SPARTA najlepsza
2019-11-18 08:43:38

Zwycięstwem SPARTY w klasyfikacji medalowej zakończyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu dzieci 10 i 11 lat, które odbyły się 16 listopada br. w Zamościu. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli 12 medali, w tym 6 najcenniejszych - złotych.

Dwukrotnie tytuł mistrza województwa wywalczył Michał Giruć. Zdecydowanie wygrał 50 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym. Michał dodatkowo został najlepszym zawodnikiem zawodów i otrzymał pamiątkową statuetkę. Bardzo udany występ zaliczył Kornel Kulanin, który wygrał 50 m stylem dowolnym i był drugi na 50 m motylkiem. Suma wyników pozwoliła mu zając II miejsce w klasyfikacji generalnej.

Martyna Łyczak otrzymała statuetkę dla trzeciej zawodniczki zawodów dzięki zwycięstwu na 50 m stylem klasycznym i miejscu na najniższym stopniu podium na 100 m stylem zmiennym. Mistrzami województwa na 50 m stylem grzbietowym zostali Hanna Staszczak i Marcel Jonczak. Pozostali medaliści biłgorajskiej Sparty to Mateusz Grasza, Miłosz Jagosiak, Nataniel Kobak. Trenerem zawodników 10-letnich jest Paweł Łukaszczyk.