Zakończył się remont i budowa ulic Partyzantów i Steglińskiego „Corda” w Biłgoraju
2020-09-15 13:43:39

Właśnie zakończyły się dwuczęściowe prace w ramach zadania budowa ul. Partyzantów na odcinku od ulicy Poniatowskiego do ulicy Kresowej oraz ulicy Steglińskiego oraz przebudowa ulicy Partyzantów na odcinku od ulicy Długiej do ulicy Poniatowskiego. Wartość robót obu części to ponad 4,8 mln zł.


Część pierwsza zadania opiewała na kwotę 3,2 mln zł, druga ponad 1,6 mln zł. Jeśli chodzi o budowę ul. Partyzantów na odcinku od ulicy Poniatowskiego do ulicy Kresowej, to zakres zadania obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z SMA 11 - 3860 m2, wykonanie obustronnych chodników z betonowej kostki brukowej szerokości 2,0 m - 1 750 m2, wykonanie zjazdów indywidualnych z betonowej kostki brukowej - 520 m2, wykonanie zatok postojowych o nawierzchni betonowej kostki brukowej - 167 m2, budowę kanalizacji deszczowej wraz z drenażem czy przebudowę sieci sanitarnych oraz budowę oświetleń przejść dla pieszych.

remont_ulicy_partyzantow__2_.JPG

-Prace na ulicy Steglińskiego „Corda” prowadzone były na 208 metrowym odcinku drogi, o szerokości jezdni 6 m. W ramach prac wykonano nawierzchnię jezdni z SMA 11 - 1018 m2 oraz plac do zawracania na końcu odcinka z kostki betonowej - 143,50 m2. Powstał chodnik i zjazdy indywidualne, a także kanalizacja deszczowa i oświetlenie przejść dla pieszych - informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraj. Jeśli chodzi o przebudowę ulicy Partyzantów na odcinku Długa - Poniatowskiego to prace prowadzone były na odcinku długości 535 m i szerokości 6 m. Doświetlono także przejścia dla pieszych i przebudowano chodniki i zjazdy do posesji. Łączna długość budowy i przebudowy ul. Partyzantów i Steglinskiego "Corda" to 1,3 km.

remont_ulicy_partyzantow__1_.JPG

Inwestycje dofinansowane zostały z budżetu państwa w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych kwotą 3,4 mln zł.

Czytaj także: Remont na ukończeniu. Nowa organizacja ruchu tuż, tuż

/bilgoraj.com.pl/http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=25594