Strona glowna

Sobota, 20 października 2018, Do końca roku 72 dni Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wiadomosci

Niepewna sytuacja w biłgorajskim szpitalu. Część personelu na zwolnieniach lekarskich (AUDIO)

Dodane: red Data: 2018-06-13 16:25:59 (czytane: 3166)  Wersja do druku

Od przynajmniej kilku lat biały personel szpitala w Biłgoraju walczy o wyższe płace i lepsze warunki pracy. Dziś sytuacja staje się coraz trudniejsza. Pielęgniarki i położne, często przepracowane dla podratowania zdrowia przebywają na zwolnieniach lekarskich.

Dziś - jak podało Radio Lublin - w tym temacie spotkali się u Wojewody Lubelskiego, syndyk masy upadłościowej Spółki Arion, dyrektor biłgorajskiego szpitala, Starosta Biłgorajski oraz dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego. Sytuacja jest trudna. Cytowany przez Radio Lublin dyrektor palcówki Tomasz Kwiatkowski poinformował, że absencja z ponad 200 pielęgniarek i położnych wynosi już powyżej 10%.

strajk_pielegniarki.JPG

O sytuację w placówce zapytaliśmy Starostę Biłgorajskiego. -Z moich informacji wynika, że wczoraj na zwolnieniach lekarskich przebywało 18 osób, dziś jest to już 30 osób. To powoduje trudności w prowadzeniu szpitala - mówi Starosta Kazimierz Paterak. Posłuchaj:

Obecnie Spółka Arion, która dzierżawi biłgorajski szpital jest w stanie upadłości. Majątkiem i działalnością placówki zarządza syndyk masy upadłościowej. Powiat jest gotowy przejąć prowadzenie szpitala, podjęta została nawet uchwała powołująca SP ZOZ. Na razie jednak sytuacja prawna spółki się nie uprawomocniła.

/bilgoraj.com.pl/

Przeczytaj również:
KWW Piotra Szeliga 'Razem dla Biłgoraja', lista Nr 16 (2018-10-19 23:53:55) - Komentarzy:(1)
'Zbudujmy silne Lubelskie' (2018-10-19 22:46:12) - Komentarzy:(11)
Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Rosłana, lista Nr 18 (2018-10-19 23:26:58) - Komentarzy:(0)
Pomoc dla tytoniarzy i podsumowanie kampanii wyborczej PiS (2018-10-19 21:12:22) - Komentarzy:(2)
KWW Biłgoraj XXI podsumował kampanię wyborczą (2018-10-19 20:10:41) - Komentarzy:(16)
Planowane inwestycje i budowa przyszkolnego basenu w Tarnogrodzie coraz bliżej realizacji (2018-10-19 16:13:14) - Komentarzy:(3)
Minister Zbigniew Ziobro w Biłgoraju (FOTO, AUDIO) (2018-10-19 15:28:04) - Komentarzy:(7)
Dzień Edukacji Narodowej w I LO im. ONZ (2018-10-18 22:41:03) - Komentarzy:(0)
Dobre i tanie apartamenty w Warszawie? (2018-10-18 22:07:22) - Komentarzy:(0)
W Gminie Biłgoraj podsumowano kadencję 2014 - 2018 (2018-10-19 14:06:15) - Komentarzy:(2)


  Komentarze (12)
     

Mm
2018-06-16 12:37:50
Nad czym my ubolewamy przecież większość chciała zamknięcia szpitala przecież tam nie ma opieki pielęgniarki nic nie robią kawę piją rodzina stoi nad łóżkiem pól dnia i ma tylko pretensje o wszystkko. Wreszcie rodzina zajmie się sama chorym najlepiej w domu. Przecież pielęgniarka to zawód z powołania więc jak im nie wstyd domagać się godziwej zapłaty za ciężką pracę . Przecież to normalne ze powinny pracować najlepiej za darmo bo taki zawód sobie wybrały

2018-06-16 01:00:52
Haniebne traktowanie pielęgniarek, skandal!

Jadzia
2018-06-14 18:02:29
Taki wybrały zawód ... przykre ale prawdziwe....
a co do ich "poświęcenia"... nie tylko ty lezalas w szpitalu... i uwierz mi - niejeden robol ma więcej miłosierdzia i współczucia niż te Przepracowane Panie... (niektóre oczywiście trafiały sie normalne... ale to wyjątek...)

Podatnik
2018-06-14 17:52:10
Co tam nagle epidemia w szpitalu ,Który doktor tyle zwolnień wystawił czy te panie też ZUS skontroluje hak zwykłego szaraka

ANNA
2018-06-14 02:56:49
Dziwie się Panią Pielęgniarką /pracują ciężko to fakt/ ale kiedy w spółce zarabiały na etat i umowę cywilno prawną to nie chorowały.Chwaliły sobie prezesów i milczały.

Inne grupy zawodowe
2018-06-13 21:58:01
my też chcemy kasę nie tylko pielęgniarki ich jest dużo to mogą krzyczeć i szantażować o nas się nic nie mówi żallllll

Henryś
2018-06-13 21:47:12
W każdym przypadku jeżeli chodzi o zatrudnienie potrzebny jest Ks Jerzy Popiełuszko bo każdy normalnego pracownika wykorzystuje na własną korzyść i nic poza tym.

Jadzia
2018-06-13 21:02:55
Pielęgniarka na kasie poradzi sobie śpiewająco, ale pani z kasy w Biedronce, niestety, z obowiązkami sobie nie poradzi. Byłam pacjentką i widziałam, jak te panie pracują - jestem za tym, aby zarabiały przyzwoicie.

pacjent
2018-06-13 18:36:25
Brawo pielęgniarki - wreszcie walczycie o swoje

Do ???
2018-06-13 18:28:27
Panie Starosto jeżeli przejmie zarząd szpital to proponuje nie zatrudniać pewnych pielęgniarek na czele z tą co miesza i po problemie a Pan już wie ktore.