowy Program Szczepień, a rząd co jakiś czas wprowadza lub łagodzi restrykcje. Jak wyglądają dane w województwie lubelskim i powiecie biłorajskim? Będziemy Państwa na bieżąco informować, aktualizując artykuł.

Przeczytaj również:
Podsumowanie Konkursu Plastycznego Biłgorajska Kartka Wielkanocna (WYNIKI) (2021-05-18 08:57:42) - Komentarzy:(0)
Na W835 praca wre! (2021-05-17 13:16:27) - Komentarzy:(12)
Apel radnych Rady Miasta Biłgoraja do Marszałka Senatu (2021-05-18 10:06:56) - Komentarzy:(0)
Dziś ruszyła rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2021/2022 (2021-05-17 11:27:28) - Komentarzy:(0)
Uczennica ZSZiO w etapie centralnym XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (2021-05-17 11:09:18) - Komentarzy:(1)
Luzowanie obostrzeń nie oznacza całkowitego ich zniesienia! policjanci niezmiennie sprawdzają czy obostrzenia są przestrzegane (2021-05-17 08:51:13) - Komentarzy:(0)
Spacer jako forma protestu przeciw wycince lasu w okolicach Biłgoraja (2021-05-16 17:04:45) - Komentarzy:(55)
Konsultacje projektu ustawy o OSP. Komendant Wojewódzki PSP gościł w Soli (2021-05-15 23:15:19) - Komentarzy:(20)
Wniebowstąpienie (2021-05-15 22:25:24) - Komentarzy:(0)
Noc Muzeów w Biłgoraju, czyli wystawy historyczne i imprezy kulturalne (2021-05-15 20:01:24) - Komentarzy:(9)


  Komentarze (87)
     

2021-04-30 08:14:06
Do przysłowiowej 15-tej "dobrze ubrani", po tej godzinie w polo lub w bluzeczce w prywatnym gabinecie. To żadna różnica (nie dotykam finansów), bo nadal umieralność jedna z większych na ŚWIECIE. Kto tu się naraża i dba o zdrowie pacjenta. Przykre. Teraz, by podtrzymać eldorado, będzie 4, 5 ....fala pandemii. Nie uogólniam, bo są lekarze oddani.

2021-04-30 06:55:14
Jakiś świr totalny przekonuje, że w tłumie nie ma zagrożenia koronawirusem., To karygodne i nieodpowiedzialne brednie osób z psychicznymi zaburzeniami.

2021-04-30 06:54:13
Jakiś świr totalny przekonuje, że w tłumie nie ma zagrożenia koronawirusem., To karygodne i nieodpowiedzialne brednie osób z psychicznymi zaburzeniami.

2021-04-29 19:00:14
Czy pamiętamy, że pierwsze punkty szczepień powstawały w szpitalach, dopiero potem doszły przychodnie, ale wyłącznie takie, które spełniały ostre wymogi sanitarne i medyczne? Dziś dowolny ratownik albo pielęgniarka może wynająć takie miejsce w galerii albo wziąć jakiegoś busa od szwagra i ma „Punkt szczepień”. Za szczepienie NFZ płaci 61,24 zł od głowy, oczywiście dotyczy to tylko i wyłącznie szczepień „kowidowych”. A teraz najlepsze! Wyżej opisany „Punkt szczepień” w bytomskiej galerii powstał, gdy galerie były zamknięte i miał przyśpieszyć ich otwarcie, przecież nikt rozsądny nie organizuje takiego punktu przy czynnej galerii, gdzie pojawiają się masy ludzi. Na pewno nikt? Otóż nie. Ten punkt będzie działał nadal, po otwarciu galerii, co zapowiedział organizator tego punktu, czyli samorząd bytomski. Gdy zapadła polityczna decyzja o powszechności szczepień, reżim sanitarny i wymogi medyczne, jakie pokazywano w TVN i telewizji Kurskiego poszły w kąt, teraz szerokimi wrotami otwiera się nowy etap „pandemicznej” prawdy.

Przy szczepieniu niepotrzebny jest lekarz, który miał podwójne zadanie, po pierwsze robił wywiad z pacjentem i oceniał, czy stan zdrowia pacjenta pozwala na szczepienie. Po drugie miał reagować na niepożądane objawy poszczepienne. W tej chwili te czynności wykonuje pielęgniarka albo ratownik i to nie w szpitalu, czy przychodni, ale w galerii handlowej albo w Trabancie kombi. Najnowszy pomysł Dworczyka i Morawieckiego jest taki, że mobilne punkty szczepień mają w miastach wojewódzkich łapać pacjentów z ulicy. Będzie to działać już w czasie majówki, potem „szczepo–busy” rozjadą się do miast powiatowych. Przypomnę, że od 15 maja już nie tylko kombinezonów nie będzie, ale i maseczek na zewnątrz. Tak wygląda „pandemia” jeśli się zdejmie z oczu medialne okulary.

