Rewelacyjnie w DWP
2018-06-12 12:42:31

Świetny start zanotowali biłgorajscy pływacy w Drużynowym Wieloboju Pływackim, który odbył się w miniony weekend w Lublinie. Nasi reprezentanci zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej wśród 10-latków i zajęli II miejsce w o rok starszej kategorii. „Spartanie” przegrali nieznacznie z "Falą" Kraśnik, najlepszą drużyną ubiegłego roku w kraju.

Należy podkreślić, że podobne imprezy rozegrane zostały już w 11 województwach i za tydzień odbędą się zawody w pozostałych pięciu. -Punkty zdobyte przez naszych reprezentantów pozwalają liczyć na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn w kraju - informuje Adam Osuch.

sparta_bilgoraj.JPG

Bardzo duży wkład w sukces klubu mieli ich liderzy. Wśród najmłodszych był nim zdecydowanie Miłosz Jagosiak, który wypływał bardzo dobre czasy we wszystkich startach. Najlepszy wynik osiągnął na 50 metrów stylem grzbietowym, uzyskując czas 37.77 zajął pierwsze miejsce. Suma czterech startów (wszystkie na podium) dała Miłoszowi drugą pozycję w klasyfikacji na najlepszego zawodnika. W o rok starszej kategorii najlepiej zaprezentowali się Paweł Bury i Paweł Wołoszyn. Pierwszy z nich rewelacyjnie spisał się na 200 metrów stylem zmiennym, czas 2:45.32 pozwolił mu pokonać rywali i wygrać.