Strona glowna

Czwartek, 28 października 2021, Do końca roku 65 dni Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Wiadomosci

Koniec z kamieniem w czajniku! Sposób na miękką wodę z kranu

Dodane: red Data: 2021-10-14 10:46:03 (czytane: 741)  Wersja do druku

Kamień w czajniku, ekspresie, czy żelazku, a może nieestetyczne zacieki na Twojej pięknej baterii i zlewozmywaku. Niestety w większości polskich domów ten problem jest codziennością, ponieważ twardość wody spowodowana osadem i kamieniem kotłowym, jest dość powszechna.

Na szczęście jednak rozwiązanie tego problemu jest prostsze, niż mogłoby się wydawać - zmiękczacze wody, to skuteczne i bezpieczne urządzenie pozwalające na pozbycie się z wody związków odpowiedzialnych za jej twardość.

Negatywne skutki twardej wody bez użycia zmiękczaczy do wody

Choć woda, która płynie z kranów, jest uprzednio sprawdzana i przebadana pod kątem różnych parametrów, niestety w większości domów w Polsce jest również bardzo twarda. Jak i na co niekorzystnie wpływa woda o dużej twardości?
- Po pierwsze sprzęty AGD, które do pracy potrzebują wody, im więcej kamienia zbiera się w takim sprzęcie, tym gorsza jego praca, ale również większe ryzyko awarii.
- Po drugie walory smakowe, woda twarda, w której znajdują się osady i kamień kotłowy, lekko zmienia również swój smak, co wpływa także na smak napojów i potraw przygotowywanych na jej bazie.
- Po trzecie twarda woda bez zmiękczacza do wody wiąże się ze znacznie bardziej uciążliwym sprzątaniem, ten kto posiada kolorowe baterie (czarne, złote, białe), czy zlewozmywak w kolorze doskonale wie, o czym mowa. Niestety twarda woda pozostawia na powierzchni nieestetyczne zacieki, których ciężko jest się pozbyć.
- Po czwarte sucha skóra, twarda woda wysusza skórę oraz włosy, a także negatywnie wpływa na skórę alergiczną, czy bardzo wrażliwą. Po piąte mniejsza efektywność instalacji grzewczej, jeśli woda jest twarda, w rurach instalacji grzewczej odkłada się osad, który może doprowadzić do wzrostu spadków ciśnienia oraz rozwoju mikroorganizmów.

kuchnia.jpg

Zmiękczacze wody- korzyści wynikające z użytkowania

Jak widać negatywnych skutków twardej wody, jest naprawdę wiele, są one odczuwalne i widoczne, dlatego też warto postawić w swoim domu, mieszkaniu, czy nawet biurze na zmiękczacze do wody, które są prostym rozwiązaniem problemu twardości wody. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?
- Mniej kamienia w sprzętach AGD, to zwiększona ich żywotność i ładniejszy wygląd.
- Zmiękczacze do wody sprawią, że woda pozbawiona kamienia i mniej twarda będzie także smaczniejsza, a co za tym idzie również potrawy i napoje, przygotowane z jej użyciem.
- Lżejsze sprzątanie, można na stałe zapomnieć o uciążliwych zaciekach.
- Czyste i lśniące szkło.
- Włosy i skóra nawilżone i delikatne.
- Mniejsze zużycie detergentów.

Zmiękczacze wody, jaki wybrać?

Ecowater Comfort 400 to model, który doskonale sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i domku. Tego typu urządzenie zapewnia dostęp do miękkiej, pozbawionej kamienia wody dla całej rodziny. Model Ecowater Comfort 400 posiada najwyższą jakość komponentów oraz może poszczycić się bezawaryjną pracą i dużą pojemnością pojemnika na sól, dzięki czemu Ecowater Comfort 400 jest praktycznie bezobsługowy. Po instalacji należy odpowiednio zaprogramować urządzenie, ustawiając godzinę i czas rozpoczęcia regeneracji, w tym momencie jego obsługa sprowadzać się będzie jedynie do uzupełniania soli oraz okresowego serwisu. Sam montaż Ecowater Comfort 400, jest prosty i nie powinien sprawić większych problemów, warto pamiętać, że miejsce instalacji musi mieć zapewniony dostęp do kanalizacji, wody oraz zasilania.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Przeczytaj również:
Zarzuty za porwanie żony (2021-10-27 21:32:23) - Komentarzy:(0)
Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej (FOTO, WYNIKI) (2021-10-27 16:13:19) - Komentarzy:(0)
Miliony z Polskiego Ładu na inwestycje w dwóch biłgorajskich podstawówkach (2021-10-27 10:27:53) - Komentarzy:(1)
Trzy nagrody dla wychowanków Tęczowej Malarni (2021-10-27 08:22:44) - Komentarzy:(0)
RCEZ szóste w kraju (2021-10-27 07:56:21) - Komentarzy:(0)
15 mln zł bezzwrotnego dofinansowania dla powiatu biłgorajskiego na Autodrom z Rządowego Fundusz Polski Ład (2021-10-27 07:38:50) - Komentarzy:(4)
Jesienne porządki w ogrodzie - jak wybrać skuteczną dmuchawę do liści? (2021-10-26 12:53:38) - Komentarzy:(0)
Leśnicy będą karać za kradzież gałęzi drzew iglastych w Lasach Państwowych (2021-10-26 12:24:26) - Komentarzy:(6)
Jak nie należy przygotowywać naleśników? (2021-10-26 08:31:24) - Komentarzy:(0)
Biłgorajskie śniadanie senioralne (2021-10-26 09:07:55) - Komentarzy:(3)


  Komentarze (0)
     

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl