Strona glowna

Niedziela, 01 października 2023, Do końca roku 91 dni Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Wiadomosci

TOP najlepszych kierunków na samochodowe wakacje po Europie

Dodane: red Data: 2022-05-02 21:18:41 (czytane: 1813)  Wersja do druku

Wyjazd samochodem za granicę na wakacje to niespełnione marzenie ogromnej rzeszy osób. Oczywiście, poza szeregiem wymogów, jakie trzeba spełnić przed taką podróżą, dość istotną kwestią jest sam kierunek. Wybór odpowiedniej trasy może bowiem przyprawić o zawrót głowy.

Europa oferuje niesamowicie wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. W niniejszym artykule przedstawimy najlepsze kierunki, które warto wziąć pod uwagę podczas samochodowych wakacji po Europie.

Słowacja - tak blisko, a tak pięknie

Jednym z najchętniej wybieranych kierunków na samochodowe wakacje jest Słowacja. Miejsce to znajduje się stosunkowo niedaleko Polski, więc dość łatwo można taką wyprawę zorganizować. Odkąd Słowacja weszła do strefy Euro, odwiedza ją znacznie mniej turystów. Ma to związek z wyższymi cenami za nocleg, atrakcje i jedzenie. Tym niemniej, oferuje ona szereg przepięknych miejsc, które aż proszą się o odwiedzenie!

Zanim jednak przybliżmy, co takiego oferuje Słowacja, należy przypomnieć, że podróż tam wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Mowa o przepisach ruchu drogowego, a konkretnie o płatnych trasach, które ciężko będzie nam ominąć. Na Słowacji wymagane są bowiem tzw. winiety, czyli dowód na uiszczenie opłaty za pokonaną trasę. Gdzie kupić słowackie winiety? Cóż, najlepiej za pośrednictwem strony internetowej onlinewinieta.pl. W ofercie znajdują się również winietki na praktycznie wszystkie europejskie trasy. Zakup winiety drogą online to ogromne ułatwienie, bo część wydatków możemy mieć z głowy już przed podróżą.

Poza tym, na Słowację warto pojechać z kilku dość istotnych powodów. Kraj ten oferuje przepiękne, malownicze krajobrazy - w tym te znajdujące się w tzw. Wysokich Tatrach. Nie brakuje też kąpielisk termalnych m.in. w Popradzie czy Beszeniowie. Na terenie tego niewielkiego państwa odwiedzimy również klimatyczne miejscowości, zachwycające turystów architekturą i pysznym jedzeniem. Co więcej, odległość do Popradu z Zakopanego wynosi zaledwie 70 kilometrów, co pozwala tam dotrzeć w zaledwie dwie godziny.

widok_na_miasto.jpg

Kierunek Litwa? Czemu nie!
Litwa to państwa nieodzownie związane z Polską. Wspólna historia obydwu narodów sprawiła, że jest to miejsce niezwykle bliskie i rodzinne. Pomimo tego, Litwę odwiedza niewielu turystów, a jej znaczna część wciąż pozostaje tajemnicza. Na Litwie obowiązkowo trzeba odwiedzić Wilno - miasto naszpikowane polskimi akcentami. Miłośnicy natury mogą się wybrać do Mierzei Kurońskiej, zachwycającej wydmami i cudownymi krajobrazami. Można się również pokusić na sprawdzenie tego, jak wygląda Morze Bałtyckie po stronie Litwy.

A może jednak Węgry?
Węgry warto odwiedzić o każdej porze roku. Tym bardziej, że dojazd tutaj nie zajmuje wieczności - około 6 godzin jazdy. W odległości około 400 kilometrów od Krakowa znajdują się liczne kąpieliska, które zachwycają turystów, preferujących odpoczynek nad wodą. Z całą pewnością warto również odwiedzić stolicę Węgier, czyli Budapeszt. Miasto to słynie z niesamowitego uroku, krętych uliczek, monumentalnych budowli i pysznego jedzenia. Węgry posiadają przepiękne jezioro Balaton, które niekiedy nazywa się przewrotnie morzem. Turyści z całego świata ściągają tutaj, aby tylko nacieszyć się słoneczną i wodną kąpielą. Jeśli wybieramy się samochodem na Węgry to te miejsca koniecznie trzeba zobaczyć!

Samochodem do Chorwacji
Chorwacja to prawdziwy fenomen wśród państw bałkańskich. To właśnie to miejsce najczęściej odwiedza się samochodem ze względu na dość duże odległości pomiędzy miejscowościami i kiepską komunikację publiczną. Chorwacja oferuje tak naprawdę wszystko - góry, przepiękne jeziora, morze, bogate w zabytki miejscowości, wyjęte z pocztówki widoki i arcysmaczną kuchnię. Dojazd tam może jednak się dłużyć - w zależności od punktu startowego przyjdzie nam spędzić w samochodzie od 10 do nawet ponad 20 godzin.

Rumunia i zamek Drakuli
Kolejnym kierunkiem na samochodowe wakacje, który warto wziąć pod uwagę jest Rumunia. To miejsce tajemnicze, ale niesamowicie urokliwe. Przede wszystkim, turyści przyjeżdżają tutaj, aby zwiedzić zabytki Siedmiogrodu i kultowy już zamek potwornego wampira - Drakuli. Jeśli dysponujemy czasem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostawić gdzieś samochód i ruszyć na wyprawę w Karpaty. Co więcej, jest to dobry przystanek na drodze do Bułgarii. Być może warto obie rzeczy połączyć? Cóż, bez względu na ostateczną decyzję, nie zapominajmy o właściwym przygotowaniu do podróży (dokumentach, stanie technicznym pojazdu, poduszce finansowej i winietach).

Przeczytaj również:
W jakich zadaniach sprawdzają się podnośniki koszowe? Sprawdź! (2022-07-07 11:46:24) - Komentarzy:(0)
Zgubiona paczka - gdzie zgłosić? (2022-07-07 11:12:48) - Komentarzy:(0)
Miasto Biłgoraj chce budować bloki (2022-07-07 09:19:19) - Komentarzy:(0)
Egzaminatorzy WORD protestują. Egzaminy odwołane (2022-07-07 08:39:01) - Komentarzy:(4)
Darmowy transport dla osób pełnoletnich w powiecie biłgorajskim (2022-07-06 17:19:26) - Komentarzy:(0)
Policjanci znakowali rowery (2022-07-06 15:18:57) - Komentarzy:(1)
Oszukana na BLIK-a (2022-07-06 11:57:38) - Komentarzy:(0)
Wiemy, kto będzie przewodnikiem grupy Ziemi Biłgorajskiej na Jasną Górę (2022-07-05 16:53:24) - Komentarzy:(1)
Wszechnica UJ doradza, pomaga i projektuje (2022-07-05 15:54:37) - Komentarzy:(0)
Protest związkowców DPS-ów pod Starostwem Powiatowym. Z protestującymi spotkał się starosta i etatowy Członek Zarządu (FOTO) (2022-07-05 15:20:24) - Komentarzy:(19)


  Komentarze (0)
     

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl