Strona glowna

Czwartek, 16 sierpnia 2018, Do końca roku 137 dni Imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Wiadomosci

Szpital w Biłgoraju wstrzymał przyjęcia pacjentów (AUDIO)

Dodane: red Data: 2018-06-13 20:54:04 (czytane: 5962)  Wersja do druku

Z powodu braku odpowiedniej obsady pielęgniarskiej, szpital w Biłgoraju wstrzymał przyjęcia. Z ostatnich informacji jakie naszemu portalowi udzielił syndyk masy upadłości Spółki Arion, Leszek Jarosz, zwonienia lekarskie złożyło 36 pielęgniarek.

To kolejne kłopoty, po ogłoszeniu upadłości Spółki Arion, jakie dotknęły szpital w Biłgoraju. W grudniu ubiegłego roku do sądu złożono wniosek o upadłości Spółki Arion, a władze powiatu podjęły uchwałę w sprawie powołania SP ZOZ. Majątkiem spółki, a więc i działalnością placówki w Biłgoraju majątkiem szpitala zarządza syndyk. -Do chwili jednak obecnej wyrok o upadłości spółki się nie uprawomocnił, musimy więc czekać, to trudny okres, który można nazwać przejściowym. Ja muszę działać w ramach prawa, czyli zabezpieczyć majątek i roszczenia wierzycieli oraz bieżąca działalność placówki. Wypłacam w terminie pensje, opłacam rachunki i zobowiązania bieżące. Nie ukrywam, że liczę także na współpracę ze strony personelu, ale takie działania jak te dzisiejsze ciężko nazwać współpracą. Jeśli nie będziemy realizować kontraktu, to będzie on zmniejszony. W chwili obecnej szpital ledwo co się bilansuje, a jeśli mówimy o jakiejś nadwyżce, to jest to kwota rzędu kilkudziesięciu maksymalnie 100 tys. zł, pomijając już kwestie prawne, to kwestie finansowe nie dają możliwości podwyżek - informuje Leszek Jarosz.

szpital_wstrzymal_przyjecia.JPG

-Przyjmując pacjenta musimy zagwarantować mu bezpieczeństwo. Przy takich niedoborach personelu pielęgniarskiego, nie jestem w stanie w sposób bezpieczny przeprowadzić procesu leczniczego. Stąd decyzja o odmawianiu przyjęcia pacjentów - mówi dyrektor szpitala w Biłgoraju, ARION Szpitale spółka w upadłości Tomasz Kwiatkowski. Posłuchaj:





Zobacz także:

Niepewna sytuacja w biłgorajskim szpitalu. Część personelu na zwolnieniach lekarskich (AUDIO)

Co dalej z biłgorajskim szpitalem? (AUDIO)

/bilgoraj.com.pl/

Przeczytaj również:
Kolejna edycja Tour de Pologne Amatorów przeszła do historii z dobrymi wynikami kolarzy BSK Miód Kozacki (2018-08-16 08:16:53) - Komentarzy:(0)
Wspólny koncert pieśni żołnierskich (FOTO, VIDEO) (2018-08-15 19:56:12) - Komentarzy:(2)
U nas mniej mandatów do Sejmiku Wojewódzkiego (2018-08-15 13:56:32) - Komentarzy:(1)
Biłgoraj. 98 rocznica 'Cudu nad Wisłą' i Święto Wojska Polskiego (FOTO, AUDIO) (2018-08-15 13:19:38) - Komentarzy:(17)
Wniebowzięcie - radość Zmartwychwstania (2018-08-14 23:45:41) - Komentarzy:(0)
Apel do rządu (AUDIO) (2018-08-15 13:20:22) - Komentarzy:(1)
Koszty wesela - jak zmieścić się w budżecie weselnym (2018-08-14 23:01:12) - Komentarzy:(2)
Zmiana okręgów wyborczych do Rady Powiatu (AUDIO) (2018-08-14 22:36:00) - Komentarzy:(1)
Pomoc dla rolników w tym producentów tytoniu (2018-08-14 12:00:49) - Komentarzy:(10)
Sesja Rady Powiatu w Biłgoraju: Po emisji NA ŻYWO do posłuchania zapis AUDIO (2018-08-14 16:00:08) - Komentarzy:(0)


  Komentarze (15)
     

2018-06-16 23:01:52
Ci co krytykują pielegniarki, ratowników i wgl cały personel medyczny niech się najpierw zastanowią... Noce, święta, tak ogromna odpowiedzialność za jakieś marne grosze...Wszyscy jesteśmy tylko ludzmi a nie jakimis robotami.

Vqurviony
2018-06-15 15:21:33
O tak! Wywalić i to na zbity pysk... :(I)

fdd
2018-06-14 23:47:43
A może ktoś sprawdzi te zwolnienia lekarskie - na kilometr śmierdzi to lewizną. Jeżeli to nie epidemia to zweryfikować podstawę dania a lekarzy którzy wypisali fikcję na zwolnieniu wywalić z zawodu.

MarioMixKolanko
2018-06-14 20:26:19
Zapłacić zaległe pensje STYCZEŃ i LUTY. Podnieść pensje i wszyscy wrócą do pracy. Czy to takie trudne???? Panie syndyk, Rado powiatu, Wojewodo Lubelski??????

Zofia
2018-06-14 12:14:26
Pielęgniarki popierają podwyżki dla ratowników i innych grup zawodowych. Bądźmy razem w tym trudnym czasie. Nie dajmy się skłócić.

personel medyczny
2018-06-14 11:12:50
W szpitalu nie pracują same pielęgniarki tylko wiele innych zawodów medycznych,którym też się należy podwyżka.Doceńcie pracę ratowników medycznych,którzy wykonują bardzo ciężką pracę, opiekunów medycznych, personelu sprzątającego i wielu innych osób o których się nie wspomina.,bo według niektórych tylko pielęgniarki są w szpitalu.

....
2018-06-14 10:27:45
Do Beaty a czy ty masz swoją rodzinę i godności


Patrycja
2018-06-14 09:27:46
Szczucie i atakowanie pielęgniarek w komentarzach pokazuje że podjęły słuszną decyzje. Honor i godność są najważniejsze. Drogie panie nie przejmujcie się naciskami i róbcie swoje. Całe życie ratowaliście szpital a dzisiaj zadbajcie o swoje zdrowie.

Beata
2018-06-14 05:05:58
Co to za personel co odmawia ratowania zdrowia i życia ludzi!!! Nigdy bym tych Pan ponownie nie zatrudnia bo znowu by odeszły od łóżek chorych i cierpiących, wstyd i hańba

Brawo pielęgniarki!
2018-06-14 01:07:30