Jak wybrać mieszkanie z myślą o dziecku?
2017-10-24 09:32:31

Zakup mieszkania dla rodziny z dzieckiem jest wymagającym zadaniem. Przed podjęciem decyzji należy przemyśleć znacznie więcej kwestii niż w przypadku kupna mieszkania dla singla. Jak wybrać lokal, który będzie spełniał oczekiwania całej rodziny przez wiele lat? Co wziąć pod uwag.


Rodzinne finanse
Pierwszym krokiem w kierunku zakupu mieszkania zawsze powinna być ocena własnych możliwości finansowych. Wysokość i źródło miesięcznych dochodów, koszty utrzymania, zobowiązania w postaci kredytów, debetu na rachunku bankowym lub kart kredytowych - to wszystko wpływa na zdolność kredytową, czyli maksymalną wysokość kredytu, jaki bank może przyznać rodzinie.

Zdolność kredytową można sprawdzić samodzielnie, korzystając z kalkulatora kredytowego - bezpłatnego narzędzia online, który na podstawie wprowadzonych danych przeprowadza ocenę podobną do tej dokonywanej przez banki.

Istnieje wiele metod, które umożliwiają zwiększenie zdolności kredytowej. Zalicza się do nich między innymi:
- spłatę wszystkich zobowiązań, zamknięcie debetu na koncie, rezygnację z karty kredytowej,
- zgromadzenie wysokiego wkładu własnego,
- zaciągnięcie kredytu z dodatkowym współkredytobiorcą o wysokiej zdolności kredytowej. Więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj: http://obcasy.pl/wspolkredytobiorca-a-wspolwlasciciel/.

mieszkanie_z_mysla_o_dziecku_wt.jpg

Lokalizacja
Planując kupno mieszkania dla rodziny z dziećmi, szczególną uwagę należy poświęcić lokalizacji. Najlepiej, aby w najbliższej okolicy znajdował się zadbany park (lub inne tereny zielone), który zapewni dzieciom miejsce do zabawy na świeżym powietrzu. Równie ważna jest odległość od przedszkola i szkoły – bliskość tych placówek umożliwi rodzicom sprawne odprowadzanie i odbieranie maluchów, a nieco starszym dzieciom pozwoli na pokonywanie trasy samodzielnie.

Aby upewnić się, że najbliższa okolica zapewni rodzinie spokojne i bezpieczne mieszkanie, warto poznać miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni. Z dokumentu można dowiedzieć się, czy w pobliżu nie przewiduje się inwestycji uciążliwych (targowisko, hala koncertowa, schronisko dla zwierząt) lub szkodliwych (fabryka, wysypisko śmieci, autostrada).

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni jest ogólnodostępnym dokumentem, z którym można zapoznać się w urzędzie gminy, właściwym dla adresu konkretnego budynku.







http://lubelskieonline.pl/wiadomosci/printnews.php?id=18874