Msza święta żałobna za księdza Romana Kulczyckiego (FOTO)
2020-09-14 17:44:42

Pod przewodnictwem biskup seniora, Jana Śrutwy sprawowana była dziś w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Msza święta żałobna, za zmarłego w sobotę, w Domu Księży Seniorów, księdza Romana Kulczyckiego. W modlitwie uczestniczyło kilkudziesięciu księży oraz wierni z Biłgoraja.


Ksiądz Roman Kulczycki zmarł w wieku 63 lat. Od 5 lat był rezydentem w Domu Księży Seniorów w Biłgoraju, pomagając w lokalnych parafiach. -Podczas pracy naukowej, we Włoszech, na Sycylii zobaczyłem w katakumbach napis w języku greckim, który do dziś mam przed oczyma. Napisane było na jednym z grobów: "Nikt nie ujdzie śmierci". Więc dziś chciałbym powiedzieć, przywołując śmierć naszego brata Romana i tylu tych ze stanu duchownego którzy w pielgrzymce życia go poprzedzili. Nikt nie ujdzie śmierci, ale my chrześcijanie ze śmierci przechodzimy do życia - mówił biskup Jan Śrutwa.

msza_zalobna_ks_kulczycki.JPG

Zmarłego, żegnał ks. Krzysztof Portka, dyrektor Domu Księży Seniorów. Przypomniał pracę duszpasterską śp. ks. Romana Kulczyckiego i przypomniał, że dziś dziękujemy za dar jego życia i posługi. Podkreślał pokorę zmarłego w przyjmowaniu krzyża dnia codziennego i choroby, jego pamięć o zmarłych kapłanach oraz zaufanie do Bożego Miłosierdzia.

Czytaj także: Zmarł ks. Roman Kulczycki, senior z Domu Księży Seniorów w Biłgoraju

/bilgoraj.com.pl/http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=25588