Strona glowna

Wtorek, 09 marca 2021, Do końca roku 297 dni Imieniny: Dominika, Franciszki, Katarzyny

Wiadomosci

Starosta chce kontroli w biłgorajskim szpitalu. Chodzi o szczepienia przeciw Covid-19

Dodane: red Data: 2021-01-17 17:03:58 (czytane: 3156)  Wersja do druku

Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski chce by ministerstwo zdrowia przeprowadziło kontrolę w szpitalu w Biłgoraju. Kontrola miałaby dotyczyć szczepień przeciw Covid-19. Pismo w tej sprawie wysłane zostało do ministerstwa.

W pierwszej połowie stycznia br., starosta biłgorajski Andrzej Szarlip - w imieniu Zarządu Powiatu Biłgorajskiego - wysłał do ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego pismo. W dokumencie prosi o przeprowadzenie kontroli w przedmiocie respektowania przez biłgorajski szpital ustalonej i obowiązującej na terenie Polski kolejności dostępu do szczepionki.

szczepionka_covid_19_1.JPG

-Zgodnie z ukazującymi się informacjami medialnymi jednymi z pierwszych osób,które zostały zaszczepione przeciw koronawiusowi SARS-CoV-2 był syndyk masy upadłości Arion Szpitale sp. z o. o. oraz współpracujący z nim prawnicy. Co ważne, syndyk na łamach jednego z dzienników lokalnych (tj. Kuriera Lubelskiego) potwierdził w/w fakt. Mając na względzie powyższe informacje istnieje uzasadniona obawa, że dokonano zaszczepienia osób, które nie zostały objęte tzw. grupą "zero" - pisze w piśmie do szefa resortu zdrowia, Andrzej Szarlip.

Przeczytaj również:
Są wyniki etapu powiatowego II Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną (2021-03-08 12:58:39) - Komentarzy:(0)
Pożegnanie śp. Tadeusza Tujaki - zasłużonego nauczyciela, radnego Rady Powiatu i działacza społecznego Ziemi Biłgorajskiej (FOTO) (2021-03-08 11:57:38) - Komentarzy:(3)
Powiat współfinansował zakup ubrań specjalnych dla strażaków PSP z Biłgoraja (2021-03-08 11:47:24) - Komentarzy:(5)
Kobiety w mundurach (2021-03-08 09:40:07) - Komentarzy:(0)
Poziom bezrobocia w powiecie według stanu na koniec 2020 roku (2021-03-08 08:43:19) - Komentarzy:(0)
(Nie)Bezpieczna prędkość (2021-03-08 08:03:12) - Komentarzy:(0)
Nietypowe rasy kotów - co warto wiedzieć (2021-03-07 14:54:34) - Komentarzy:(1)
Bezsilność Miłości? (2021-03-06 22:29:17) - Komentarzy:(0)
Szkoły powiatu biłgorajskiego systematycznie doposażone są w nowoczesny sprzęt (2021-03-06 18:55:03) - Komentarzy:(0)
Tanie ogrzewanie - piec elektryczny czy na ekogroszek? (2021-03-06 18:02:44) - Komentarzy:(1)


  Komentarze (29)
     

do Stefana
2021-02-07 22:06:54
Ten mąż nie musi pracować w szpitalu, żeby zostać zaszczepionym. wystarczy ze będzie sprzątał na zleceniu prywatny gabinet lekarski swojej żony i juz jest uprawniony do szczepienia. Tak rząd napisał program szczepien/

Stefan
2021-01-28 16:21:47
A dlaczego już zaszczepiony został niepracujący w szpitalu mąż "głównej" lekarki z ginekologii.

do Zorientowany!!!
2021-01-22 18:33:50
Albo jest wręcz przeciwnie? Starosta tylko ciągle kontroluje, robi ludziom pracującym w szpitalu piękna wizytówkę? A co pomogło starostwo tak apropo?? A czy starosta kontroluje POZ.ty!?
A jak było jak starostwo kierowało szpitalem!? Czy w Teodorowce są już maseczki dla personelu??
Ludzie mówią, że tak jak przy syndyku nigdy wcześniej nie było!!! Wynagrodzenia na czas wypłacane i inwestycje w szpitalu.... Jedno mnie zastanawia czy ten syndyk przyjeżdża do szpitala i ma kontakt z ludźmi, jeśli tak to starosta się tylko ośmiesza, jeśli nie to ma rację....

do Zorientowany
2021-01-21 15:55:11
Kto pilnuje ? starosta ? - ŚMIECH.

Zorientowany
2021-01-20 10:13:12
Po emocjach w komentarzach widac ze boją się kontroli. Dobrze ze ktos pilnuje ich.

Ja999
2021-01-19 21:22:06
Tak to jest jak przedszkole się koryta dorwie.

Obserwator
2021-01-19 10:07:32
Te komentarze pokazują, że nareszcie Biłgorajanie zmieniają poglądy na lepsze. Bardzo mnie to cieszy. Oby tak dalej ....

2021-01-19 09:53:13
Tak pracował za byłego wojewodę Czarnka. Tak się nauczył. Nie wychylać się i słuchać rozkazów.

Wojownik z bombasu
2021-01-18 20:26:45
Andzeju tvn i wyborcza już się dopytuje

abc