Sparta druga w OTYLIA SWIM CUP 2021
2021-05-10 08:25:21

Fundacja Otylii Jędrzejczak zorganizowała w miniony weekend po raz pierwszy w naszym województwie ogólnopolskie zawody pływackie, które zgromadziły na pływalni Aqua Lublin prawie 800 zawodników z 64 klubów. Nasza mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak przeprowadza trzy imprezy pływacki każdego roku w innym miejscu Polski.

Atrakcyjność zawodów przyciąga zawodników nawet z odległych części kraju, nie inaczej było i tym razem. Oprócz zawodników ze Szczecina, Gdańska, Gdyni, Białegostoku czy Warszawy pojawili się także biłgorajscy pływacy. „Spartanie” zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 23 medale (9 złotych, 10 srebrnych i 4 brązowe) i klasyfikacji medalowej zajęli wysokie 2 miejsce.

zawody_plywackie_sparta.JPG

Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Marcel Jonczak, który wygrał wszystkie swoje cztery starty (50 i 100 m st. motylkowym, 50 m st. dowolny i grzbietowym). Trzy zwycięstwa natomiast odniósł Michał Giruć, wszystkie stylem klasycznym. W końcowej klasyfikacji Marcel był drugi, a Michał trzeci. Startom na 50 m st. motylkowym i grzbietowym dały trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę Patrycji Pieczykolan. Medale dla biłgorajskiego klubu zdobyli również: Martyna Łyczak (1 złoty i 2 srebrne), Liliana Staroń (1 złoty i srebrny), Nataniel Kobak (3 srebrne), Kornel Kulanin (2 srebrne i 1 brązowy), Julia Duńko (1 srebrny i brązowy), Kinga Cich (1 srebrny).

Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne są na stronach klubu oraz Fundacji Otylii Jędrzejczak.