Strona glowna

Poniedziałek, 30 listopada 2020, Do końca roku 31 dni Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Wiadomosci

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Najnowsze dane

Dodane: red Data: 2020-11-29 12:20:01 (czytane: 27060)  Wersja do druku

Druga fala koronawirusa przybiera na sile. Publikujemy najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej Covid-19 na terenie Lubelszczyzny i powiatu biłgorajskiego. Najnowsze i sprawdzone dane na bieżąco będą aktualizowane. Czytaj

Przeczytaj również:
Biłgoraj. Galeria uliczna pomysłem na nieco optymizmu w czasie pandemii (2020-11-29 18:06:45) - Komentarzy:(4)
Wigilijna świeca na polskich stołach (2020-11-29 17:47:39) - Komentarzy:(0)
Dobry występ naszych karateków na zawodach w Kraśniku (2020-11-29 10:30:36) - Komentarzy:(2)
Są wyniki konkursu Myślę, więc czytam - czytam, więc myślę. Jest laur dla uczennicy ZSZiO (2020-11-29 08:51:11) - Komentarzy:(0)
W gotowości, rusza Adwent (2020-11-28 21:23:08) - Komentarzy:(1)
Innowacyjny program dla gmin. Merytoryczne wsparcie procesu planowania i rewitalizacji dziedzictwa kulturowego (2020-11-28 17:47:46) - Komentarzy:(0)
Wypominki trzeźwościowe. W Biłgoraju modlono się za osoby zmarłe, które za życia były uzależnione (2020-11-28 16:44:04) - Komentarzy:(3)
Dorobisz więcej do renty i emerytury (2020-11-28 11:27:25) - Komentarzy:(5)
W Biłgoraju trwają Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat (2020-11-27 19:53:49) - Komentarzy:(6)
Śmiertelny wypadek na trasie W835. Zginął 60-letni obywatel Ukrainy (2020-11-27 15:14:27) - Komentarzy:(1)


  Komentarze (25)
     

2020-11-27 17:08:25
13 listopada 2020 Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami firmy Pfizer, która zajmuje się produkcją szczepionki na Covid-19. – Z panią prezes Dorotą Hryniewiecką-Fiirlej oraz w gronie ekspertów omówiliśmy kwestie istotne z punktu widzenia logistyki, spraw organizacyjnych i operacyjnych związanych z dystrybucją szczepionek przeciwko koronawirusowi – powiedział premier. Problem w tym, że koncern Pfizer ma na swoim koncie liczne przestępstwa, a prokuratorzy z USA określili go mianem „notorycznego oszusta”. Czy Morawieckiemu to nie przeszkadza? O sprawie alarmuje publicysta Maciej Pawlicki.

– Mianem „notorycznego oszusta”, a nawet „notorycznego przestępcy” określili federalni prokuratorzy USA farmaceutyczny koncern Pfizer podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie w 2009 roku – czytamy w felietonie Pawlickiego, który wskazuje, że Pfizer, którego szczepionki na Covid-19 w liczbie nawet 31 milionów zostaną sprowadzone do Polski przez rząd, jest koncernem o wątpliwej reputacji.
– [Pfizer] wielokrotnie dopuszczał się „przestępstw przeciwko bezpieczeństwu pacjentów” przyjmujących wyprodukowane przez niego medykamenty – pisze Pawlicki.

Autor felietonu wylicza przestępstwa Pfizer’a. Koncern był karany za nielegalne testowanie antybiotyków i wprowadzania w błąd w kwestii stosowania leków. Pfizer miał także zostać oskarżony przez prokuraturę o korumpowanie lekarzy. By uniknąć postępowania zgodził się zapłacić gigantyczną grzywnę w wysokości 2,3 miliarda dolarów.

2020-11-26 09:38:40
Szczepionka BCG przeciwko gruźlicy skutecznie chroni przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Tak twierdzą wirusolodzy ze szpitala akademickiego w USA. Jak podkreślają, potwierdziło to badanie przeprowadzone na grupie ponad 6 tys. osób zatrudnionych w tym szpitalu.

Uczestnicy studium zostali poddani m.in. badaniom krwi. Przeprowadzono także wywiad dotyczący przebytych wcześniej chorób oraz analizę szczepień, które otrzymali w przeszłości.

Wnioski ze studium, opublikowanego w najnowszym wydaniu naukowego pisma wskazują, że w grupie poddanych badaniu najniższy poziom przeciwciał koronawirusa miały właśnie osoby, które w przeszłości zaszczepiono

Jak poinformował współautor badania, dowodem na skuteczność BCG może być fakt, że zaszczepieni nią uczestnicy studium pomimo bardzo niskiego poziomu przeciwciał SARS-CoV-2 nie zachorowali dotychczas na COVID-19.

Zdaniem Ar innym argumentem przemawiającym za skutecznością BCG w walce z koronawirusem jest fakt, że pracownicy służby zdrowia, których poddano szczepieniu, nie zostali zakażeni, nawet pomimo otaczających ich pacjentów z COVID-19. Dodał, że choroby tej uniknęły nawet te osoby (zaszczepione BCG), które miały predyspozycje do infekcji koronawirusem, np. nadciśnienie, wyższy poziom cukru, czy problemy z układem krążenia.

2020-11-18 16:10:52
Coraz mniej zakażonych wg oficjalnych statystyk, a w trumnach coraz więcej.

Logan
2020-11-18 11:16:14
MORAWIECKI DALEJ NIE OPUBLIKOWAL USTAWY COVID OWEJ. W DALSZYM WIĘC CIĄGU ŚCIGANIE PRZEZ POLICJĘ OSÓB BEZ MASKI JEST NIELEGALNE

2020-11-18 09:33:40
Okazuje się, że wklejaczy tasiemców więcej, różnią ich poglądy polityczną sądząc po treści tekstów.

2020-11-17 09:42:48
Nie czytelnicy tylko czytelnik liczba pojedyncza

2020-11-10 07:35:15
Czytelnicy zdecydowanie potępiają świra, który tu wkleja tasiemce.

MatkaPolka do (2020-11-08 17:57:44)
2020-11-08 20:03:28
Wg ciebie to Kaczyński organizuje "wulgarnespędy wściekłych macic"?? To Kaczyński na facebooku zwołuje te "spacery,tańce na ulicach, wozi autokarami po całej Polsce "lotne brygady", opłaca im hotele w Warszawie/może i całej Polsce/???? A z twoją głową to OK????

2020-11-08 17:57:44
Do matki polki.Ty a nie wina kaczora że kobiety wyszły na ulice Polski?Wydaje mi się żę jesteś zakutym pisowcem!Zostaw kobiety w spokoju!

2020-11-08 15:23:07
Liczba zakażonych i zmarłych przeraża. Covid w szpitalach i poradniach, w urzędach, szkołach , kościołach. Maksymalna ostrożność niezbędna.