Powiatowy Konkurs na Wolontariusza 2020 roku
2020-08-12 12:47:32

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej ogłosiła "Konkurs na Wolontariusza 2020 roku". Chce nagrodzić osoby angażujące się w akcje woluntarystyczne organizowane na terenie Powiatu Biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec.


Przy ocenie kandydatur brane będą pod uwagę przede wszystkim: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność czy partnerstwo w działaniach podejmowanych przez wolontariuszy. Rozstrzygnięcia Konkursu dokona Kapituła Konkursu powołana przez FFLZB. Ogłoszenie wyników nastąpi na "Gali Wolontariusza 2020 Roku".

wolontariat.JPG

Projekt odbywa się pod patronatem Starosty Biłgorajskiego, dofinansowany jest ze środków Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i Burmistrza Zwierzyńca. Celami konkursu jest nagrodzenie i wyróżnienie osób, które w 2020 roku podejmowały i prowadziły skuteczne akcje woluntarystyczne; popularyzowanie wolontariatu w powiecie biłgorajskim; propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienie prestiżu wolontariatu; poszerzenie wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresie pracy wolontariuszy; zachęcanie do podejmowania aktywności woluntarystycznej, włączania się w inicjatywy łączące bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi społecznych opartych na zaufaniu i solidarności społecznej.

Czytaj także: Zakończyła się społeczna zbiórka funduszy na respirator dla biłgorajskiego szpitala

Konkurs adresowany jest do osób działających woluntarystycznie na terenie Powiatu Biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec. Do Konkursu można zgłosić siebie lub nominować inne osoby za pomocą generatora umieszczonego >>TUTAJ<<

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Archiwum
http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=25401