Praca zdalna - wady i zalety
2018-09-14 08:54:41

Z roku na rok rośnie popularność pracy zdalnej. Dzisiaj coraz więcej firm w ogóle nie ma biur, a ich pracownicy pracują jedynie zdalnie. Czy taka praca ma więcej zalet czy wad? Na jakie oferty w tym przypadku trzeba uważać?


Praca zdalna to praca dodatkowa?
Dawniej pod pojęciem pracy zdalnej kryła się praca dodatkowa zwana chałupniczą. Dzisiaj sprawa ma się zupełnie inaczej. Najwięcej ofert pracy zdalnej związanych jest z branżą IT, marketingiem czy reklamą. Zdalnie projektuje się grafiki, tworzy strony www czy pisze teksty reklamowe. Jeszcze do niedawna tymczasem praca zdalna kojarzyła się źle. Dzisiaj zdalnie pracować można na cały etat i to nie wychodząc w ogóle z domu. Jeśli mowa o zarobkach to taka praca w zasadzie nie różni się od tradycyjnej pracy na etat. Wiadomo jednak, że osoby początkujące muszą zadowolić się raczej niewielką pensją. Sporo zależy również od tego ile godzin dziennie się pracuje. Inaczej jest u osób, które każdego dnia na pracę poświęcają 8 godzin, a inną sytuację mają osoby pracujące zdalnie jedynie dorywczo.

praca_zdalna.jpg

Praca zdalna - tak czy nie?
W przypadku pracy zdalnej osoby początkujące na ogół pracują w ramach umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Osoby, które zdalnie mają zamiar pracować dłużej na ogół w decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej. W ten sposób stają się też bardziej konkurencyjne, bo mogą wystawiać faktury. Rozliczanie się jest też znacznie prostsze niż w ramach umowy o dzieło. Oczywiście praca zdalna nie jest odpowiednia dla każdego. Są bowiem osoby, które mają problem z terminowością czy mobilizowaniem się do pracy. Potrzebują one przełożonego, który będzie ich kontrolował, zlecał zadania i z nich rozliczał.

Więcej informacji na temat pracy zdalnej oraz oferty znaleźć można na stronie: https://zarabiajprzez24.pl/zdalna-praca-dodatkowa/







http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=20909