Międzynarodowy test juniorów 'Łady 1945 Biłgoraj'
2017-11-14 14:57:09

Na sportowo postanowili uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości młodzi piłkarze Łady 1945 Biłgoraj. Drużyna złożona z juniorów starszych i młodszych wzięła udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim w Mielcu.

„Turniej niepodległościowy” dla juniorów starszych organizowany był w Mielcu po raz pierwszy. W zawodach miało wziąć udział sześć zespołów, ale jak się okazało na miejsce nie dotarły drużyny Hetmana Zamość i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W związku z tym organizatorzy zrezygnowali z podziału na fazę grupową i finałową, a po prostu zespoły uczestniczące w zmaganiach zmierzyły się systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze trwały 2×20 minut.

Nasz zespół, który reprezentowali po połowie juniorzy starsi i juniorzy młodsi legitymował się najmłodszym składem i choć w bezpośrednim starciu nie udało się pokonać żadnej z drużyn, chłopcy z Biłgoraja nie mieli powodów do tego, by wracać do domu z pochmurnymi minami. Jedyny zespół, który był poza zasięgiem Łady (jak również wszystkich pozostałych drużyn) to Tesla Stropkov. Słowaccy zawodnicy stanowią jedną z najlepszych ekip w swoim regionie, co było widać na boisku. Podopieczni Krzysztofa Pardo ulegli tej ekipie 1:4.

W dwóch pozostałych spotkaniach nasi piłkarze mieli spore szanse do tego, by schodzić z boiska jako zwycięzcy, ale zabrakło tego, co najważniejsze - skuteczności w wykańczaniu konstruowanych przez siebie ataków. W pojedynku z FK Svidník Łada pechowo przegrała 0:1 (był to jedyny celny strzał na bramkę oddany przez rywala), zaś mecz z gospodarzami turnieju, Gryfem Mielec, zakończył się wynikiem 2:3.

Turniej wygrała MŠK Tesla Stropkov, na drugim miejscu uplasował się Gryf Mielec, na trzecim zespół FK Svidník, a na czwartej pozycji w ostatecznej klasyfikacji znaleźli się juniorzy Łady 1945 Biłgoraj. Na zakończenie organizatorzy wraz z przedstawicielami urzędu miasta Mielec wręczali drużynom pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki.