Sobota, 20 kwietnia 2024, Do końca roku 255 dni Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Wiadomosci

Remis z Ruchem Ryki i zaproszenie na mecz z AMSPN Hetmanem Zamość

Dodane: red Data: 2014-08-25 15:53:16 (czytane: 2578)  Wersja do druku

Remisem 1:1 zakończył się rozegrany 24 sierpnia br. mecz z Ruchem. Biłgorajanie byli bardzo blisko wywiezienia z Ryk kompletu punktów, ale po raz drugi z rzędu rywale strzelili nam bramkę w końcówce meczu. W najbliższą niedziele derbowy mecz o mistrzostwo IV ligi z ekipą z Zamościa.

mecz_lada_hetman_zaproszenie.jpgPiłkarze Łady pojechali do Ryk z nastawieniem na zwycięstwo. Jako pierwszy poważniejszego strachu obronie gospodarzy napędził w 18 minucie Michał Birut, ale wychodzącego na pozycję "sam na sam" pomocnika "biało-niebieskich" przyhamował sędzia, który odgwizdał pozycję spaloną. W 28 minucie groźnie na bramkę gospodarzy uderzał Sebastian Skrzypek. Gol dla Łady padł trzy minuty później, do piłki dośrodkowywanej przez Marka Pydę najlepiej wyskoczył Piotr Mazurek i strzałem głową pokonał bramkarza Ruchu.

W drugiej odsłonie częściej do głosu częściej zaczęli dochodzić miejscowi, którzy próbowali odrobić straty. W 59 minucie groźny strzał piłkarza Ruchu obronił Marcin Strzelczyk. Kilka minut później rewanżu szukał Michał Gawroński, ale jego kapitalne uderzenie minimalnie minęło bramkę. W 73 minucie napastnik Ruchu Wojciech Kępka ukarany został czerwoną kartką, ale nie zmniejszyło to impetu gospodarzy i już chwilę później "Strzała" musiał sparować na rzut rożny świetne uderzenie z dystansu. W 80 minucie na boisku po raz drugi w tym sezonie pojawił się Ireneusz Zarczuk. W 86 minucie minucie losy meczu mógł rozstrzygnąć Mirosław Poliwka, ale obrońcy Łady zabrakło "zimnej krwi" i ostatni głos w spotkaniu należał do piłkarzy Ruchu. Dwie minuty przed zakończeniem spotkania Krzysztof Gransztof strzałem pod poprzeczkę zapewnił swojemu zespołowi cenny remis.