Występy naszych pływaków na Mistrzostwach Polski Juniorów
2014-07-22 11:07:46

W miniony weekend (18 - 20 lipca br.) w Gorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. Rywalizacja toczyła się na pływalni 50-metrowej. Nasz region reprezentowali Patrycja Kościk i Adrian Misiarz trenujący w biłgorajskiej Sparcie.

Najbliżej podium uplasował się Adrian, który na 50 metrów stylem klasycznym był szósty z czasem 30.93. Trzeci zawodnik osiągnął czas 30.47. Bardzo dobrze nasz reprezentant wypadł w eliminacjach na 200 metrów tym samym stylem osiągając czwarty czas (2:27.72). Jednak w finale ostatecznie zajął siódme miejsce. Na o połowę krótszym dystansie nieudany start dał dziewiąte miejsce w eliminacjach i brak awansu do finału. Nie najlepszy finisz i repasaż na 50 metrów stylem grzbietowym (trzy zawodniczki uzyskały taki sam czas 32.74) to pierwszy start Patrycji Kościk.

W wyścigu dodatkowym mimo dużo lepszego czasu Patrycja zajęła drugiem miejsce i nie włączyła się do walki o medale. Finał B wygrała z czasem 32.28 i ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce. Na dystansie 100 metrów uplasowała się na 10 pozycji (1:10.70).

Zawody były ostatnimi w sezonie 2013/2014 i zawodnicy mogą rozpocząć wakacyjny wypoczynek. Od września Patrycja Kościk i Adrian Misiarz rozpoczną naukę w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Krakowie nadal będąc zawodnikami biłgorajskiej Sparty. Zdjęcia, filmy oraz wyniki z zawodów do obejrzenia na stronie klubu www.sparta.lbl.pl