Sukcesy naszych kolarzy na Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski
2016-08-30 08:14:51

Bardzo dobry występ odnotowali zawodnicy Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kolarzy - BSK Miód Kozacki. Artur Kozak zajął II miejsce w kategorii do 29 lat i zdobył tym samym tytuł Wicemistrza Górskiego Polski w kolarstwie szosowym.

Wyścig odbywał się na rundach w trudnym górskim terenie. Trasa wiodła z Uścia Gorlickiego dookoła Jeziora Klimkówka. Zawodnicy mieli do pokonania 80 kilometrów gdzie oczywiście trudność stanowiły liczne długie podjazdy (łącznie 1 400 m przewyższenia), a dodatkowo wysoka temperatura i silna stawka zawodników, którzy walczyli o tytuł Mistrza Polski.

artur_kozak.JPG

Już od samego początku wyścigu dyktowane było wysokie tempo przez zawodników czujących się dobrze w górskim terenie - stąd stawka stosunkowo szybko podzieliła się na kilka grup. Tempa czołowej grupie dotrzymał Artur Kozak z BSK Miód Kozacki i w kluczowej walce na finałowym podjeździe (z 8 osobowej grupy) do mety w Wysowej Zdrój zdołał wywalczyć tytuł Wicemistrza Polski Amatorów.