Spotkanie popielgrzymkowe pątników (FOTO)
2020-09-23 20:56:25

Od Mszy świętej w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju rozpoczęło się dziś spotkanie popielgrzymkowe, pątników Grupy św. Jerzego, Zamojsko - Lubaczowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W spotkaniu uczestniczył ks. Marek Mazurek, dyrektor pielgrzymki naszej diecezji.


Tegoroczna pielgrzyma, z racji stanu epidemii miała szczególny charakter. Całość rozłożona była na poszczególne etapy, a każdego dnia pielgrzymowała inna grupa pątników. -Rzeczywiście pielgrzymowanie było wyjątkowe, miało formę sztafety. Tak naprawdę pielgrzymi wędrowali do Matki Bożej przez jeden dzień i na nocleg wracali do swych domów, a kolejnego dnia kto inny wyruszał na szlak. W tym roku weszliśmy także na Jasną Górę wcześniej, bo nie 14, a 13 sierpnia, a przypadło to na czas pielgrzymowania pątników z Tomaszowa Lubelskiego. Wiem jednak, że indywidualnie, tego dnia w Częstochowie byli pątnicy z innych rejonów naszej diecezji - podkreśla ks. Marek Mazurek.

spotkanie_popielgrzymkowe__1_.JPG

Jak zauważa dyrektor pielgrzymki, na wyróżnienie zasługuje przynajmniej dwa takie elementy. To zresztą zauważone zostało na spotkaniu dyrektorów wszystkich pielgrzymek, któe odbyło się wczoraj na Jasnej Górze. -Po pierwsze ta forma sztafetowa, pozwoliła wyruszyć na szlak, tym którzy na dwutygodniowe pielgrzymowanie z różnych powodów ruszyć nie mogą, warto więc przemyśleć, czy na przyszłość nie zaoferować możliwości jednodniowego pielgrzymowania. Na uwagę zasługuje także grupa duchowa. W tym roku oficjalnie mieliśmy zarejestrowanych w tej grupie blisko 400 osób. One przesyłały nam intencje, które były omadlane. te osoby także modliły się za tych którzy pielgrzymują, uczestniczyli we Mszach świętych czy apelach transmitowanych przez media. W mojej ocenie to tej grupie zawdzięczamy to, że pielgrzymka przebiegła bezpiecznie bez żadnych problemów - dodaje ks. Mazurek.http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=25641