Ruszyła budowa ronda u zbiegu ulic Nadstawnej - Lubelskiej i Placu Wolności. Są także utrudnienia w ruchu
2020-05-22 12:40:30

Pierwotnie, prace miały ruszyć w pierwszej dekadzie maja ale pojawiły się pewne opóźnienia. Stąd prace ruszyły 20 maja. W związku z tym pojawiły się utrudnienia na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Lubelskiej, Nadstawnej i Plac Wolności. Szczegóły w naszym artykule.


Skrzyżowanie ww. ulic jest jednym z newralgicznych w Biłgoraju. To wyjazd z osiedla domów wielorodzinnych - Osiedla Nadstawna, wyjazd z centrum Miasta Biłgoraj - Placu Wolności oraz ulicy Moniuszki,która prowadzi na Osiedle Bojary i łączy Biłgoraj z miejscowościami Gromada i Majdan Gromadzki oraz Nadrzecze. To także jedna z dróg wylotowych na Lublin.

rondo_lubelska_nadstawna.jpg

O budowę w tym miejscu skrzyżowanie typu rondo od lat zabiegali mieszkańcy. Inwestorem zadania jest Powiat Biłgorajski, a współfinansuje je samorząd Miasta Biłgoraj. Wykonawcą zadania jest 
Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. w Lublinie.

Czytaj także: W pierwszej połowie maja ruszy przebudowa skrzyżowania ulic Lubelskiej i Nadstawnej w Biłgoraju

W związku z remontem wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu, tj. na ul. Lubelskiej obowiązuje ruch wahadłowy z jednoczesnym zamknięciem wlotów od strony Placu Wolności i w najbliższym terminie także od strony ulicy Nadstawnej.  Utrudnienia potrwają do zakończenia prac inwestycyjnych, te planowane są sierpień br.

/bilgoraj.com.pl/
http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=24902