Strona glowna

Poniedziałek, 22 października 2018, Do końca roku 70 dni Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Wiadomosci

Sport seniorski na równi pochyłej?

Dodane: red Data: 2018-08-10 16:17:41 (czytane: 1766)  Wersja do druku

Na profilu jednego z członków Zarządu klubu Łada 1945 Biłgoraj pojawił się tekst oceniający - dość dobitnie - działalność władz Miasta Biłgoraj w przedmiocie sportu seniorskiego w Mieście. -Uważam, że w ostaniach latach Biłgorajski sport cofnął się w rozwoju, nadmienię jedynie iż Rada Miasta przez wiele lat swojego niedziałania na rzecz rozwoju sportu, na czele z Komisja Sportu, zniszczyła grupy seniorskie - czytamy.

Autor wpisu wymienia także dyscypliny, które faktycznie w dziedzinie rozgrywek seniorskich zniknęły z kalendarza wydarzeń sportowych Miasta. Puenta wstępu tekstu jest dość zatrważająca, czytamy w nie: -Rada Miasta przez wiele lat swojego niedziałania na rzecz rozwoju sportu, na czele z Komisją Sportu, zniszczyła grupy seniorskie piłkarzy ręcznych, koszykarzy, siatkarzy oraz dąży do zniszczenia ostatniej grupy seniorów jaką jest drużna Łada 1945 Biłgoraj.

Autor zaznacza także, iż 70 lat istnienia klubu nie działa jakoś motywująco na Burmistrza jak i na Radę Miasta, w której zasiadają grający kiedyś zawodnicy, którym ponoć leży na sercu dobro biłgorajskiego klubu. Burmistrz po wielkich burzliwych rozmowach przyznał klubowi 130 tys. złoty z której to kwoty klub zwraca do kasy miasta ponad 10 tys. wynikające z umowy wynajmu obiektów typu hala, szatnie, biura itp. Trzy grupy wiekowe generują znacznie większe koszty zwrotu do kasy miasta. Nadmieniam iż po sprawdzeniu pewnych info kluby ościenne mogą liczyć na darmowe, korzystanie z w/w obiektów, a co za tym idzie jednak można! Gdyby pan Burmistrz angażował się tak mocno w rozwój sportu jak np. W Soli Deo, Łada grała by w III lidze, nie wspomnę o innych imprezach typu np. strefa kibica totalna porażka! W zakończeniu przeczytać możemy m. in. (...) Dzisiaj klub boryka się z poważnymi problemami ale walczy o byt także panie Burmistrzu walczmy razem...

pilka_nozna_bilgoraj.JPG

Pod internetowym wpisem jest kilkadziesiąt komentarzy, większość utrzymana jest w duchu:
Zgadzam się sporty drużynowe w Biłgoraju zostały zabite i nadal przyjmuje się ten kierunek. W każdym innym mieście czy gminie dokłada się wszelkich starań by rozwijać to a tu odwrotnie. Od wielu lat kluby borykają się z tym problemem. I muszą ograniczać swoją działalność. Ale jak to się mówi mamy rok wyborczy.

W końcu ktoś się odważył wprost powiedzieć o całej sytuacji to jest kpina z całej drużyny zarządu jak i kibiców.

No w końcu ktoś coś. Brawo F...

Święte słowa F...


Ale pojawił się i taki głos: O czym Ty piszesz? Czy burmistrz i rada mają zastąpić "zawodników" i zacząć grać? Podaj przykłady świadomego niszczenia sportów zespołowych przez burmistrza. Nakłady na sport są coraz wyższe i to potwierdzają liczby, klubów sportowych w Biłgoraju jest dużo, ludzi zaangażowanych w sport również, ale nie zawsze przekłada się to na wyniki. Są kluby z wielkimi sukcesami. Była "Szóstka", ale to nie wina burmistrza, że stało się tak jak się stało. Sport teraz potrzebuje sponsorów, a nie tylko środki publiczne. Zresztą dyskusja w komentarzach jest dość ożywiona...

