Strona glowna

Poniedziałek, 27 stycznia 2020, Do końca roku 339 dni Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

Wiadomosci

Oświadczenie syndyka

Dodane: red Data: 2019-09-11 13:52:02 (czytane: 1564)  Wersja do druku

W nawiązaniu do ukazanych się artykułów prasowych, dotyczących stwierdzonych nieprawidłowości powstałych w wyniku kontroli przeprowadzonej w ARION Szpitale Sp. z o.o. w upadłości przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, co do wykazanych rzekomych braków środków trwałych i wyposażenia wydzierżawionego o wartości 290 tys. zł, syndyk masy upadłości ARION Szpitale sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Lublinie wydał oświadczenie. Publikujemy jego treść.

Oświadczenie
Na skutek wezwania skierowanego do Powiatu Biłgorajskiego, w dniu 5 września 2019 roku syndyk masy upadłości Arion Szpitale Sp. z o. o. w upadłości z siedzibą w Lublinie otrzymał protokół z dnia 28 czerwca 2019 roku, dotyczący przeprowadzenia przeglądu składników majątku Powiatu Biłgorajskiego dzierżawionego przez Arion Szpitale Sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Lublinie. Jak wynika z treści protokołu powołany przez Powiat Biłgorajski zespół kontrolujący stwierdził braki w zakresie środków trwałych. Po szczegółowym zapoznaniu się z wykazem ruchomości, które w ocenie Powiatu Biłgorajskiego zaginęły, uprzejmie informujemy, że wszystkie ruchomości w tym urządzenia i sprzęt medyczny wydzierżawione przez Arion Szpitale Sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Lublinie od Powiatu Biłgorajskiego, które zostały wskazane jako zaginione znajdują się w posiadaniu Spółki.

oswiadczenie_synndyka.jpg

Sprzęt medyczny jest zabezpieczony i prawidłowo magazynowany przez syndyka masy upadłości Arion Szpitale Sp. o.o. w upadłości z siedzibą w Lublinie. Swobodne i subiektywne wnioski kontroli nie znajdują potwierdzenia w stanie faktycznym.

Syndyk
Leszek Jarosz

Przeczytaj również:
Opłatek Radia Maryja (FOTO) (2020-01-26 19:34:13) - Komentarzy:(0)
Kolędowanie w BCK (FOTO) (2020-01-26 19:13:19) - Komentarzy:(0)
Dziś pierwsza Niedziela Słowa Bożego w Kościele katolickim (AUDIO) (2020-01-26 09:11:00) - Komentarzy:(0)
Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu (2020-01-26 00:00:16) - Komentarzy:(3)
Niebo już w sercu (2020-01-25 23:19:45) - Komentarzy:(0)
Studniówka "Elektryka" 2020 (FOTO, VIDEO) (2020-01-25 21:49:15) - Komentarzy:(0)
Spotkanie opłatkowe szkół prymasowskich w Biłgoraju (FOTO) (2020-01-25 15:55:04) - Komentarzy:(0)
Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO) (2020-01-25 14:22:10) - Komentarzy:(0)
Muzyczny Off Road z Kazikiem Staszewskim (2020-01-24 20:27:09) - Komentarzy:(3)
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów w sprawie tzw. mieszkaniówek (2020-01-24 18:22:08) - Komentarzy:(4)


  Komentarze (3)
     

Jest na rzeczy!
2019-09-12 10:21:05
Przy przekazaniu szpitala jest chyba naturalne jest, że wszystkie składniki majątku (środki) zostały spisane protokółem i powinny być na wyposażeniu biłgorajskiego szpitala. Jeżeli kontrola Starostwa ich nie znalazła w obiekcie, bo np. zostały wywiezione do innej placówki Arionu, to znaczy że ich brak.! Kropka ! Syndyk informuje, że sprzęt został zabezpieczony, zmagazynowany -ale gdzie !? Nie podaje precyzyjnej informacji o miejscu zmagazynowania ? A taka informacja powinna trafić do Starostwa! To, że jest zagrożenie przejęcia sprzętu -to oczywiste! Jak donosiły media, np. sprzęt podarowany szpitalom przez Fundację Owsiaka - nie służył zgodnie z jego przeznaczeniem i umowami dwustronnymi ! Należy sądzić, że Starostwo podoła w obowiązkach rozliczenia spółki (syndyka) przy odbiorze placówki i sprzętu.!?

SUPER
2019-09-12 08:40:39
powinny być wyciągnięte konsekwencje