Tak. Pomagam! Rusza wielka zbiórka żywności dla osób potrzebujących
2020-09-25 07:45:15

Dziś i jutro, wolontariusze Caritas prowadzić będą zbiórkę żywności, w ramach akcji "Tak. Pomagam!". Dziś od 10:00 do 20:00, a jutro od 10:00 do zamknięcia sklepu, w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych będzie można podzielić się darem serca z potrzebującymi.


Z pewnością czas pandemii jest trudny dla nas wszystkich, ale właśnie w takim czasie szczególny wymiar ma troska i pomoc drugiemu człowiekowi. To pokazuje, że jesteśmy otwarci, życzliwi i wyrozumiali, z drugiej strony daje znak osobom ubogim, potrzebującym czy będącym na życiowym zakręcie, że nie są sami, że liczyć mogą na bezinteresowną pomoc innych. -Jeśli chodzi o Region Biłgorajski dary zbierane będą w dużych supermarketach, przez kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy będą mieli specjalne oznakowane wózki i identyfikatory - informuje Mirosław Kita, koordynator Caritas w Rejonie Biłgorajskim.

tak_pomaga_plakat.jpg

Wolontariusze zbierać będą przede wszystkim artykuły o długim terminie przydatności od spożycia, a więc różnego rodzaju mąki, kasze, cukier, przyprawy, olej, konserwy, dania gotowe, słodycze, herbaty, kawy czy kakao. -Do nas osoby zgłaszają się w różnych terminach. Potrzeba pomocy może wystąpić czasowo, gdy ktoś popadnie w trudną sytuację, może być konieczna tylko pomoc doraźna, ale mamy i takie osoby i rodziny, które wymagają dłuższej systematycznej pomocy. Współpracujemy także z MOPS-em, by pomoc była udzielana kompleksowo i jak najszybciej - dodaje Mirosław Kita.http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=25646