Przeczytaj również:
Cisza wyborcza. Incydenty (2018-10-21 16:34:00) - Komentarzy:(8)
Frekwencja nie powala, ale Biłgoraj w czołówce (AKTUALIZACJA) (2018-10-21 15:44:35) - Komentarzy:(0)
Dzień Misyjny, czyli zachęta do wsparcia misji (2018-10-21 13:57:47) - Komentarzy:(0)
Dzień 'Białej laski' (2018-10-21 13:17:28) - Komentarzy:(0)
Ruszyło głosowanie w wyborach samorządowych (2018-10-21 08:23:35) - Komentarzy:(0)
Misja i Miłość (2018-10-21 00:14:44) - Komentarzy:(0)
W MZB otwrto nową wystawę (FOTO) (2018-10-20 15:28:02) - Komentarzy:(0)
XV Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych - Biłgoraj 2018 (FOTO) (2018-10-20 14:13:49) - Komentarzy:(0)
34. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki (FOTO, AUDIO) (2018-10-20 13:21:08) - Komentarzy:(0)
KWW Piotra Szeliga 'Razem dla Biłgoraja', lista Nr 16 (2018-10-19 23:53:55) - Komentarzy:(1)


  Komentarze (19)
     

Sebastian Pyszniak
2018-08-17 14:56:55
Do Basketowiec - To co piszesz jest wierutnym kłamstwem - mówię (piszę) to jawnie i podpisuję się z imienia i nazwiska (prawdziwego) - nie wiem jaki z ciebie basketowiec i gdzie jeździsz, bo jedyną drużyną biłgorajską o której wiem, że jeżdżą i mają jakiekolwiek wyniki jest Slam Drinkers Biłgoraj, której jestem współzałożycielem i wieloletnim (byłym już) zawodnikiem - w przypadku wyjazdów na turnieje finałowe różnych rozgrywek w różnych latach Pan Burmistrz nigdy nie odmówił nam pomocy - oczywiście o ile o nią prosiliśmy, bo nie zawsze to robiliśmy. Dalszej części wypowiedzi "Basketowca" nie komentuję, gdyż jest ona poniżej poziomu przyzwoitości. Tyle w temacie - pozdrawiam ...

Ryszard
2018-08-14 05:27:38
15 lat temu Łada dostawała 45 000 tys zł dotacji z Miasta i miala zdecydowanie wiecej gup do utrzymania i wtedy to wszyscy krytykowali Zarząd Klubu że sobie nie radzi a teraz wszyscy krytukują Miasto że dają za mało dofinansowania i oczywiście że za mało tylko dlaczego nikt nie napisze że byle jaki piłkarz żeby chciał grać na poziomie takiej ligi musi dostać conajmniej 400 z plus premie za mecze za swoje uslugi bo tak to trzeba nazwać wiec łatwo wyliczyc ile taki klub jak Łada potrzebyje mieć w kasie żeby to wszystko utrzymać.Tak jak najbardziej te 130 000 tyś ktore klub otrzymuje dotacji wystarczy na dziłanie klubu ale bez wynagrodzeń dla zawodnikow a charytatywnie jak kiedyś dzisiaj sie nikogo nie znajdzie do grania bo jak pisał ktoryś z poprzednikow bo w byle klasie A czy B to dzisiaj zawodnik dostaje 100 - 150 zł za mecz bez wzgledu czy drużyna wygra czy przegra poprostu takie są dzisiejsze realia gry w piłkę nożną.

J23
2018-08-12 10:45:26
Na FB autora tekstu pan Bondyra, zaprzedany burmistrzowi za stanowisko tak jak członkowie komisji sportu z murą na czele, napisał że miasto daje coraz większe pieniądze na sport. To niech sprawdzi ile było np na ładę 15 lat temu a ile dzisiaj. Ulatwię mu. Tyle samo. 100 zł wtedy a teraz to jest różnica.

J23
2018-08-12 10:36:32
A ilu kosiarzy ze znicza złapali. Może się pochwalicie. Nie będę pisał o kulturze treningów, o syfie jaki zostawiacie na siłowni o zrobieniu z siłowni stołówki. Po waszych treningach to jest strach wejść na siłownię. Smród i bród.

