Monitoring gps - funkcje i korzyści
2019-03-03 19:10:28

Zarządzanie flotą samochodową, zarówno osobową, jak i towarową, ściśle wiąże się z korzystaniem z monitoringu gps. Dzięki niemu można nie tylko sprawdzać bieżące położenie każdego z pojazdów floty, ale również kontrolować ich zużycie paliwa, a nawet czas pracy i ilość przerw kierowcy. Takie oprogramowanie niesie ze sobą również wiele innych korzyści. Jakie zatem są jego funkcje i ich zalety?


monitoringgps_funkcjeikorzysci1.jpg

Monitoring gps - od podstaw
Korzystanie z takich urządzeń opiera się głównie na wykorzystaniu lokalizatorów GPS umieszczonych w pojazdach floty samochodowej, transmisji danych oraz przesyłania ich do aplikacji internetowej, która coraz częściej są dostępne w wersji mobilnej, zarówno na tych urządzeniach z oprogramowaniem Android, jak i z IOS. System GPS zbiera informacje o aktualnym statusie pojazdu, długości przerw od jazdy, ilości zużytego paliwa, a nawet stylu jazdy kierowcy. Dane są przesyłane do głównego urządzania, należącego zazwyczaj do fleet managera, które gromadzi i przetwarza zebrane informacje. Dzięki temu otrzymujemy szczegółowe raporty, dzięki którym możemy analizować pracę przewoźników i całych oddziałów firmy. Jakie jeszcze są funkcje i korzyści?:

- Zapisywanie historii pojazdów - dzięki czemu możemy analizować ich przebieg i wprowadzać odpowiednie zmiany,
- Wyznaczanie nowych tras po analizie poprzednich - są to korzystniejsze i bezpieczniejsze trasy,

monitoringgps_funkcjeikorzysci2.jpg

- Prezentacja aktualnego położenia wszystkich obiektów - fleet manager widzi, gdzie są wszystkie pojazdy, więc może nimi sprawniej rozporządzać i przypasowywać do nowych zadań,
- Monitorowanie prędkości – kontrola jazdy kierowcy, czy nie przekracza danej prędkości,
- Generowanie raportów – dzięki analizie których widzimy wzrost lub spadek efektywności floty i odpowiednio do wyników działać,
- Kontrola zużycia paliwa i wysyłanie raportów z kolejnego tankowania,
- Dostępność na urządzeniach mobilnych – dostęp do aplikacji w każdym czasie i przez większość pracowników,
- Możliwość nadawania uprawnień innym użytkownikom,
- Monitorowanie czasu pracy kierowcy – możemy łatwiej i uczciwej się rozliczać z pracownikiem.

Inną korzyścią jest również sprawniejsza obsługa klienta. Dzięki czytelniejszemu odczytowi raportów lepiej przydzielać każdy pojazd do zadania i reagować, gdy coś nie idzie po naszej myśli. Oprogramowanie do monitoringu GPS usprawnia optymalizację kosztów, związanych z używaniem pojazdów, ale także wspomaga efektywność pracy zasobów ludzkich.

Podsumowanie
Monitoring GPS zapewnia sprawniejszą kontrolę i ułatwia zarządzanie floty pojazdów, pozwala na analizę działań firmy oraz zapewnia obserwację efektywności pracy każdego kierowcy. Zapewnia również skuteczną optymalizację wydatków i czytelniejsze ustalenie przyszłych celów według analizy dotychczasowych raportów.

* Artykuł sponsorowany




http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=21967