Strona glowna

Czwartek, 23 września 2021, Do końca roku 99 dni Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Wiadomosci

Miasto złożyło ostateczne wnioski do Polskiego Ładu

Dodane: red Data: 2021-09-15 16:32:52 (czytane: 1682)  Wersja do druku

W sierpniu br., gmina miasto Biłgoraj przekazała do Banku Gospodarstwa Krajowego ostateczne wersje wniosków o dofinansowanie z Programu "Polski Ład" na zadania dotyczące inwestycji drogowych i budowy infrastruktury sportowej. Łączna kwota wniosków opiewa na około 23 mln zł.

Pierwszym zadaniem jest "Budowa infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 i Szkole Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju". Zadanie oszacowano na łączną kwotę 15 mln zł., a wnioskowana kwota to 11,8 mln zł. -W ramach realizacji zadania przewidziano budowę Centrum Rehabilitacyjno - Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju oraz budowę boiska przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju - poinformował burmistrz Janusz Rosłan.

roslan_janusz.JPG

Jeśli chodzi o inwestycje drogowe, to wnioski złożono na przebudowę dwóch biłgorajskich ulic, a mianowicie ulicy Narutowicza za kwotę około 10 mln zł (dofinansowanie ma stanowić 50% wartości zadania) oraz ulicy Piłsudskiego. W tym przypadku wnioskowana kwota to około 6,2 mln zł.

Przeczytaj również:
Terenowa akcja poboru krwi. Krwiobus zaparkowała przy Starostwie Powiatowym (2021-09-23 15:57:32) - Komentarzy:(2)
Maty na balkon - jak zapewnić sobie dyskrecję (2021-09-23 14:32:12) - Komentarzy:(0)
Pizza na Dzień Lenia (2021-09-11 13:46:26) - Komentarzy:(0)
Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych (2021-09-23 11:24:20) - Komentarzy:(0)
Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia (2021-09-23 08:14:16) - Komentarzy:(0)
Zmiana regulaminu i wysokości opłat za parking przy Pocztowej (2021-09-23 08:07:48) - Komentarzy:(1)
Chciała odebrać zysk z kryptowaluty, w którą nigdy nie inwestowała. Straciła prawie 50 tys. zł (2021-09-22 08:21:51) - Komentarzy:(5)
Dzwoni nieznany numer - co zrobić i gdzie sprawdzić właściciela? (2021-09-21 08:59:25) - Komentarzy:(1)
Uczeń z Biłgoraja laureatem wojewódzkiego konkursu (2021-09-21 08:37:35) - Komentarzy:(0)
Biłgorajanie zmieniają źródła ciepła (2021-09-20 13:36:35) - Komentarzy:(6)


  Komentarze (25)
     

do Zosi
2021-09-18 12:48:42
P.Sz. oczywiście NIGY nie będzie burmistrzem Biłgoraja. Wstyd było czytać jak o pośle z Biłgoraja pisały media krajowe i regionalne. Co wyczyniał. Mieszkańców już nie nabierze.

2021-09-17 09:21:27
Panie Burmistrzu, to już te 3,2 mln na "Centrum Rehabilitacyjne..." to jest OK. Niedawno Pana radni ostro grzmieli, że ta inwestycja rozwali budżet miasta bo trzeba będzie dołożyć z 10 milionów, ktorych miasto nie ma. Swoją drogą mam pytanie: po co lekcje WF w szkole (w niektórych klasach po 10 godzin tygodniowo)i 12 nauczycieli skoro trzeba inwestować w "Rehabilitację" tych dzieci.

do Mac
2021-09-17 09:19:49
To twój pisowcu rząd nie mój. Nie nasz.

igbo87
2021-09-17 07:31:52
A gdzie ten zalew co Tokarska obiecała?Na urlopie go szukałem , meslem po pływam a tam trawa ?To co ona kłamała ?Przecież katoliczka

igbo87
2021-09-17 07:31:22
A gdzie ten zalew co Tokarska obiecała?Na urlopie go szukałem , meslem po pływam a tam trawa ?To co ona kłamała ?Przecież katoliczka

zapytam
2021-09-16 19:12:03
Który z pisowców zbudował zakład pracy tak jak Palikot ?, który dalej produkuje, zatrudnia i jest na rynku. Podajcie mi jedno nazwisko pisowca z Biłgoraja. Koniec pisu bliski. Gdzie mądrale będziecie pracować ?
Nowa władza was wymiecie. I dobrze.

KM
2021-09-16 13:53:21
Rosłan stary spryciarz załatwia Strzałkę bez mydła. Kasę wezmie a potem będzie dalej pluł na PiS w TVN ?

Stanisław
2021-09-16 11:33:14
Kiedy odbiorą honorowe obywatelstwo palikotowi? Od tego powinni zacząć.

2021-09-16 10:18:58
Do Riomka - warto współpracować, żeby wspólnie zadbać o potrzeby miasta a nie dławić się jadem nienawiści, każde pieniactwo to objaw problemów psychicznych i wielki grzech nienawiść do bliźniego.

Romek z Bilgoraja
2021-09-16 09:34:58
To Pani Strzalka z czerwonymi juz?