Stawiam na wymianę burmistrza i komitetu Rosłana
2018-08-11 23:46:39
Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego w Zniczu utalentowani młodzi ludzie ciężko trenują często dwie jednostki dziennie i nie dostają wsparcia od Miasta? A Radni Rady Miasta spotkają się raz na miesiąc zgarniają tysiączka i składają interpelacje typu: gałąź się złamała, kostka zapadła, droga nieodśnieżona i takie tam dyrdymały. Na to pieniądze są????? 21 radnych po około 1200 zł miesięcznie to rocznie za te ci.y płacimy z kieszeni podatnika 350 tys. za robienie NIC !!!!!! Zastanówcie się na kogo głosujecie!

Basketowiec
2018-08-11 23:28:44
Jeździmy po całej Polsce gramy w kosza i reklamujemy miasto, chwalimy się Biłgorajem i jesteśmy dumni. Od Burmistrza nic nie udało się wydusić, bo to nie dobry człowiek jest. Może jak byś my byli psami to fory u burmistrza byłby realne. Cóż jesteśmy ludźmi i nie będziemy żebrać. A ty człowieku zaadoptuj dziecko, a nie psa, wtedy punkt widzenia na życie z pewnością ci się zmieni. Zetkniesz się z problemami,których pies ci nie wyszczeka.

do stan
2018-08-11 23:09:43
Stan, chciałeś być zabawny ? Czy po prostu głupi jesteś?

2018-08-11 22:04:52
niech miasto zapłaci trenerom
niech miasto zapłaci za koszt wyjazdów
niech miasto zapłaci ekipom sędziowskim
niech miasto zapłaci diety zawodnikom i za wodę
A klub niech zapracuje na zawodników
Niech pozyska kasę dla zawodników
Trener niech weźmie odpowiedzialność i niech szuka chłopaków by osiągnąć sukces bo będzie miał za to zapłacone
ale i niech trener zajmie się trenowaniem bo rzucenie piłki na boisko to nie jest trening
Zarząd Łady powinien wyciągnąć wnioski który trener się nadaje do współpracy a który nie i trzeba szukać kogoś kto poprowadzi tych młodych zawodników bo potencjał jest w tych młodych chłopakach

stan
2018-08-11 20:55:41
Jak ma się hobby to trzeba za nie płacić.

znający środowiska od środka
2018-08-11 17:11:00
Ludzie.... Odliczając koszty osobowe, tzn. wynagrodzenia piłkarzy, to z tej dotacji, którą Łada otrzymuje uważam, że można pokryć koszty administracyjne i te związane z organizacją meczy i wyjazdów. Problem się pojawia (tzn. problem zbyt niskiego budżetu), kiedy z tej kasy z dotacji mimo wszystko pokrywa się wynagrodzenia piłkarzy (a robią tak wszystkie kluby na Zamojszczyźnie i nie tylko, w większym lub mniejszym stopniu). Natomiast jak widzę, kiedy to pseudo "gwiazdka" lokalnej piłki, która trzy razy ładnie kopnęła piłkę w juniorach i strzeliła jedną bramkę, nagle żąda 200 zł za mecz w seniorach, bo jak nie to ona pójdzie na wioskę za 150 zł za mecz, to nie powiem co, ale coś mnie trafia.... Albo po w pierwszym dniu nowego miesiąca przychodzi do prezesa i mówi "gdzie moje pieniądze" a jak słyszy że kasa będzie np. za tydzień to na trening już nie przychodzi i krzyczy naokoło, że klub go oszukał i okradł.
Więc problem nie jest w tym, że Łada i inne kluby nie są w stanie się utrzymać organizacyjnie za kasę z dotacji, tylko jak przychodzi konieczność pokrycia z tej kasy wynagrodzeń pseudo gwiazdek to wtedy się robi problem... Ale kluby nie mają wyjścia, bo jak nie zapłacą to nie ma kim grać.... Mamy niszę, jeśli chodzi o ludzi chętnych do gry (może sytuacja się zmieni za kilkadziesiąt lat, kiedy wejdą te roczniki, które teraz są w licznych szkółkach i wtedy kluby znowu będą w stanie dyktować warunki. Teraz niestety jest odwrotnie.
Najgorsze jest to, że wiele tych pseudo gwiazdek jest podbużanych przez swoich mających kompleksy ojców, którzy uważają swoich synów za drugich messich lub ronaldów i kierują ich "karierą" (a przynajmniej tak im się wydaje)
Tutaj tkwi cały problem....