2021-04-28 20:43:17
Amerykańscy naukowcy z Massachusetts Institute of Technology opublikowali wyniki badania, z którego wynika, że dystansowanie społeczne w zamkniętych pomieszczeniach nie ma znaczenia dla transmisji wirusa SARS-CoV-2. Ryzyko zakażenia jest niezależne od zachowanego odstępu.

– Twierdzimy, że zasada sześciu stóp (2 m) nie przynosi większych korzyści, zwłaszcza gdy ludzie noszą maski – mówi prof. Martin Z. Bazant w wywiadzie dla CNBC. – To naprawdę nie ma podstawy fizycznej, ponieważ powietrze, którym oddycha osoba nosząca maskę, ma tendencję do unoszenia się i opadania w innym miejscu w pomieszczeniu – wyjaśnia.

Bazant, który wykłada inżynierię chemiczną i matematykę stosowaną, oraz John WM Bush, który uczy matematyki stosowanej, opracowali metodę obliczania ryzyka narażenia na Covid-19 w pomieszczeniach zamkniętych, która uwzględnia różnorodne czynniki mogące mieć wpływ na transmisję wirusa, w tym ilość czasu spędzonego w pomieszczeniu, filtrację powietrza i jego cyrkulację, używanie maski, a nawet oddychanie, jedzenie, mówienie lub śpiew.

Według autorów badania otwieranie okien lub instalowanie wentylatorów w celu utrzymania ruchu powietrza może być równie skuteczne lub skuteczniejsze niż wydawanie dużych sum pieniędzy

– Nasza analiza pokazuje, że przestrzenie, które zostały zamknięte, w rzeczywistości nie muszą być zamknięte. Często przestrzeń jest wystarczająco duża, wentylacja jest wystarczająco dobra, ilość czasu spędzanego razem przez ludzi jest taka, że ​​te przestrzenie mogą być bezpiecznie eksploatowane nawet przy pełnym obłożeniu – powiedział Bazant. – W przypadku wielu typów przestrzeni nie ma potrzeby wprowadzania ograniczeń dotyczących liczby osób – podkreślił.

Według Bazanta zasady dystansowania społecznego, prowadzące do zamknięcia firm i szkół, są „po prostu nieuzasadnione”. – Ten nacisk na dystans był od samego początku bardzo niewłaściwy – podkreślił. Dla transmisji wirusa czas spędzony w zamkniętym pomieszczeniu jest ważniejszy niż odległość od osoby zakażonej.

– CDC lub WHO nigdy tak naprawdę nie przedstawiły uzasadnienia dla twierdzenia, że dystansowanie to jest to, co trzeba zrobić. Jedyne uzasadnienie, jakie znam, opiera się na badaniach kaszlu i kichania, gdzie bierze się pod uwagę największe cząstki, a nawet wtedy jest to obliczenie bardzo nieprecyzyjne – powiedział Bazant.

– Dystans nie pomaga, ale daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. W zamkniętym pomieszczeniu jesteś tak samo bezpieczny w odległości 2 metrów, jak 20 metrów. Właściwie wszyscy w tej przestrzeni są narażeni na mniej więcej to samo ryzyko – zauważył.

Jeśli chodzi o dystansowanie się na zewnątrz, Bazant twierdzi, że nie ma to sensu, a robienie tego z założonymi maskami jest „trochę szalone”. – Jeśli spojrzeć na przepływ powietrza na zewnątrz, jest bardzo mało prawdopodobne, aby spowodowało ono transmisję. Jest bardzo niewiele zarejestrowanych przypadków transmisji na zewnątrz – wskazał.

Noszenie masek jest bez sensu, dystansowanie jest bez sensu, dezynfekcja jest bez sensu i aplikacje śledzące też są bez sensu. Jedyny sens ma wietrzenie pomieszczeń. Tyle zostało ze słynnego DDMA+W. Ale ponieważ w tej całej korona-histerii nie chodzi o aspekty zdrowotne, ale o tresurę społeczeństwa, więc minister Niedzielski dalej będzie opowiadał o zaletach DDM, a wystraszeni ludzie będą wierzyć w te bajki dla „ciemnego ludu”. Tymczasem mamy już 120 tys. nadmiarowych zgonów będących wynikiem odcięcia chorych od leczenia. I to jest „zasługa” rządu, który tak walczy z pandemią, że niedługo kamień na kamieniu nie pozostanie. Małpa z brzytwą stanowi mniejsze zagrożenie niż oni.

2021-04-28 20:32:43
Już pierwsze dwie pozycje „gotowości” mówią, jaki to jest złoty „kowidowy” interes. Gotowość oczywiście nie oznacza wykonania jakiejkolwiek świadczenia, ale tylko tyle, że stoi karetka w garażu i ratownicy grają w karty. Kolejna kluczowa pozycja to „leczenie” respiratorem, które wycenione jest na 1054 zł dziennie, dla porównania 185 kosztuje „zwykły” pobyt w szpitalu. Respirator nikogo nie leczy, zawsze był ostatecznością, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, mechaniczna wentylacja płuc w każdym przypadku płuca uszkadza. Respirator to urządzenie ratujące życie w stanie krytycznym, tak było od zawsze, ale od roku respiratory robią za najpopularniejszy sposób „leczenia”, czytaj dobijania chorych. Dlaczego? Patrz wyżej!

Jeśli na to wszystko nałożymy 100% dodatki do stawek lekarzy, pielęgniarek i ratowników za „opiekę kowidową”, co i tak jest wartością grubo zaniżoną, bo dziś 50 000 zł dla lekarza 10 000 -12 000 zł dla pielęgniarki i tyle samo dla ratownika, jest stawką powszechną, to mamy pełen obraz brudnego biznesu.

2021-04-28 20:31:02
Rodzaj opłaty Wartość
Opłata ryczałtowa za gotowość do transportu sanitarnego realizowanego przez jedną osobę 960 zł za dobę
Opłata ryczałtowa za gotowość do transportu sanitarnego realizowanego przez zespół co najmniej dwuosobowy 1920 zł za dobę
Opłata za transport sanitarny realizowany przez jedną osobę 120 zł za wyjazd
Opłata za transport sanitarny realizowany przez zespół co najmniej dwuosobowy 150 zł za wyjazd
Opłata ryczałtowa za gotowość do udzielania świadczeń nieobjętych dotychczas finansowaniem 135 zł za dobową dostępność łóżka
Dodatkowa opłata ryczałtowa za dostępność łóżka do udzielania świadczeń 100 zł za dobową dostępność łóżka
Dodatkowa opłata ryczałtowa za dostępność respiratora do udzielania świadczeń w jednoprofilowych szpitalach zakaźnych 200 zł za dobową dostępność jednego respiratora
Pobyt związany z zapobieganiem i przeciwdziałaniem zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w podmiocie wykonującym działalność leczniczą 185 zł za dzień (na osobę)
Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 430 zł za dzień (na osobę)
Hospitalizacja związana z leczeniem COVID-19 pacjenta wymagającego wentylacji mechanicznej poza OAiIT 1054 zł za dzień (na osobę)
Wykonanie testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 280 zł (razem z kosztem odczynników) lub 140 zł (bez kosztu odczynników)

2021-04-28 20:29:18
tym, że Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie i czołowe miejsce na świecie w liczbie „nadmiarowych” zgonów, w mediach głównego nurtu mówi się mało. Wskaźniki są tak dramatyczne, że w żaden sposób nie pasują do straszenia Hiszpanią, Szwecją i ostatnio modnymi Indiami. Wystarczy spojrzeć na podstawowy parametr „zgonów kowidowych”, aby gorzko się uśmiać z „tragicznej sytuacji w Indiach”, gdzie w przeliczeniu na milion mieszkańców umarło 145 Hindusów, a w Polsce 1760 Polaków. Prześcignęliśmy Szwecję o 400 zgonów, Hiszpanię o 100, do Brazylii brakuje nam 89. Wielu Polaków zadaje sobie pytanie skąd te liczby, przecież Polska była „fenomenem” i jak to się stało, że nagle sytuacja stała się tak tragiczna i co więcej końca nie widać. Spada liczba „przypadków”, ale liczba zgonów wręcz idzie w przeciwnym kierunku.

Odpowiedzi udzielałem wielokrotnie, główną przyczyną jest powtórka z Bergamo, autorstwa socjopatycznego ludobójcy Niedzielskiego. On i „rada medyczna” przekształcili szpitale i przychodnie w „opiekę kowidową”. Praktycznie od ponad roku niczym innym służba zdrowia się nie zajmuje tylko jedną najmodniejszą chorobą, jednocześnie oficjalnie wyrzucono ze szpitali wszystkich innych pacjentów, między innymi oczekujących na zabiegi planowane. Powstaje jednak inne pytanie, dlaczego lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni nie budują grup na Facebooku, nie pukają do TVN albo TVP i nie alarmują o fatalnym zarządzaniu prowadzącym do narodowej hekatomby? Pełna odpowiedź zawiera się w poniższych danych. Jeszcze Szumowski zbudował patologiczny system, w którym równocześnie opłaca się: nic nie robić, „leczyć” pacjentów wyłącznie „kowidowych”, ze szczególnym uwzględnieniem intensywnej terapii, czyli respiratorów i na końcu opłaca się też wypisywać „kowidowe” karty zgonów. matkakurka

2021-04-27 14:49:35
kokosy to pogrzeby, wiadomo dla kogo

XxX
2021-04-27 14:16:15
Dopóki służba zdrowia będzie na covidzie zbijać kokosy, dotąd wirus na pewno nie odpuści i będzie się miał w najlepsze :)

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl