II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piłki Ręcznej Młodzików
2017-09-14 10:52:52

W dniach 8 - 10 września br. drużyna młodzików MKS Biłgoraj uczestniczyła w turnieju piłki ręcznej. Wzięło w nim udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. MKS w grupie zajął I miejsce wygrywając z MKS Padwa Zamość (zwycięstwo po rzutach karnych), MKS Ustroń MKS i AZS UMCS II Lublin.

Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie MKS awansował do półfinału. W półfinale nasza drużyna spotkała się z UKS Nike Ciechanów. Stawką meczu był awans do finału. Po bardzo dobrej grze naszego zespołu chłopcy z Biłgoraja wygrali 19:12. Ostatniego dnia turnieju w meczu finałowym MKS Biłgoraj zmierzył się z drużyną AZS UMCS I Lublin który w półfinale pokonał MKS Padwę Zamość. W finale po bardzo dobrej pierwszej połowie, prowadziliśmy dwoma bramkami. Niestety w drugiej połowie przeciwnik zaczął nadrabiać i ostatecznie MKS przegrał. MKS Biłgoraj - AZS UMCS I Lublin 14:19.

-Zbyt duża liczba błędów indywidualnych, technicznych, niecelne rzuty w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem wprowadziły chaos i zdenerwowanie w naszym zespole. To było powodem naszej porażki. Turniej pod względem szkoleniowym był dla nas niezwykle cenny. Był kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu drużyna w sezonie 2017/2018 będą występować w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa w kategorii młodzików. Naszym celem jest wywalczenie pierwszego lub drugiego miejsca w rozgrywkach wojewódzkich i awans do rozgrywek centralnych - przyznaje trener Janusz Ćwikła.

Warto odnotować iż najlepszym bramkarzem zawodów uznany został Dawid Mularczyk, a najlepszym zawodnikiem Marcel Buczek - obaj z MKS Biłgoraj.