Niepewna sytuacja w biłgorajskim szpitalu. Część personelu na zwolnieniach lekarskich (AUDIO)
2018-06-13 16:25:59

Od przynajmniej kilku lat biały personel szpitala w Biłgoraju walczy o wyższe płace i lepsze warunki pracy. Dziś sytuacja staje się coraz trudniejsza. Pielęgniarki i położne, często przepracowane dla podratowania zdrowia przebywają na zwolnieniach lekarskich.


Dziś - jak podało Radio Lublin - w tym temacie spotkali się u Wojewody Lubelskiego, syndyk masy upadłościowej Spółki Arion, dyrektor biłgorajskiego szpitala, Starosta Biłgorajski oraz dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego. Sytuacja jest trudna. Cytowany przez Radio Lublin dyrektor palcówki Tomasz Kwiatkowski poinformował, że absencja z ponad 200 pielęgniarek i położnych wynosi już powyżej 10%.

strajk_pielegniarki.JPG

O sytuację w placówce zapytaliśmy Starostę Biłgorajskiego. -Z moich informacji wynika, że wczoraj na zwolnieniach lekarskich przebywało 18 osób, dziś jest to już 30 osób. To powoduje trudności w prowadzeniu szpitala - mówi Starosta Kazimierz Paterak. Posłuchaj:

Obecnie Spółka Arion, która dzierżawi biłgorajski szpital jest w stanie upadłości. Majątkiem i działalnością placówki zarządza syndyk masy upadłościowej. Powiat jest gotowy przejąć prowadzenie szpitala, podjęta została nawet uchwała powołująca SP ZOZ. Na razie jednak sytuacja prawna spółki się nie uprawomocniła.

/bilgoraj.com.pl/
http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=20377