Strona glowna

Wtorek, 24 października 2017, Do końca roku 68 dni Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Wiadomosci

Wysoka lokata Biłgoraja w ogólnopolskim rankingu

Dodane: red Data: 2017-10-11 12:22:11 (czytane: 875)  Wersja do druku

Miasto Biłgoraj zajęło IV miejsce w Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2014 - 2016, w kategorii Miasta Powiatowe.

Nagroda została wręczona podczas XV jubileuszowej edycji Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w pierwszym tygodniu października 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

bilgoraj_miasto.JPG

Głównym kryterium podczas tworzenia Listy Rankingowej były wydatki inwestycyjne samorządu. Twórca Rankingu prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego wskazuje, że wydatki inwestycyjne najlepiej odzwierciedlają sukces i efektywność przyjętej przez Samorząd strategii rozwoju. Średnie roczne wydatki inwestycyjne w latach 2014 - 2016 na jednego mieszkańca Miast, a wyniosły 1 397,44 zł. Jak zauważa autor Rankingu, Biłgoraj wciąż pozyskuje na inwestycje trzy razy więcej pieniędzy ze środków zewnętrznych, niż wydaje własnych.

Przeczytaj również:
I Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej SPARTA CUP (WYNIKI) (2017-10-24 09:15:46) - Komentarzy:(0)
Jak wybrać mieszkanie z myślą o dziecku? (2017-10-24 09:32:31) - Komentarzy:(0)
Kolejne derby dla Hetmana (2017-10-24 10:16:35) - Komentarzy:(0)
Pobicie 16-latka na dworcu PKS w Biłgoraju (2017-10-23 16:14:14) - Komentarzy:(3)
Ruszyły trzecie debaty. 'Katolik' pokonał RCEZ, a drużyna ze Zwierzyńca swych konkurentów z Zamościa (FOTO) (2017-10-23 15:24:57) - Komentarzy:(0)
Konferencja prasowa posła Olszówki na temat wsparcia dla jednostek OSP (2017-10-23 13:32:33) - Komentarzy:(7)
Z wizytą w Brukseli (2017-10-23 12:45:25) - Komentarzy:(0)
Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie w Biłgoraju (FOTO) (2017-10-22 17:57:18) - Komentarzy:(0)
'Elektryk' i 'Budowlanka' z medalami mistrzostw województwa w sztafetowych biegach przełajowych (2017-10-22 17:27:06) - Komentarzy:(2)
'Kapelusze mają dusze', czyli święto seniorów w Biłgoraju (2017-10-22 16:29:07) - Komentarzy:(6)


  Komentarze (25)
     

2017-10-15 12:26:47
Protestujemy przeciw zamieszczaniu komentarzy psychicznie chorego Jana.

pieter
2017-10-12 14:01:32
czas na zmiany, dec i rosłan do wymiany.

Meg
2017-10-12 09:48:51
Ranking inwestycyjny jest... tylko z czyich to podatków pójdzie/ poszło ... bo jakoś rankingu "przychodów" nie Widać
I to prawda piękny jest nasz Biłgoraj ... szkoda tylko ze nierentowny i jakoś wizji pracy "niet" ...
bo ktoś przecież musi na to zarobić ! Firmy upadają , ale najważniejsze są parki i tereny zielone Wszystko inne pan burmistrz ma gdzieś !....

Dla niego Radosne a dla nas Żałosne ...

JAN
2017-10-12 09:28:03
PIS-lamiści
i sami siebie szkalują. Taki to sort ludzkich łajdaków. Olszówka napada no Borowiec. Braciszek tej Borowiec temu Olszówce to sam osobiście przegryzł by grdykę. Moralne wioskowe śmieci.
Dzisiaj URZĄD MIASTA po odkomunizacji ulic Biłgoraja daje odkomunizowanym ordery zasługi: Zboch - PZPR działacz, Tokarski -
PSL i KOMUNA i Dechnik Józef co gnębił i prześladował ludzi po II Wojnie Światowej ludzi w Biłgoraju/ W latach 1950 - 1962. Co na to PiS -
NIC!!!!!!!!!!! Łęcki Nauczyciel z PiS będzie sziedział na sesji i NIC! A CO POSŁOWIE - JAK SZYMPANCY --- Intelektualny i moralny poziom kwalifikuje ich do zamiatania ulic a nie zasiadania w poselskich ławach. Ten Olszówka to nawet prawa jazdy nie potrafił normalnie sobie wyrobić, tylko taki jeden-PSL-owski urzędas skorumpowany sprzedał mu za łapówkę. Bo chyba nie był takim idiotą co lewe prawa jazdy wydaje za darmo. Obydwoje jedyne co robią to podnoszą rękę i naciskają przycisk do głosowania tak jak im każe ich guru Kaczor.Do takich czynności to nawet szympansa można wytrenować i nie trzeba mu było by płacić 12 tyś zł miesięcznie i drugie tyle łożyć na utrzymanie biur poselskich. Żadne z nich z sensem nie jest zdolne wypowiedzieć zdania. Słuchałem tej Borowiec w radiu Zamość. Kompletne dno. Zdania nie może sklecić i sensu żadnego.,, Dziki od afrykańskiego pomoru nie >>zdychają<< tylko świnie!!!" Co zdanie to inny obszar lasu zniszczony podczas huraganu. Po co to to zapraszać do radia, żeby słuchaczy wnerwiać? Ten były kierowca a teraz poseł Zawiślak to się powinien ze wstydu pod ziemię zapaść, że takie ,,członki" powpisywał na PIS-lamskie listy do głosowania. Wstyd !!!
ROSŁAN I WSPRACIE POŚMIERTNE JÓZEFA DECHNIKA. WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ. SOCJALIŚCI OBJAWILI SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE. KTO RZĄDZI W BIŁGORAJU!!! TESKNOTA DO KOMUNY. NA DODATEK AGATA BOROWIEC JEDYNIE CO ROBI TO WSPIERA LEWICOWYCH LUDZI. DLATEGO NIE POWINNA BYĆ W PIS

Działaczka SLD i księgowa Bełżka
2017-10-12 09:22:17
Tylko ROSŁAN.
My pracujacy w ZUS KRUS i Urzedach domagamy się sprawiedliwości ROSŁANA. Nie chcemy innych i młodych na stanowiskach. Nie chcemy rewolty.

M.
2017-10-11 22:41:15
Za rok zmiany !

Franz
2017-10-11 21:58:11
Podajcie lepiej jakie nowe miejsca pracy stworzyliście przez ostatnie dziesięć lat bando buraków i na którym miejscu wtedy byście się znaleźli , rządzą miastem wsioki i debile a reszta się cieszy tylko nie wiadomo z czego ...

Do edyta
2017-10-11 19:15:35
Masz racje. Miasto jest zupełnie inne niż 10 lat temu, ulice wyremontowane, bck nie straszy, hala pojawiła się na osirze, szkoły podocieplane, bloki odmalowane, lepsze samochody na ulicach. Lampy diodowe itd.

Edyta
2017-10-11 18:33:31
Tylko rankingi zostało im publikować z gazet. Niech popatrzą jak ludzie żyją. Biłgoraj to nie to samo miasto co kiedyś. Rosłan ostatnia kadencja.

do wpisu poniżej
2017-10-11 16:05:03
sugerowałeś by zrobić ranking i napisać, a czemu sam nie napiszesz i nie zrobisz rankingu?