Strona glowna

Sobota, 25 maja 2019, Do końca roku 220 dni Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Wiadomosci

Czy meble na wymiar to rozwiązanie dobre dla Ciebie?

Dodane: red Data: 2019-05-16 11:51:15 (czytane: 368)  Wersja do druku

Zamawianie mebli na wymiar jest coraz popularniejsze. Kiedyś był to jedyny sposób, żeby w miarę sensownie zaaranżować miniaturowy przedpokój czy nieustawną kuchnię. Dziś zamawianie mebli jest wyrazem naszej świadomości, że maksymalnie indywidualistycznie zaaranżowane mieszkanie to komfort dla użytkowników - nie tylko ten związany z codziennym użytkowaniem, ale także dobrostan psychiczny i wyśmienite samopoczucie.

Dobrze wraca się do domu, w którym człowiek czuje się na swoim miejscu, a każdy mebel jest tam, gdzie sobie wymarzyliśmy i wygląda tak, jak chcemy. Meble na wymiar to rozwiązanie dobre dla każdego, kto nie lubi otaczać się przypadkowymi przedmiotami i zależy mu na tym, żeby każda strefa mieszkania była optymalne zaaranżowana.

Meble do zabudowy
Gotowe meble nie uwzględniają możliwości zmiany układu systemu przechowywania - po prostu mają półki i szuflady pomyślane w konkretnych miejscach i trzeba się do tego dostosować. Meble do zabudowy powstają w odpowiedzi na indywidualne życzenie klienta i to właśnie od systemu przechowywania zaczyna się projektowanie szafy czy garderoby. Można powiedzieć, że to on jest najważniejszy. Rozplanowanie półek, szuflad, schowków o nietypowej pojemności czy niestandardowym umiejscowieniu oraz relingów przesądza o tym, że jesteśmy w stanie zapanować nad bałaganem i znaleźć stałe miejsce przechowywania dla przedmiotów, które zwykle przekładane były z miejsca na miejsce. Jedna dobrze zaplanowana szafa potrafi sprawić, że znika konieczność kupowania dodatkowych komód, szafek czy chomikowania rzeczy w piwnicy.

Garderoba, przedpokój i kuchnia to miejsca, w których meble do zabudowy sprawdzają się w sposób szczególny, gwarantując porządek i walory estetyczne. Coraz częściej decydujemy się także na indywidualnie projektowane meble do łazienki, którą traktujemy jak pokój kąpielowy i/albo pralnię z suszarnią. Duża łazienka bez odpowiednio zaprojektowanych mebli z łatwością przeradza się w pomieszczenie zabałaganione i chaotyczne. Nie brakuje także zwolenników mebli do zabudowy montowanych w pokojach dziecięcych – tu naprawdę trudno utrzymać porządek, a sensownie rozplanowane schowki ułatwiają dzieciom sprzątanie. Kiedy już wszystko znajdzie się na swoim miejscu, wystarczy starannie zasunąć drzwi.

ol1b.jpg

Optymalna aranżacja przestrzeni
Projektowanie mebli na wymiar to gwarancja optymalnej aranżacji przestrzeni. Nie musimy borykać się ze zbyt zwalistą szafą, szukać rozwiązania dla pomieszczenia ze skosami czy stawać na głowie, żeby gotowe ścianki z wieszakami i miniaturowymi szufladkami opanowały chaos w przedpokoju. Dzięki indywidualnemu planowaniu nawet na małej i pozornie nieustawnej przestrzeni można stworzyć optymalny układ mebli, które nie będą jej zagracały i zmniejszały - optycznie i faktycznie. Nowoczesne meble to meble na wymiar nie tylko w dosłownym znaczeniu tego słowa, czyli perfekcyjnie dopasowane do każdego pomieszczenia, ale i w przenośnym - zaprojektowane tak, żeby pasowały do stanu posiadania swojego użytkownika. Bo nie ma dwóch osób o tych samych potrzebach. I właśnie dlatego meble powinno się dopasowywać do ludzi tak samo, jak dopasowuje się garderobę. Niby istnieje uniwersalna rozmiarówka odzieży, a w sklepach meblowych są szafy, komody i łóżka ogólnego stosowania, ale przecież nic nie zastąpi garnituru obstalowanego u dobrego krawca i szafy ubraniowej zaprojektowanej na wymiar.

