Strona glowna

Poniedziałek, 30 listopada 2020, Do końca roku 31 dni Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Wiadomosci

100 dni solidarności w walce z Covid-19. Nowy plan rządu na najbliższe miesiące

Dodane: red Data: 2020-11-21 14:26:30 (czytane: 1016)  Wersja do druku

Rząd opracował nowy plan w walce z koronawirusem. Opiera się on o trzy główne zasady: odpowiedzialność, solidarność i stabilizacja. Zostają on wprowadzony z końcem listopada br.

Przeczytaj również:
Biłgoraj. Galeria uliczna pomysłem na nieco optymizmu w czasie pandemii (2020-11-29 18:06:45) - Komentarzy:(4)
Wigilijna świeca na polskich stołach (2020-11-29 17:47:39) - Komentarzy:(0)
Dobry występ naszych karateków na zawodach w Kraśniku (2020-11-29 10:30:36) - Komentarzy:(2)
Są wyniki konkursu Myślę, więc czytam - czytam, więc myślę. Jest laur dla uczennicy ZSZiO (2020-11-29 08:51:11) - Komentarzy:(0)
W gotowości, rusza Adwent (2020-11-28 21:23:08) - Komentarzy:(1)
Innowacyjny program dla gmin. Merytoryczne wsparcie procesu planowania i rewitalizacji dziedzictwa kulturowego (2020-11-28 17:47:46) - Komentarzy:(0)
Wypominki trzeźwościowe. W Biłgoraju modlono się za osoby zmarłe, które za życia były uzależnione (2020-11-28 16:44:04) - Komentarzy:(3)
Dorobisz więcej do renty i emerytury (2020-11-28 11:27:25) - Komentarzy:(5)
W Biłgoraju trwają Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat (2020-11-27 19:53:49) - Komentarzy:(6)
Śmiertelny wypadek na trasie W835. Zginął 60-letni obywatel Ukrainy (2020-11-27 15:14:27) - Komentarzy:(1)


  Komentarze (3)
     

2020-11-23 22:33:36
Portugalski sąd orzekł, że PCR nie jest wiarygodnym testem na obecność Sars-Cov-2, a zatem każda wymuszona kwarantanna na podstawie jego wyników jest niezgodna z prawem – donosi portal off-guardian.org.

W orzeczeniu zasugerowano, że jakakolwiek przymusowa kwarantanna zastosowana wobec osób zdrowych, może naruszać ich prawo do wolności. Co więcej sędziowie orzekli, że pojedynczy pozytywny test PCR nie może służyć jako skuteczna diagnoza infekcji.

Sprawa dotyczy czterech turystów z Niemiec, którzy zostali przebadani przez lokalny sanepid. Jeden z nich otrzymał wynik dodatni, a trzej pozostali zostali uznani za osoby z „wysoki ryzykiem infcji” przez kontakt z zakażonym kolegą. Co ciekawe wszyscy czterej przed wyjazdem z Niemiec, mieli negatywny wynik testu na obecność wirusa, który wykonany został na mniej niż 72 godziny przed wyjazdem z kraju.
Reklama

W orzeczeniu sędziowie powołali się na kilka badań naukowych, wnioski jednego z nich mają dowodzić, że podczas przeprowadzania testów PCR z 35 lub więcej cyklami – dokładność spadła do 3%, co oznacza, że ​​nawet 97% wyników pozytywnych może być fałszywie dodatnich.

Na przeczytanych badań naukowych, można więc stwierdzić, że każdy test PCR wykorzystujący ponad 25 cykli jest całkowicie niewiarygodny.

Grzegorz z Chetyna
2020-11-22 11:45:12
Odpowiedź brzmi: Tam gdzie kończy się wszechświat!!!
Czy ktoś wie gdzie???

Logan
2020-11-21 19:08:43
A gdzie kończy się strefa głupoty rządu.? Z jednej strony następne planowane obostrzenia a z drugiej dalej nieopublikowana ustawa antycovidowa, czyli dalej w zgodzie z prawem można OLEWAC chodzenie w maseczce. Coś tu śmierdzi z tym noszeniem maski, ktoś tu jakieś dane o ich skuteczności lub nieskuteczności ukrywa albo ta ustawa jest g.... warta.