Mistrzostwa województwa w pływaniu
2020-09-21 14:20:36

19 i 20 września br. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu. "Spartę" Biłgoraj reprezentowało 15 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja toczyła się na Aqua Lublin w trzech kategoriach wiekowych 12 - 13 lat, 14 - 15 i open. Łącznie w imprezie wystartowało prawie 300 przedstawicieli lubelskich klubów.

Biłgorajanie wywalczyli łącznie 24 medale i w końcowej klasyfikacji zajęliśmy wysokie trzecie miejsce. Najwięcej krążków w naszej reprezentacji zdobyli Paweł Bury i Julia Duńko. Paweł łącznie wypływał ich pięć w tym trzy te najcenniejsze. Julia wywalczyła cztery krążki, dwukrotnie zdobywając tytuł wicemistrzyni województwa.

zawody_plywackie.JPG

Dodatkowo na podium stawali: Damian Błaszczyk, Kinga Cich, Paweł Wołoszyn, Maksymilian Pawlos, Bartosz Sadowski, Nataniel Kobak, Bartłomiej Obszyński, Radosław Oszajca i Wojciech Papierz.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronie klubu.