Nowoczesne meble są więc maksymalnie zindywidualizowane, zrobione z ciekawych materiałów (tworzywa sztuczne, panele ze szkła hartowanego), bogate w finezyjne rozwiązania techniczne (systemy drzwiowe, systemy przechowywania). W ich otoczeniu dobrze się pracuje i odpoczywa.

ol2b_1.jpg

Nie ma nieustawnych mieszkań!
Nie ma nieustawnych mieszkań, tylko czasem brak na nie pomysłu. Nie ma więc najmniejszego sensu szukanie mebli, które co do centymetra dopasują się do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Należy zacząć od ustalenia naszych potrzeb, a potem udać się projektanta mebli. Na pewno mamy jakąś ogólną wizję co i gdzie powinno stać, jakie mieć rozmiary czy system przechowywania. Projektant mebli stworzy projekt i dobierze najlepsze materiały. Oczywiście nie uczyni nic wbrew naszej woli – po prostu jako fachowcowi łatwiej mu będzie nakreślić projekt gotowy do realizacji, a nie tylko rysunek poglądowy. Dobry projektant mebli znajdzie rozwiązanie dla nisz pod skosami, przedpokojów tak małych, że aż nierzeczywistych, czy pokojów dziecięcych, w których panuje wieczny bałagan.

Meble na zamówienie sprawią, że nasze mieszkanie będzie funkcjonalne, estetyczne i łatwo w nim będzie utrzymać porządek. Nie, to nie jest tak, że kiedy już zamówimy meble  zostaną one zmontowane w miejscu docelowym, nic nie da się zmienić. Jeśli będziemy potrzebowali dokonać zmian w systemie przechowywania czy dołożyć kolejne moduły szafy, wystarczy znowu skontaktować się ze swoim studiem meblowym i podjąć współpracę z projektantem. Meble na zmówienie są jak klocki – zawsze można je ułożyć inaczej i dostosować do zmieniających się potrzeb.

W przygotowaniu tekstu pomógł producent nowoczesnych mebli na wymiar https://erton.pl/

* Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również:
Dziecko z podejrzeniem sepsy trafiło do szpitala w Lublinie (2019-05-24 22:25:44) - Komentarzy:(5)
Duszek nadzieją Lubelszczyzny? (VIDEO) (2019-05-24 20:48:40) - Komentarzy:(0)
Biłgoraj biega (FOTO) (2019-05-24 20:38:53) - Komentarzy:(0)
Wojewoda i poseł na Ziemi Biłgorajskiej. Był apel do udziału w wyborach i podsumowanie kampanii (2019-05-24 19:37:10) - Komentarzy:(5)
100. urodziny pani Janiny (2019-05-24 15:04:14) - Komentarzy:(2)
Wybory do Parlamentu Europejskiego już w najbliższą niedzielę 26 maja (2019-05-24 14:47:04) - Komentarzy:(1)
Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli (2019-05-24 11:49:13) - Komentarzy:(5)
Gdzie najlepiej zastosować meble systemowe? (2019-05-24 10:48:31) - Komentarzy:(0)
Koty i psy oczami dzieci (2019-05-24 09:54:21) - Komentarzy:(0)
Uczniowie ZSBiO na kolejnej wymianie uczniów w Turcji w ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus+ „EWASTE” (2019-05-24 09:43:17) - Komentarzy:(0)


  Komentarze (0)
     

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
  • [email]nazwa@domena.pl[/email]
  • [url]www.strona.pl[/url]
  • [b]pogrubiony[/b]
  •  

    Copyright © 2006 LubelskieOnline.pl